Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Zwlaszcza, kiedy Szejd pisze, ze "wydaje mu sie" bo nawet nie ruszyl du py i nie policzyl zuzycia poboru energii przez komponenty w max stresie. 

 

No ale pisac ze mu sie wydaje jest latwiej, po co sie wysilac aby przedstawic konkretna i sprawdzona informacje, kiedy mozna rzucic od tak haselko i po klopocie. Zwlaszcza, ze to nie on kupuje i nie za swoje pieniazki prawda ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze, niech teraz Beniek podejmie decyzje czy składać komputer na podstawie Twojej matematyki czy lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych i mieć pewność, że jednak mocy wystarczy w każdej chwili, nie groźne są nagłe skoki poboru mocy, zabawy przy podkręcaniu, podłączaniu większej ilości komponentów, wyższa sprawność zasilacza, więcej zabezpieczeń przeciw przepięciowych, przeciążeniowych, filtrów itd. itp.

 

Możesz również samemu spróbować, podaj wszystkie elementy i kalkulator Ci wyliczy przybliżony pobór mocy:

http://powersupplycalculator.net/

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Czy do GTX970, i5 4690k (plus dodatkowe chłodzenie, aby potem można było się bawić w podkręcanie), 8GB, SSD wystarczy taki zasilacz: XFX Core TS 430W?? Tak mi na jednym forum polecili, ale wydaje mi się, że ta moc może nie wystarczyć?

Starczy spokojnie. Maks maksów to 500W, wyżej tu już na SLi, więc nie ma się co pchać.
Odnośnik do komentarza

Rotfl wiec sie opanuj bo strzelasz bzdurami jak z karabinu.

 

1. Nagłe skoki poboru mocy ? insynuujesz ze zasilacz XFX nie ogarnia naglych obciazen ? Kazdy zasilacz je ogarnia helou.

2. Mocy wystarczy w kazdej chwili, zwlaszcza ze ma 100W zapasu.

3. Podkręcony GTX970 pobiera 106W w stresie, wykręcony na 4,8Ghz Corei5, 1.85v pobiera 180W. Powodzenia aby wykręcił swojego na tyle.

4. Podłączać może sobie większa ilość komponentów, tak ten XFX nawet z tym sobie da radę... Nie badz zabawny.

5. Zasilacz ma najwyższą sprawność przy największych granicznych obciążeniach. Kupno Zasilacza 600W do tego samego zestawu spowoduje większe straty energii i niższą sprawność i wykorzystanie zasilacza 400W. 

6. Proszę o konkrety ile więcej zabezpieczeń, filtrów i innych nazw jakie przyszły ci do glowy ma zasilacz 550W a ten XFX 430. Podpowiem, ma tyle samo.

 

Nie kompromituj sie, bo na sile upierasz sie ze wiecej znaczy lepiej co jest bzdura i sztucznym pompowaniem kasy w powietrze. ja dalej czekam abys podał konkrety, bo jak na razie to jest dyskusja jak z dzieckiem: "ja wiem bo wiem a inni sie nie znajo"


post oczywiscie do Szejd.

Odnośnik do komentarza

3-4 koła. Za 3500 spokojnie na najwyższych ustawieniach w 30fpsach pograsz. Bo żeby wyciągnąć w tym 60 fpsów to trzeba mieć domontowane rakiety, mimo że gra jakoś zjawiskowo nie wygląda.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Rotfl wiec sie opanuj bo strzelasz bzdurami jak z karabinu.

 

1. Nagłe skoki poboru mocy ? insynuujesz ze zasilacz XFX nie ogarnia naglych obciazen ? Kazdy zasilacz je ogarnia helou.

2. Mocy wystarczy w kazdej chwili, zwlaszcza ze ma 100W zapasu.

3. Podkręcony GTX970 pobiera 106W w stresie, wykręcony na 4,8Ghz Corei5, 1.85v pobiera 180W. Powodzenia aby wykręcił swojego na tyle.

4. Podłączać może sobie większa ilość komponentów, tak ten XFX nawet z tym sobie da radę... Nie badz zabawny.

5. Zasilacz ma najwyższą sprawność przy największych granicznych obciążeniach. Kupno Zasilacza 600W do tego samego zestawu spowoduje większe straty energii i niższą sprawność i wykorzystanie zasilacza 400W. 

6. Proszę o konkrety ile więcej zabezpieczeń, filtrów i innych nazw jakie przyszły ci do glowy ma zasilacz 550W a ten XFX 430. Podpowiem, ma tyle samo.

 

Nie kompromituj sie, bo na sile upierasz sie ze wiecej znaczy lepiej co jest bzdura i sztucznym pompowaniem kasy w powietrze. ja dalej czekam abys podał konkrety, bo jak na razie to jest dyskusja jak z dzieckiem: "ja wiem bo wiem a inni sie nie znajo"

post oczywiscie do Szejd.

 

Proponuję zakończyć dyskusję, ja zostaję przy swoim, Ty przy swoim. 

 

Ja uważam, że lepiej mieć zapas mocy, również dlatego, żeby zasilacz cały czas nie pracował pod dużym obciążeniem, co mogłoby teoretycznie doprowadzić do jego szybszego zużycia. Nie jest to budżetowy zestaw, Beniek planuje OC, ja bym nie oszczędzał pieniędzy na elemencie, który często decyduje o bezpieczeństwie pozostałych podespołów.

Odnośnik do komentarza

Proponujesz zakonczyc dyskusje a linijke nizej znowu alej ciagniesz temat.

 

Benek nie kupuje Codegena tylko XFX'a ze wszystkimi dostępnymi zabezpieczeniami a pisanie o zużyciu zasilacza jest niepoważne nawet w odniesieniu do OC bo za 5 lat to on bedzie musial caly zestaw zmienic aby pograc w najnowsze gierki. Ani 430W ani 500W nie pracuja caly czas pod obciazeniem nawet w przypadku OC, poprostu nie masz wiedzy o czym piszesz i najlepszym podsumowaniem jest to co napisales wczesniej, "ze ci sie wydaje".

Wyznajesz jakies dziwne teorie, aby czegos nie wykorzystywac bo sie zuzyje. Zasilacz jest po to i fizycznie jest skonstruowany tak aby byc wykorzystywanym ile fabryka dala, no ale tobie sie wydaje lepiej. Juz pomijam to, ze ludzie katuja XFXy i one nie zdychaja a to nie jest nawet polka top tier zasilaczy. Ten ZFZ jest na tyle wydajny i dobrze chłodzony, ze bez problemu zniesie GTXa i podkręconego Core i5 w czasie 24h/7.

 

Moze skoro to tylko kilakdziesiat zlotych to mu je dopłać ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...