Skocz do zawartości

Raspberry Pi / Retropie


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Noobs to installer.

 

Cytat

NOOBS is an easy operating system installer which contains Raspbian and LibreELEC. It also provides a selection of alternative operating systems which are then downloaded from the internet and installed.

 

Przy zakupie RPi4 polecam od razu dokupic radiatory. Procki mocno sie grzeja i przy co bardziej wymagajacych operacjach (kompilacja) na ekranie szybko wyskakuje ikonka termometru :/

Odnośnik do komentarza

Myślałem jakiś czas temu żeby kupić Raspberry razem z odpowiednimi czujkami i zrobić setup, który jak wykryje zbyt duże stężenie gazu to odpala alarm. Kierownik w firmie włazi do budki telefonicznej i pierdzi tak, że nie da się jej potem używać przez co najmniej godzinę ;/

Odnośnik do komentarza

Faktycznie chrome dziala obecnie w trybie softwareowym. Mozna to sprawdzic wpisujac chrome://gpu w przegladarce.

 

Cytat

Graphics Feature Status

  • Canvas: Software only, hardware acceleration unavailable
  • Flash: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Flash Stage3D: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Flash Stage3D Baseline profile: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Compositing: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Multiple Raster Threads: Enabled
  • Native GpuMemoryBuffers: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Out-of-process Rasterization: Disabled
  • Hardware Protected Video Decode: Disabled
  • Rasterization: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Skia Renderer: Disabled
  • Surface Control: Disabled
  • Surface Synchronization: Enabled
  • Video Decode: Software only. Hardware acceleration disabled
  • Viz Service Display Compositor: Enabled
  • WebGL: Software only, hardware acceleration unavailable
  • WebGL2: Software only, hardware acceleration unavailable

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Porównania pojawią się jak pojawi się retropie dla 4. Obecnie 3 lipca wypuścili wersję 4.5 dla 3 (nie ma opcji uruchomić tego na 4). Osobiście updatu robic nie zamierzam bo jak juz coś będę znowu działał to juz na na Pi4.

 

A tak z innej beczki to laptop mi umiera wiec postanowiłem zainstalować Raspiana. Całość zajęła okolo 5 minut. Zrobiło się wszystko samo i jestem zadowolony. Spodziewałem się że będzie zamulać mocno a jak na razie to poza yt wszystko super. Przynajmniej nie będę musiał kupować szybko kompa. Gdyby tylko dało się na tym Pi grać :(

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Fajną obudowę to do Pi sobie mogę też brać. W planach mam Picade z ekranem (juz kupione tylko czeka az sie przeprowadzę bo nie mam na to miejsca teraz mimo ze nie az takie duze). Jak na PSC działa emu Dreamcasta i N64 obecnie? Troche sie nie orientuje w tych innych małych urządzeniach (poza RPi własnie).

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, pawelgr5 napisał:

Fajną obudowę to do Pi sobie mogę też brać. W planach mam Picade z ekranem (juz kupione tylko czeka az sie przeprowadzę bo nie mam na to miejsca teraz mimo ze nie az takie duze). Jak na PSC działa emu Dreamcasta i N64 obecnie? Troche sie nie orientuje w tych innych małych urządzeniach (poza RPi własnie).

ooo też mam w planach automat, ale zwątpiłem przy wycinaniu budy. zrobię chyba coś w tym stylu:

https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-ikea-arcade-table-make-yourself/

Póki co u mnie to tak wygląda :D

CESEEEW.jpg

Odnośnik do komentarza

Picade jest zestawem typu DIY ale wszystko masz już ładnie do tego przygotowane. Dokładnie to mam ten zestaw:

 

https://botland.com.pl/pl/gaming-pi-konsole-do-gier/13952-picade-arcade-machine-retro-automat-z-wyswietlaczem-8-nakladka-akcesoria-dla-raspberry-pi-3b3b2bzero-606034874572.html

 

Jak na pierwszy taki projekt mi styknie, kedys może zbuduje cos typu 3/4 (cos jak sprzedaje Arcade 1Up) ale to już dalsze plany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...