Jump to content

Raspberry Pi / Retropie


Labtec

Recommended Posts

Guest Orzeszek
Posted (edited)

Kupie ten sygnowany starter kit, niestety dostępność dopiero w połowie sierpnia u mnie ;/ 

ogolnie sprzecik polecam, mimo że dwie lewe rece posiadam, to nie miałem z niczym problemu. Nie polecam tylko kupować najtańszego zero pi do emulacji gierek i pracy na linuxie, trzeba wtedy mieć wszystko po kablach i na hubach usb i z małego pudełeczka robi się duży klamot z 5cioma kablami

Edited by Orzeszek
Guest Orzeszek
Posted (edited)

no to jest płytka do programowania na linuxie, zastosowań masz w zależności od tego jakie masz skille, możesz uzyć do emulacji gierek, jako pełnoprawny komp na linuxie, jak masz smykałkę to już ludzie programują tym roboty, robią drony, stacje meterologiczne, smart domy itd, no to jest produkt dla kogoś co wie czego chce i wie jak to wykorzystać.

Ja postawiłem sobie serwer z raspberry pi zero, a z 3b retrokonsolkę z emulacją nesa.

 

A ludzie robią sobie własne arcade stick, gameboye, automaty.

Edited by Orzeszek
Posted

U mnie to na razie do RetroPie i w bardzo niedalekiej przyszłosci do Linuxa. Z tym, że premiera 4 troche zmienia mi plany i pewnie z linuxem poczekam az kupie nowy model z 4GB ramu. Picade poskładam na 3B bo do FBA i tak styknie. Moze kiedys złożę większy automat na 4 ale ciężko z miejsce chociazby na coś typu bartop.

Posted

Botland polecam mocno, robie tam wszystkie zakupy związane z Pi. Mają mega dużo akcesoriów a ostatnio, dzieki mojej skromnej osobie sprzedają również Picade w wersji z monitorem (bo jest jeszcze ten zwykły stick podpinany do TV po HDMI). Polecam też pady od retroflag (również do kupienia na sklepie Botland) w wersji zarówno SNES jak i megadrive. Tylko niestety obu na raz nie da się używać.

 

Sam kupiłem takie zabawki:

 

https://botland.com.pl/pl/kontrolery-do-gier-usb/13674-retroflag-snes-controller-j-retro-kontroler-do-gier.html?search_query=retroflag&results=6

 

https://botland.com.pl/pl/kontrolery-do-gier-usb/13673-retroflag-snes-controller-u-retro-kontroler-do-gier.html?search_query=retroflag&results=6

 

https://botland.com.pl/pl/kontrolery-do-gier-usb/13672-retroflag-sega-genessis-controler-retro-kontroler-do-gier.html?search_query=retroflag&results=6

 

https://botland.com.pl/pl/obudowy-do-raspberry-pi/10025-obudowa-retroflag-nespi-do-raspberry-pi-model-3b3b2b-z-wentylatorem.html?search_query=retroflag&results=6

 

https://botland.com.pl/pl/gaming-pi-konsole-do-gier/13952-picade-arcade-machine-retro-automat-z-wyswietlaczem-8-nakladka-akcesoria-dla-raspberry-pi-3b3b2bzero-606034874572.html

 

Jak kiedys znajde czas poskładać PiCade to dam znać. Obecnie jeszcze chcę dokupic obudowę w stylu Segi MegaDrive. Potem już wszystko na Pi4 będzie. Linux wjedzie z klawiaturą i myszką z tym zestawem startowym.

  • Upvote 1
Posted
21 minut temu, raven_raven napisał:

Co polecacie wziąć na start do tego RPi4? Zasilacz rozumiem, obudowa się przyda, coś jeszcze?

Biorąc pod uwagę że działa niemalze dowolna myszka i klawiatura USB (ja testowałem na swoich super badziewnych i tanich) oraz pady np. od Xboxa One to nic. Kartę microsd albo pendrive/dysk pewnie tez jakis masz więc chyba na początek zakupy konczą się na tym co napisałeś. Pamiętaj tylko że obecnie RetroPie nie działa na 4. Za max kilka tygodni powinno się to zmienić.

  • Upvote 1
Posted

Testowałem wczoraj przez chwilę rp4 wersje 4gb i widać znaczący postęp w szybkosci działania. Faktycznie da się już korzystać z płytki jako prostego komputerka desktopowego (przegladarka + inne programy z gui). Poprzednie wersje (rp2 i rp3) przy bardziej skomplikowanych stronach internetowych starsznie przymulały.

Posted
3 minuty temu, Yogi napisał:

Testowałem wczoraj przez chwilę rp4 wersje 4gb i widać znaczący postęp w szybkosci działania. Faktycznie da się już korzystać z płytki jako prostego komputerka desktopowego (przegladarka + inne programy z gui). Poprzednie wersje (rp2 i rp3) przy bardziej skomplikowanych stronach internetowych starsznie przymulały.

A muli jak włączasz yt w 1080p i 60FPS na full screen/w oknie?

Posted

Tak, sprawdzałem obie wersje i widać spore obciążenie procesora plus brak płynnosci filmu w obu przypadkach. Wyglada to więc na dekodowanie programowe. Problem pewnie zostanie rozwiązany w jakiejs przyszłej aktualizacji.

  • Upvote 1
Posted (edited)

Mam pi3 i do emu nadaje sie idealnie. Jego max komfortowej gry to powiedzmy psx.

Ciekawe, czy 4 poprawi emulacje dreamcasta i n64.

 

Nam inus 4 to chyba brak normalnego hdmi tylko mini hdmi

Edited by Soban

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...