Skocz do zawartości

Wredny

Rekomendowane odpowiedzi

image?_version=00_09_000&platform=chihir

 


Jako że na PS Store jest aktualnie promocja na ten tytuł (49zł) skusiłem się na zakup i nie żałuję - odstawiłem The Division 2 oraz Sekiro i napyerdalam siekierką, karczując okoliczne lasy :)
Gierka interesowała mnie od dawna, więc skoro wreszcie trafiła na konsole to obiecałem sobie ją sprawdzić.
Jakoś ostatnio mam zajawkę na tego typu tytuły, a po No Man's Sky wiedziałem, że takie survivale to coś, co mnie relaksuje i odpręża.

Aktualnie mam w gierce dopiero 16 dni, w końcu zrobiłem sobie fajną bazę wypadową na małej wysepce, na którą nie docierają żadne zagrożenia i jak zbuduję tratwę to wybiorę się na konkretniejsze zwiedzanie wyspy, na której rozbił się mój samolot. Niby jest tu jakaś przewodnia oś z poszukiwaniem porwanego syna (nawet intrygująca, nie powiem), ale najlepiej bawię się, ciesząc się wolnością i możliwościami oferowanymi przez grę.

Ktoś jeszcze grał? Znacie może jakiś inny konsolowy survival godny polecenia? Kusi jeszcze Subnautica, bo zbiera same pochlebne recenzje, ale póki co wystarczy mi las i jaskinie zamieszkałe przez kanibali :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli miałbym coś polecić to Ark Survival Evolved. Fajny survival jak się gra bez panelu admina i w single player. Multi to sieczka pvp, rajdy i okresowe "łajpy" zawartości na serwerach. Ale singiel jest mega jak lubisz trudne wyzwania. Trudno jest przeżyć na ustawieniach fabrycznych a oswojenie takiego Spinozaura albo chociażby ropuchy jest wymagające i czasochłonne.

 

Co do the Forest pomysł na grę jest bardzo dobry. Rozważałem granie ale raczej poźniej. Zbyt wiele tytułów mam do ogrania na chwilę obecną.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@XM. No jeśli chodzi o pożeranie czasu to chyba nie ma większych łakomczuchów niż właśnie gry survivalowe :)
W The Forest masz nawet nakreślone jakieś ramy "fabularne" - katastrofa lotnicza, jakiś dzikus porywa Twojego synka, a Ty wyruszasz go odnaleźć, starając się nie umrzeć na niezbyt gościnnej, choć pięknej wyspie.
Miejsce startu jest wybierane losowo, ale mapa jest stała, więc jak ktoś już trochę czasu poświęcił, to wie gdzie czego szukać.
Najwięcej czasu zejdzie na rąbaniu drzew i budowaniu z nich różnych konstrukcji - palisady, tratwy, domki, altanki itp - jest tego masa. No i polowania, bo jakieś pożywienie trzeba spożywać (a także pić wodę). Postać się męczy (trzeba usiąść), robi głodna i spragniona, może przemoknąć, zmarznąć - to wszystko trzeba ogarniać, a do tego jeszcze spotkania z mieszkańcami, w których trzeba wykazać się znajomością walki bronią białą.
Crafting pozwala na naprawdę sporo kombinacji i co najważniejsze - wszystko tu jest zayebiście logiczne - jak chcesz pochodnię, to bierzesz kij i owijasz go szmatką, do zdobycia pitnej wody potrzebujesz skorupy żółwia, ustawionej na kilku patykach - jak zacznie padać, masz zapas... itp itd.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I jak ten The Forest,bo sie zastanawiam,ale wlasnie ci kanibale mnie troche odrzucaja? W The Long Dark jest swietnie kwestia przeciwnikow rozwiazana,bo tam przeciwnikiem jest natura,flora i fauna daje nam tam popalic mocno,szczegolnie na wyzszych poziomach trudnosci. Zadnej fantastyki,surowy klimatvi przetrwanie. Szczerze Darka polecam,ale szukam czegod podobnego.

Odnośnik do komentarza

Jest spoko, kanibale dodają trochę horrorowatego klimatu, w jaskiniach to prawie jak film "Zejście" :)

No i są potrzebni, bo palenie ich zwłok daje nam kości, z których craftujemy kilka przydatnych rzeczy. 

 

Odwiedziłem dwie jaskinie, zdobyłem porządną siekierę, katanę, latarkę i sporo dynamitu. 

Grunt to zbudować bazę w dobrym miejscu, najlepiej na jakiejś wysepce, żeby woda broniła do niej dostępu - wtedy można spokojnie się na niej rozwijać i to właśnie póki co robię. 

Postawiłem kilka zbieraczy  deszczówki, suszarek na mięcho, chatkę, ognisko, a teraz bawię się w gromadzenie materiałów na przyszłość. 

Mam już małą tratwę, ale zastanawiam się nad większą i wtedy zacznę opływać wyspę i bardziej zwiedzać. 

Ale póki co odstawiłem The Forest na trochę, bo trzeba było wrócić do The Division 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

I nie ma oficjalnego potwierdzenia portu na konsole, ale nadzieja jest bo w jednym wywiadzie(chyba z 6 miesięcy temu) jest info że po premierze na pc może przeportują gre.

Oby, bo to moje osobiste goty i jeżeli nie będzie info o konsolowej premierze to w przyszłym roku składam pc-ta pod forest

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...