Skocz do zawartości

Polski rap ktory starzeje sie najszybciej


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem psychofanem polskiej sceny misiaczkow rapikow, ale jesli pojawi sie godny album jak Syny - Sen to moje serce raduje sie jak mlode dziewcze. 

 

Z rzeczy ktore szybko sie psuja 

 

Eldo 

 

 

zarowno technicznie i txtowo to juz niestety czysta archaicznosc. Smieszne sa te zale, ze czlowiek, ktory okupuje w swoim starym swiecie, ktory nagle nie potrafi odnalezc sie w nowej rzeczywistosci. Polski rap vs polska rzeczywistosc 0-1

 

Tede

https://www.youtube.com/watch?v=0-48D7FSUdM

polska lanserka chowa sie  teraz po dziurach a ich kroki przypominaja dyscypline Korzeniewskiego. Nikogo nie interesuje twoje ''osiagniecia'',  twoje kolejne kochanki czy znajomosci. To chyba ostatnie pokolenie smiesznych ludzi, ktorzy nic nie widzieli a bujaja sie jak Kaczynski po WWA. Polski rap vs polska rzeczywistosc 0-2

 

Peja

Blokersi jeszcze troszke grasuja po tym kraju, ale ich mlodzienczy entuzjazm wyniesiony z domku ''synu, bedziesz rzadzil w tym miescie'' wypala sie dramatycznie szybko. Niewykluczony duzy wskaznik samobojstw wsrod tej grupy spolecznej. Ich cale zycie to wieczna ciemnosc. Biedaki ciemnych przodkow.  Polski rap vs polska rzeczywistosc 0-3

 

O.S.T.R

Kiedys jeszcze w 2007 te forum chwalilo HollyLodz, nawet jak lubilem sobie przesluchac te plyte, ale teraz 

 robi sie z niego nowa Krysia Janda a plyty juz w chwili wydania sa asluchalne. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wymieniłeś praktycznie najważniejsze postaci ze starej gwardii, a czemu tak szybko się oni zestarzeli? Nie wiem jak z resztą, ale Peja ma zerowy progres od Reedukacji, czy to pod względem flow czy muzycznie. Podobnie sprawa ma się z Wojtkiem Sokołem, ale ten poszedł w ślady P. Diddiego i przynajmniej robi hajs z rapu innych. Większość już dawno zjadła własny ogon, a jak słyszę kolejnego małolata który chce przywrócić świeżość starej szkole to mam problem z utrzymaniem zwieraczy ze śmiechu. XDDDD

 

w Polsce są obecnie Ogrody, ekipa z ThirdEye i Belmondziak/Hewerka

 

resztę dawno można w kiblu

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

JWP sie trzyma jak piramidy.

 

a tak reszta tkwi ciagle przy tym samym korycie. hip hop takiego peji to praktycznie ta sama grupa docelowa od poczatku. pomiajajc zuchwale aczkolwiek niesukcesywne abordaze statkow z kucami w postaci collabu ze Sweet Noise to on chyba ciagle nawija do tych samych (doslownie) ludzi w swojej skostnialej formule. oczywiscie jego statek juz powoli tonie, to tez trzeba teraz sie plaszczyc przed young igim. rysiek jest wrecz flagowym i najbardziej dosadnym przykladem tego jak bardzo w polsce hip hop a raczej jego srodowisko nie przyklaskiwalo eksperymentowaniu z forma. do 2010 ci ktorzy to robili byli niestety uznawani za jakichs smieszkow jak L.U.C. 

Zuchwaly byl pezet, chcacy szarpac za portfele ludzi ktorzy znudzili sie tym hermetycznym i zgnilym smakiem blokowiskowego hip hopu, jedna nieudolnie. calkowity brak wiedzy, checi zglegiania ideologii hip hopu z wysp ktorymi tak 'bardzo sie inspiruje'. nieudany oportunista. nie wyszlo mu z dubstepem, to gada w wywiadzie z rawiczem ze dubstep jest faux paux, to sie teraz wzial za rave'y, ktorych oczywiscie tez nie rozumie, ale ze juz sie znalazly hieny ktore rozszarpaly dziecieca mode na gabbery, to musi obejsc sie fekaliami ktore zostawila ofiara w drodze ucieczki. 

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Słyszałem tych po(pipi)ionych synów gościnnie na ostatniej płycie Pezeta i przysięgam, że nigdy z czymś tak asłuchalnym nie miałem do czynienia. No typy nie nadają się nawet do pchania karuzeli.

Z dobrych rzeczy czekam na Zkibwoya jak pojawi się gdzieś w necie, bo nie mam gramofonu, żeby sprawdzić fizyka:

 

 

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Polskie dinozaury się zestarzały, bo w chwili nagrywania byli najczęściej po prostu słabi lirycznie/technicznie. Podkłady często stały (kwestia gustu oczywiście) na wyższym poziomie, niż teraz, no chyba, że mówimy o jakichś bitach robionych na FL czy amidze. O masteringu nie wspominam, bo to inna sprawa. Ale pozostaje kwestia sentymentu, więc ja do takiego Eldoki (który i tak nie był aż tak kwadratowy jak na tamte czasy) zawsze chętnie wrócę bez zgrzytania zębami. Choć sentyment też ma swoje granice, bo z wiekiem pewne mądrości życiowe wypowiadane z ust ówczesnych 20 latków brzmią dosyć śmiesznie.

 

Co do Pejowca, to śmiem twierdzić, że jego target pozostał ten sam, tylko dorasta (wiekowo) razem z nim. Dlatego też mimo praktycznie zerowego progressu, nadal jego twórczość ma jako takie wzięcie. Po prostu ci, co mieli 15 lat jak wyszło Na Legalu, teraz mają >30 i do szczęścia im wystarczy "kolejny raz to samo".

 

Zresztą ogólnie jestem zdania, że z rapu "z przekazem" się wyrasta, natomiast ten robiony dla zabawy i wartości czysto muzycznej ma to do siebie, że szybko się nudzi i zazwyczaj jest robiony pod kątem obecnych trendów. Dlatego od paru lat już bardziej śledzę newsy i okazyjnie przesłucham nową płytę kogoś z dawnych kotów (by, najczęściej, być nią zawiedziony), bo po prostu uważam, że nie ma czego słuchać. Dobra, można odpalić "na bekę" Belmondziaka czy "dla bitu" Hewrę, no ale jaką to ma wartość pozamuzyczną i memową? (inb4 "beka z szukania wartości w PL rapie). Dlatego też, abstrahując od jego "prawdziwości", taki Sokół, mimo niezmiennej od 1999 techniki, potrafi mnie jeszcze zainteresować jakąś trafną obserwacją czy błyskotliwym wersem i jest, obok np. Pezeta (szkoda, że przynajmniej od 2012 nie ma słuchu do bitów), raperem, którego nowe dokonania chętnie sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza

odnosnie sprzedaz plyt z polskim rapie w tym kraju 

https://skrr.pl/polskie-plyty-hiphopowe-ktore-sprzedaly-sie-najlepiej-infografika/ :klapek:

 

ciekaw jestem ile sprzedaje teraz plyt Rysiek. 10 tysiecy? Nie lepiej juz zmienic branze?

 

edit: 15 tys +  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Pei trzyma sie jeszcze :/

Edytowane przez _M_
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SlimShady napisał:

Słyszałem tych po(pipi)ionych synów gościnnie na ostatniej płycie Pezeta i przysięgam, że nigdy z czymś tak asłuchalnym nie miałem do czynienia. No typy nie nadają się nawet do pchania karuzeli.

 

mialem okazje oswietlac ich koncert - oprocz P83 nie spotkalem w swojej karierze rownie wymagajacych raperow co do rider'a. pan piernikowski i 1988 to Artysci, z bardzo precyzyjną wizja ktora chca sie podzielic, nie bawia ich polsrodki, nie odpie.rdalaja jakichs spontanicznych pomyslow godzine przed koncertem jak zabson ("pomyslalem ze wezmiemy lampy UV zeby moje utlenione warkoczyki wygladaly mrocznie" kiedys mi powiedzial, to z kumplem od naglosnienia tego koncertu po prostu parksnelismy mu w twarz smiechem), a tak poza tym to byli bardzo spoko, docenili fakt ze zawziecie walczylismy z setupem i koncert sie oponizil ale zagrali go i musze przyznac ze moze w sferze muzycznej to sa kozakami. Piernikowski moze i ma ten specyficzny blokowiskowy glos, ale to czesc jego kreacji, braku oryginalnosci zarzucic nie mozna tutaj w sferze koncepcyjnej, chocn nie moge tez powiedziec bym sie tym specjalnie mocno jaral. da sie to na pewno jakos ugryzc i docenic za forwardthinking.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, SlimShady napisał:

Słyszałem tych po(pipi)ionych synów gościnnie na ostatniej płycie Pezeta i przysięgam, że nigdy z czymś tak asłuchalnym nie miałem do czynienia. No typy nie nadają się nawet do pchania karuzeli.

Z dobrych rzeczy czekam na Zkibwoya jak pojawi się gdzieś w necie, bo nie mam gramofonu, żeby sprawdzić fizyka:

 

 

Na tym drugim kawałku kolo stęka jakby mu się srać chciało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...