Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.10.2023 o 15:56, stoodio napisał:

W BG3 nie powinno się grać raz. Może inaczej - zubożasz sobie doświadczenie, rezygnując z możliwości poznania alternatywnych wątków i konsekwencji swoich wyborów. Należą się pokłony za tak duży nacisk na mnogość rozwiążań:hi:

Właśnie modularność, możliwość rozwiązania zupelnie rożnych problemów na wiele sposobów przy niesamowitym poziomie szczegółów i voice actingu w tej gierke to teraz jest dla mnie jej największy plus, spokojnie za kilka lat zrobię 3cie przejście, Baldur 1 i 2 też były w tym mocne, ale tam to głównie jednak chodziło o walkę, klasy postaci itp. Wyborów tak dużo nie było, ale tutaj te wybory to jest absolutne mistrzostwo i talent. Grając drugi raz aż ciezko mi zrozumieć, jak oni to w ogóle ogarnęli w grze komputerowej. To naprawdę jest GOAT cRPG, za dużo aspektów jest po prostu znacznie lepszych od konkurencji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba dla BG3 wracam na taboret, miałem czekać na wersję na xboxa z uwagi na wątpliwości czy to będzie znośnie działać na moim sprzęcie (i5 6500 i gtx 1650) ale hooy. 

Tylko mnie gog galaxy od dwóch dni w hooya robi i wywala błędy przy pobieraniu... Odpaliłem jakiś zewnętrzny program i ręcznie linki dodałem. Yebał pies ten ich launcher.

Odnośnik do komentarza

Jestem w pewnej podziemnej miejscówce i dostaję kvrwicy przez tą kamerę. Nie dość, że pełno ścian na których dziwnie się potrafi zablokować, to jeszcze robi czasem to samo przy krawędzi ekranu i trzeba się klawiszami ratować. Nadal od premiery jest to zepsute.

 

@Dalhi mam tą samą kartę w lapku i działa znośnie, choć dałem locka na 30klatek.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że grałem już dużo w BG3, a tymczasem średnia recenzja BG3 na Steam po ~400h xD

 

image.png.a1931a9c6081048451dd0295189afec3.png 

55 minut temu, messer88 napisał:

Kamera dla mnie najgorzej między piętrami działa. Najlepiej się wycofać i czekać aż sami przyjdą. 

tak, ale to głównie problemy konsol, w ogóle na konsoli można przełączyć na tą pecetową kamerę? 

To jest chyba zbindowane do sterowania, ale nie jestem pewien, bo na SD grałem z 2 godziny tylko ze sterowaniem konsolowym. Anyway kamera na PC jest dużo łatwiejsza do nawigacji. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Grając drugi raz aż ciezko mi zrozumieć, jak oni to w ogóle ogarnęli w grze komputerowej.

Ile godzin razem zajęły ci dwa przejścia? U mnie 95h pokazuje ps5 i do dolnego miasta dopiero wszedłem, ale sporo wczytywałem, np jak złamałem przysięgę paladynem, czy jak najlepiej zdobyć to światło w akcie drugim.

51 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

tak, ale to głównie problemy konsol, w ogóle na konsoli można przełączyć na tą pecetową kamerę? 

można przełączyć, ale  nie działą to tak jak powinno, ostatnio podczas walki w budynku nie mogłem skoku zrobić na wyższy poziom budynku, tylko cały czas kursor mi uciekał na ten poziom gdzie ja jestem

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Lochu napisał:

Ile godzin razem zajęły ci dwa przejścia? U mnie 95h pokazuje ps5 i do dolnego miasta dopiero wszedłem, ale sporo wczytywałem, np jak złamałem przysięgę paladynem, czy jak najlepiej zdobyć to światło w akcie drugim.

można przełączyć, ale  nie działą to tak jak powinno, ostatnio podczas walki w budynku nie mogłem skoku zrobić na wyższy poziom budynku, tylko cały czas kursor mi uciekał na ten poziom gdzie ja jestem

100h pierwsze na Medium, 70h drugie na Tacticianie, ale dopiero jestem w 1/2 3ciego aktu. 

Więc pewnie będzie podobny czas - 100h, ale za pierwszym razem sporo ominąłem contentu, teraz mimo, że znam świat, to więcej zajmuje sama walka, bo Tactician + eksploracja terenów, które ominąłem w 1wszym. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

tak, ale to głównie problemy konsol, w ogóle na konsoli można przełączyć na tą pecetową kamerę? 

 

a nie wiem :bella: w sumie to na 120+h to taki problem miałem może z 2 razy w 3 akcie (lady jannath i ten nekro przy brzegu) ale to już będę wiedział żeby se grać statycznie zamiast się denerwować 

 

u mnie z reloadami i pewnie kreatorem to pierwsze przejście 150h prawie :) przy save 120+ 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, messer88 napisał:

 

a nie wiem  w sumie to na 120+h to taki problem miałem może z 2 razy w 3 akcie (lady jannath i ten nekro przy brzegu) ale to już będę wiedział żeby se grać statycznie zamiast się denerwować 

 

u mnie z reloadami i pewnie kreatorem to pierwsze przejście 150h prawie :) przy save 120+ 

U mnie wyszło 100h za 1wszym, głównie dlatego, że ominąłem 33% aktu 1 :D. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Lochu napisał:

Wydaje mi się że w pierwszym akcie najłatwiej złamać przysięgę. Nawet Minthare (niby zła) jak chciałem z partyzanta pierdolnąć, to po walce zerwanie przysięgi i reload.

W 3cim też jest sporo, grałem Palkiem pierwsze przejście i w 3cim 2 razy mi się zdarzyło totalnie niechcący. Ogólnie fajna mechanika z tymi przysięgami, tyle, że tak naprawdę ten Upadły ma też super skille xD. 

 

Spoiler

Smok z dolnego miasta na Tacticianie

przy 10 lvl postaci (tuż po walce wpadł dopiero 11) no nie powiem, trochę Dark Souls xD, ale jakoś się udało. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lochu napisał:

Ta gra to mistrzostwo, ostatnio taką chęć do giercowania miałem przy eldenie. Jak Zelda zgarnie goty to będzie całkowity upadek branży i pokazanie graczom środkowego palca od strony deweloperów że my nie robimy takich gier jak BG3 (bo się kurwom nie chce)

Nie zgarnie, BG3 wygra TGA w cuglach, ludzie już zdążyli odkryć fenomen tej gry, minęło wystarczająco dużo czasu. Ostatnio spłynęła kolejna dycha od Gamespotu, który poczekal z recką aż do ostatnich patchy i wersji PS5, za co szacun, bo tutaj nie ma się co spieszyć. Jeszcze do kompletu wersja na Xboxa i Switcha 2 to kwestia czasu, niech każdy cieszy się tym majstersztykiem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...