Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Tv do gier i oglądania tv. W mniejszym rozmiarze, bo nie pasuje mi do pokoju. Lubię Sony i zawsze miałem Sony, to dalej bym chciał mieć tv tej firmy. Jadę na starym tv z 2008 roku, jeszcze HD Ready :D Nie jestem mocno w tym zakresie wymagający, więc oprę się na opinii tych, którzy się znają - drogą eliminacji z np. trzech modeli. Padała tu często nazwa modelu Sony sprzed chyba roku - Sony KD-43XD8005. Już go nigdzie nie można kupić, znalazłem na OLX ogłoszenie: 

 

https://www.olx.pl/oferta/sony-43-kd-43xd8005-4k-hdr-nowy-promocja-CID99-IDqAUub.html

 

Pytanie - czy ten model się nada dla takiego telewizorowego janusza jak ja? I czy w tym ogłoszeniu nie jest sprzedawany jakiś szrot z demobilu? Mam małe zaufanie do ludzi na OLX a musiałby mi to typ wysłać pocztą.

 

 
Odnośnik do komentarza

Po tym, jak raz w życiu mnie jedna kur.wa oszukała na tym OLX mam wątpliwości co do kupowania droższych rzeczy, nawet za pobraniem.

 

Ale ogólnie bałbyś się bardziej nieuczciwości sprzedawcy, czy jakiegoś przechodzonego sprzętu, rodem z Wysp Zielonego Przylądka? Dla mnie okazji nie ma, w tym przypadku nie patrzę na cenę, chociaż jest chyba niska (?). Może zbyt niska. Bardziej chodzi o to, że tego modelu już nigdzie nie ma, a polecane przez Was w tym temacie, to drogie modele i dla mnie przede wszystkim ZA DUŻE oraz z funkcjami, z których pewnie nigdy nie będę korzystał.

 

EDYTA: Aa, czyli już z pudełkiem jest coś nie tak.... Jak już napisałem wyżej, muszę mieć coś mniejszego, bo u mnie w pokoju jak tv będzie większy, to zasłoni pół okna :) 

 

A nada się Sony KD-43XE8005?

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-43xe8005.bhtml

 

Jest jeszcze Sony KD-55XD8005 - rozumiem, że ten od tego Sony KD-43XD8005 różni się tylko wielkością?

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xd8005.bhtml

 

Ale mówię - 55 cali to w moim pokoju do grania to za dużo, po zasłoni okno :D

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Z tych dwóch o dziwo mniejszy będzie lepszy.

 

Natomiast jeśli nie zależy ci na niewiadomo czym a koniecznie musi być Sony to sprawdź sobie tegoroczne modele np https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

Do kupienia w każdym sklepie z gwarancją itp. w podobnym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza

Może i jest, bowiem to topowa technologia jeżeli chodzi o LCD, ale w stosunku do średnich zarobków na rodzimej ziemi, to jednak wciąż cena mocno przesadzona.
Zauważcie, że w wielu zagranicznych testach, recenzenci ostro krytykują, wręcz wyśmiewają to ile firmy sobie życzą za dany produkt.
Uważają, że 4tys. $ to za 65 cali niezwykle wygórowana cena, a taki Linus Sebastian z Linus Tech Tips, czy Marques Brownlee raczej w skali miesiąca nie zarabiają źle.
I jaszcze żeby taki XD9 faktycznie był niemal dwukrotnie lepszy od XE93, ale nie jest.

Ale oczywiście dobrze, że tanieje. DX900 także z premierowego +20 tys spadł w ostatecznym rozrachunku na ok 14tys. Ceny OLED też topnieją.
Z drugiej strony dalej półka średnia, aspirująca do wysokiej, swoim stosunkiem jakość-cena nie ma sobie równych.

 

W dniu 4.12.2017 o 15:22, easye napisał:

No równie dobrze może poczytać o cloudingu, nierównym podświetleniu, rozjaśnianiu obrazu HDR tam gdzie nie trzeba, rozświetlaniu pasow w filmach,  bądź miejsc, które powinny być ciemne i milionie innych rzeczy które nie podlegają gwarancji vs posty o wypalaniu gdzie firma w razie problemu wymienia TV na nowy... 


Zasadniczo masz rację, easye, niemniej każdy wie, że obie technologie wyświetlania obrazu mają swoje wady. Efekt halo nawet dopada topowych przedstawicieli LCD (DX900, ZD9, KS9500). Najlepiej jakby się nic nie kaszaniło z tego typu sprzętem, ale z dwojga złego chyba raczej wolałbym mieć jakiś pomniejszy kłopot z podświetleniem niż z wypaleniem.

Na pewno też nie jest tak, że każdy wadliwy model jest wymieniany na nowy. Oczywiście może się tak zdarzyć, ale tutaj musi zostać spełnione kilka warunków.
Generalnie na dzień dobry miła osoba z BOK podaje nam nr do najbliższego w naszej okolicy serwisu. Serwisant przyjeżdża do właściciela tv i ocenia. Zatem często od jego widzimisię zależy dalsze postępowanie. Bo jeżeli stwierdzi nieprawidłowe użytkowanie odbiornika "Pasek w Dark Souls III wypalił się, bo telewizor został wyłączony po zakończonej pracy z kontaktu, przez co matryca nie była czyszczona" to pozostaje rękojmia (ewentualnie dobra flaszka/koperta, by raz jeszcze przemyślał swoje postępowanie).

Akurat w Polsce o tyle użytkownicy OLED mają dobrze, że firma przychylniej na to patrzy (jeżeli matryca kosztuje ok osiem tys. a nowy tv nieco ponad dziesięć, to się nie dziwię).
W USA, tak różowo nie ma i raczej jak się coś wypali, jest to wina złego użytkowania produktu, co nie podlega gwarancji. I nie ma, że boli, i że Johhny wydał miesięczną pensję by mieć nieskończoną czerń w Destini Dwa. :dunno:

Ten chłopak, który na głównej opisywał swój przypadek z wymianą B6, na B7 miał sporo szczęścia. Bywa i tak. U mnie jakieś 4 lata temu również doszło do zawilgocenia układów scalonych (kolokwialnie tel. zalało) w Xperii T. Nie jest wodoszczelna, zatem jakby serwisant doszedł do tego,  byłoby po przysłowiowych "ptokach". Udało się jednak, a że nie produkowali już jej, otrzymałem model wyższy - Z mianowicie.

Wracając jednak do OLED. Dodam taką ciekawostkę. Przykładowo w krakowskim serwisie nie mają żadnego modelu B7 (choć być może wynika to z faktu, że to stosunkowo młody tv).
Jest jednak kilka B6 i każda boryka się z permanentnym wypaleniem. Nie będzie tak dobrze, że każdy zostanie wymieniony na nowy. Dwa egzemplarze kupione zostały jako powystawowe. Jeden wypalił się po miesiącu, ponieważ wiadomo jak to w sklepach. Coś było puszczane od rana do wieczora, następnie zostało wyłączane nieprawidłowo.
Promocja skusiła wile osób i teraz płacz, bo zamiast oglądać seriale/grać, "nowy" nabytek siedzi 14 dni w serwisie.

I żeby nie było, nie atakuję technologii organicznych diod. Ta jest bowiem wspaniała, a obraz wyrywa z kapci, ale przed zakupem należy się poważnie zastanowić czy to dla gracz najlepszy wybór.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie zrobiłem głębszy research po internetach i odpuszczam oleda na rzecz XE9305. Właśnie dlatego, że nie mam zamiaru martwić się o to, czy TV się wypali przez elementy HUDu i później będę czekał aż łaskawie uznają gwarancję. Wolę jednak oczo(pipi)nego HDRa w Soniaczu, tym bardziej, że miałem kilka soniaczy w życiu i każdego mogę chwalić do dnia dzisiejszego. Z wielką łatwością można znaleźć dowody wypalania się OLEDów w internecie, więc uznaję to jako problem powszedni. Byłem w kilku elektro markietach i OLED rzeczywiście ma piękną czerń, już prawie kupiłem. Kiedyś jak już ogarną temat wypaleń to może zakupię, teraz mrozić prawie 8k w loterii telewizyjnej to tak nie bardzo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Welna napisał:

Tez cały czas przegladam strone Euro i 65 OLed , kusi mnie , ale z drugiej strony nie mam i nie chce mięć pro One X ( nie będę brał udziału w pół-generacjach do puki jeszcze moge o tym decydowac) 

Nc + ma jeden kanał w 4k

 

Rozum podpowiada , ze nie.

 

Ale serce....

 

Idź za głosem serca a nie będziesz żałował.  Po co czekać i odkładać tak wypasioną przyjemność jaką daje ten zestaw?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...