Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt, już ładnych parę gram w zasadzie na konsoli i tam nie ma takich cyrków. Co prawda tłukłem w między czasie trochę w M&B Bannerlord czy Valheim, ale na steam nie było problemów no i rozmiary gier były mniejsze, a w przypadku gry Iron Gate to śmieszne 1,5 GB.

W BG3 granie na padzie wygląda na karkołomne zadanie. Już w DOS 2 mnie dobijało zarządzanie ekwipunkiem dla całej drużyny, a to jeszcze bardziej złożona gra. Stąd wybór na powrót na taboret... Jednak trzeba było postawić na steam, zamiast tych fikołków z gog tylko dlatego że u nich w bibliotece mam poprzednie gry z serii. Ale hooy najważniejsze że działa.

Jutro będę miał czas to przysiądę, dzisiaj przegrałem z kreatorem postaci xd.

 

Odnośnik do komentarza

Larian: dajmy graczom możliwość biegania w ciuchach, bieliźnie albo nawet na golasa

Również Larian: dajmy najładniejsze stroje w ostatniej lokacji z której nie da się wyjść.

Romans z Shadowheart zaliczony, tak się powinno robić sceny w gierkach. Wiadomo, że do Wiedźmina 3 nie ma startu, ale to nie to co czarne ekrany u bethsedy czy ubi.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

@XM.

No raczej to nie. Dawniej jak miałeś przerobioną konsolę to dało radę takie paczki ściągać. Wiem bo sam grałem w Skyrima po polsku na Xbox 360. 

Premiera dopiero 21 grudnia, także może do tego czasu będzie wiadomo czy w Europie też wyjdzie w pudełku.

 

 

Edytowane przez Lochu
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiotrekP napisał:

Wdepłem do cyrku, wkurzyłem wiadomo kogo, wyrżnąłem ich i nikogo to nie zainteresowało. Ot, dzień jak codzień. 

Trochę to dziwne, że tu nie ma endgame'u.

Hmm, czyli kogo, bo tam było jedno starcie fabularne, a jak Dżin, to kto miał reagować :D? W Akcie 3cim bardzo ładnie akurat wszystkie NPCe reagują na to co robisz i każdy NPC ma swój system reputacji, nie każdemu zależy, żeby wbijać innym w paradę. 

 

Cyrk to była "zamknięta impreza", a to starcie fabularne też jak pamiętam było z reakcjami całego rynku na wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiotrekP napisał:

Chodziło mi o klauna na scenie. Zresztą sami mnie zaatakowali, bo występ mi się nie spodobał, to co miałem zrobić. 

a to nie, może coś źle zrozumiałeś, przecież typ był 

 

Spoiler

Sobowtórniakiem

i u mnie przynajmniej w obu przejściach pomagali mi ludzie z cyrku, więc może bug, albo nie wiem, tak wynika z twojego posta, że byłeś zawiedziony ich reakcją, co wywołało moje zdziwnienie :). 

Odnośnik do komentarza

Baldur's Gate 3 oferuje wiele świetnej zabawy, ale czasami naprawdę szlag mnie trafia od loadowania. Mam wrażenie, że praktycznie zawsze jak chwilę nie robię save'a (bo, mimo tego że PS5 zajmuje pół pokoju w celu historycznie szybkiego przesyłu, chwilę to trwa... oraz po prostu dlatego, że mnie nudzi save'owanie co chwila), to zaraz wpadnę na jakąś zgrają potężnych potworów, które będę próbował rozwalić przez długi czas - i gdybym zrobił odpoczynek w obozie tuż przed, to bym rozwalił -  ale po dłuższym czasie muszę się pogodzić z faktem, że mnie zabiją. 

 

Ktoś powie, żyj z konsekwencjami. Scenariuszowo, spoko, puściłem już bez loada tak smutne czy powalone rozwoje wydarzeń losu, że czuję się jak zwyrodnialec. Walkowo, też nieco można - ale kurde po co mdr, skoro tak prosta rzecz jak odpoczynek i save czyni naszą ekipę niesamowicie bardziej potężną. W praktyce trudno znaleźć powód, by nie korzystać. Tyle że to spowalnia mocno grę, jest to mocno nieżyciowy wybór. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

No w typowym współczesnym RPG są cuda, jak przegrasz walkę to masz opcję cofnięcia się do momentu tuż przed tym jak się zaczęła. Dlatego też mam pewnie już taki nawyk w grach że w sumie robię co chcę. Tutaj z racji sporych możliwości tym bardziej ciągnie do próbowania, ale często efekty są nieprzewidziane i bolesne.

 

Teoretycznie jest chyba możliwość ucieczki, ale nieoficjalna i też mozolna, jak masz masę przeciwników to spędzisz kawał życia na samych ich turach zanim oddalisz się tak daleko, by móc "uciec".

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Rozwaliło mnie jak Gale umarł hehe. Jedna z postaci poprawiła mnie: "po prostu zgadujesz, to Ksasij-charach!". "Dokładnie, słuchaj jej. Pamiętaj o gardłowym h".

 

Niestety Gale umarł w ten sposób że był zanurzony w morzu lawy, więc nie dokończyłem całej akcji mdr.

Odnośnik do komentarza

Chyba sobie podepnę kontroler i obadam jak się gra w porównaniu do myszki. Tu jest tyle drobnych notatek, przycisków i dużo zarządzania ekwipunkiem że kiepsko to widzę.

Wczoraj była jakaś duża aktualizacja, gog chce u mnie pobierać 100GB... :balon:.

Coś znowu spartolili bo czytam że na steam to waży 14GB?

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...