Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej raz w roku robię sobie playtrough przez klasyczne baldury. Jako fan nie jaram się. To będzie inna gra robiona przez innych ludzi. Zobaczę gameplay  to może zacznę.

Larian w końcu może się wykazać i zrobić ciekawą grę w interesującym uniwersum, a nie w tych swoich generycznych światach.

Będę się przypatrywał i tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Żeby tylko była "profesjonalna polska wersja językowa" i będzie:

 

D6PfW.jpg

 

Ja uwielbiam świat Fortgotten Realms, więc każda jedna nowa gra w tym uniwersum to dla mnie małe święto, tym bardziej że już daaaawno nic sensownego w nim nie wyszło.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Najlepiej żeby był wybór i tyle. Przełączasz albo aktywna pauza, albo turówka. Wilk syty i owca cała. Mnie tam wszystko jedno w sumie.

 

Co do fabuły to cudów nie oczekuję. Najbardziej liczę na to żeby znowu gra cRPG stawiała na ciekawych bohaterów. Takich osobowości i za(pipi)iście nakreślonych postaci jakie były w starych Baldurach próżno szukać w dzisiejszych grach.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, estel napisał:

Nie rozumiem tego zarzutu odnosnie "glebokiej" fabuly. Rozwin mysl.

 

Podejrzewam, ze bedzie turowka, bo one sie po prostu lepiej sprzedaja. Zobacz, ze np. Pillars of Eternity 2 od Obsidianiu niedawno dostalo tryb turowy. Podejrzewam, ze dzieki popularnosci Divinity2.

Biorac pod uwage gry traktujace o magii i napierdalaniu mieczem to gatunek zdefiniowal wlasnie BG2. Byly jeszcze IWD, NVN czy PT, ale to wlasnie BG2 odniosl sukces z miejsca. Za to PT dopiero po czasie stal sie kultowy, dlatego ze nie byl przystepny jak BG. Z czasem tego Tormenta ludzie, glownie typ spoconego kuca fanatyka sapkowskiego, zaczeli strasznie wywyzszac do tego stopnia, ze wszystkie tzw. staroszkolne erpegi wydane ostatnimi czasy maja pseudogleboka fabule, czy to PoE czy Divinity a nowy Torment to juz az jest obrzydliwy. Tak jakby to bylo wymaganie, ze nie moze byc magiczny hitler i idziesz mu spuscic w(pipi), o nie, tutaj musi byc piaty wymiar i wkraczasz z druzyna w czwarta gestosc zeby odkryc jakies tajemnica poruszania sie miedzy swiatami itp. 

A to wlasnie prostota Baldura byla najlepsza.

Odnośnik do komentarza

Czekam bo już od dawna nie było dobrej gierki tym świecie. Neverwinter Nights 2 był za wcześnie wypuszczony z masą błędów. 

 

Ogram na kompie bo właśnie próbowałem ograć Divinity: Original Sin 2  Definitive Edition na PS4 i raz ,że gierka wygląda dużo gorzej niż jedynka na PC to sterowanie jest tragiczne. 

 

Mam nadzieje ,że studio podoła bo jest to jednak dla mnie mega kultowa seria, jedynka ukształtowała moje myślenie o światach fantasy. Mam nadzieje ,że świat będzie otwarty ale w formie mapy jak to było w jedynce i dwójce a system walki będzie turowy ale ukryty przed graczem z aktywną pauzą. 

Odnośnik do komentarza

Co do systemu aktywnej pauzy, to uwielbiałem, ale nie miałem okazji jeszcze ograć takiej gierki na konsoli, a to przecież praktycznie pewne, że BG3 wyjdzie na wszystkie systemy. To mnie skłania do myśli, że sterowanie padem w takim systemie może być zwyczajnie za wolne (czasami co turę wciskało się pauzę, żeby wydać nowe polecenia każdej postaci), Larian nie może sobie pozwolić na znudzenie potencjalnego gracza mozolną walką. Turowy system łatwiej ogarnąć pod kanapowe granie. Divinity 2 przechodziłem właśnie tak i no jest względnie okej (chociaż nie ma co porównywać do szybkości, wygody i precyzji kombo m+k), ale tylko dlatego, że system załatwia problem. 

 

Zgadzam się z Brutto, że BG nie może być przekombinowany fabularnie, bo to już nie będzie Baldur. Oryginał fabularnie był w punkt, wyciągał wszystko co dobre w fantasy i pozwalał łatwo wsiąknąć w klimat. BG 2 to taki Władca Pierścieni RPGów, idealny balans pomiędzy treścią a formą. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie trochę sobie poczekamy:

https://www.usgamer.net/articles/larian-studios-shares-its-vision-for-baldurs-gate-3-interview

 

Cytat

In the shorter term, Larian has a lot of work still to do on Baldur's Gate 3. When I ask if it might come out in 2019, Vincke only laughs and says no. It sounds like we won't be getting the final game until late 2020, or even early 2021, though this is just speculation on my part. But for now, the best eager fans are going to get is the new Baldur's Gate: Descent Into Avernus tabletop, which is described as a prequel to Baldur's Gate 3.

 

Tak czy inaczej jaram się mocno.

Odnośnik do komentarza

Po skopanym PoE2 czekam na porządnego rpg z drużyną. Aktywna pauza to jest mus, może dorzucą system turowy. Ale jeśli mam na to czekać 2 lata, to trochę kiepsko. Co do głębi fabuły, to jako psycho-fan PT od tego nowego Tormenta odbiłem się po 2h i nie mam zamiaru do tego wracać. Z drugiej strony od Tyranny odbiłem się po 6h. D:OS1, PoE1&2 ze wszystkimi dodatkami zjadłem w całości. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...