Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ginn napisał:

Pytanie - jest jakiś sposób, żeby Pulse 3d działały bezprzewodowo z telewizorem? Podłączyłem dongla, słuchawki się z nim zsynchronizowały, ale to by było na tyle. Grzebałem w ustawieniach TV, ale nie udało mi się niczego wskórać. Ktoś próbował? Tivik Sony XF9005.

a skad tv mam miec sterowniki do obslugi tego dongla?

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie do 1000 zł przewodowe z możliwością bez kabla które są bądź będą kompatybilne z konsola. A że by był z donglem no chyba że teraz jest produkowane tylko z jeck na 3,5 mm do słuchawek. Tego nie wiem. Może można do kupić. Tego też nie wiem może po prostu zaproponujesz jakieś firmy które sam obecnie testujesz?

 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Lysy2007 napisał:

Witam ponownie do 1000 zł przewodowe z możliwością bez kabla które są bądź będą kompatybilne z konsola. A że by był z donglem no chyba że teraz jest produkowane tylko z jeck na 3,5 mm do słuchawek. Tego nie wiem. Może można do kupić. Tego też nie wiem może po prostu zaproponujesz jakieś firmy które sam obecnie testujesz?

 

 

Zamówiłem nadajnik Creative bt-w3 ze strony https://pl.creative.com/p/speakers/creative-bt-w3 jako alternatywę tego od PlayStation. Po jego podłączeniu możesz sparować każde słuchawki Bluetooth. Nadajnik obsługuje między innymi kodek aptx LL oczywiście słuchawki też muszą go posiadać. Daje to małe opóźnienia w granicach 30-40 ms. Jak przetestuje to dam znać. 

Edytowane przez C0LI83R
Odnośnik do komentarza

Hej,
Na PS4 korzystam z podpiętych do pada
Hyperx Cloud (przewodowe, pierwsza wersja)
https://m.ceneo.pl/30688215

Zastanawiam się, czy po zakupie PS5 warto je zmienić na 3D Pulse. Ma ktoś porównanie?

Głównie chodzi o jakość dźwięku, nie gram online, nie ma dla mnie większego znaczenia kabel, czy bluetooth. Warto zmieniać, czy nie odczuję większej zmiany w jakości?

Odnośnik do komentarza
Zamówiłem nadajnik Creative bt-w3 ze strony https://pl.creative.com/p/speakers/creative-bt-w3 jako alternatywę tego od PlayStation. Po jego podłączeniu możesz sparować każde słuchawki Bluetooth. Nadajnik obsługuje między innymi kodek aptx LL oczywiście słuchawki też muszą go posiadać. Daje to małe opóźnienia w granicach 30-40 ms. Jak przetestuje to dam znać. 
Korzystałem na PS4 z BT-W2 a teraz do PS5 mam BT-W3. Wyrwałem używkę na Allegro za stówkę. A tak to chyba tylko zamówić można na stronie Creative. Jakoś brak ich w sklepach i na Allegro.
Potwierdzam, że to bardzo dobry adapter. Używam go ze słuchawkami Sony WH-XB900N. Z PS5 bangla bez najmniejszego problemu.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, RadkoR napisał:

Korzystałem na PS4 z BT-W2 a teraz do PS5 mam BT-W3. Wyrwałem używkę na Allegro za stówkę. A tak to chyba tylko zamówić można na stronie Creative. Jakoś brak ich w sklepach i na Allegro.
Potwierdzam, że to bardzo dobry adapter. Używam go ze słuchawkami Sony WH-XB900N. Z PS5 bangla bez najmniejszego problemu.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


 

Czy te słuchawki działają ci na kodeku aptx LL? 

Odnośnik do komentarza

Niby go nie wspierają (przynajmniej Sony o tym akurat kodeku nie wspomina w specyfikacji), ale dioda na donglu świeci się na biało co właśnie odpowiada kodekowi AptX-LL. Opóźnienie jest minimalne. Ledwo dostrzegalne. Możliwe, że słuchawki wspierają go nieoficjalnie.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
W dniu 11.12.2020 o 09:03, gianbuffon napisał:

Hej,
Na PS4 korzystam z podpiętych do pada
Hyperx Cloud (przewodowe, pierwsza wersja)
https://m.ceneo.pl/30688215

Zastanawiam się, czy po zakupie PS5 warto je zmienić na 3D Pulse. Ma ktoś porównanie?

Głównie chodzi o jakość dźwięku, nie gram online, nie ma dla mnie większego znaczenia kabel, czy bluetooth. Warto zmieniać, czy nie odczuję większej zmiany w jakości?

 

obczaj sobie mój test na kanale może ci się przyda testowałem z ISK HD9999 i philipsami fidelio 

 

P.S. już raz na tym forum spotkałem się z trolami więc z góry napiszę że nie jestem inżynierem dzwięku to są moje subiektywne wrażenia więc proszę nie wieszać psów i nie wypisywać znowu że test do dupy - chcesz lepiej to nagraj se sam - ja oceniłem jak potrafiłem

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Efekt 3d jest z konsoli a nie z gier. Konsola stara się wydedukować skąd jest dźwięk i tak go przedstawić na słuchawkach które posiadasz... wiec tak na starych grach też masz 3d... używając konsoli PS5.

 

Mam od tygodnia słuchawki, przetestowane na kilku grach.

Wcześniej grałem na PS5 używając  Beyerdynamic DT 990 PRO (słuchawki przede wszystkim do produkcji muzy) i Hypers X Clude 2 (słuchawki do gier)

Jak wyżej napisałem efekt 3d był słyszalny na tych słuchawkach i to na grach z PS4 bo tylko takie mam w tej chwili  ale nie zbyt wyraźnie w sensie nie był precyzyjne jeśli chodzi o kierunkowość.

 

Po przetestowaniu Pulse 3d mogę powiedzieć ze polecam bardzo. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, dla nie których może być za mało dołu, ale takiego dołu ,który porusza niż go słychać. Reszta jest ok jak na ta cenę.

 

Co do efektu 3D Tempest to jak na innych słuchawkach był on słyszalny to dopiero w słuchawkach Sony pokazuje naprawdę rewelacyjny efekt. Dużo wyraźniej słychać kierunkowość, góra i dół itd. Dodatkowo słuchawki te "ratują" dźwięk przed jakościowa degradacja po włączeniu tego efektu 3d. Konsola wpływa na dźwięk stereo po przez różne filtry, która zamieniają go w efekt 3d ale wyraźnie słychać obniżenie jakość dźwięku i "siły". Słuchawki od Sony najbardziej sie przed tym bronią.

 

Same w sobie słuchawki może nie rewelacyjne ale widać że zostały one stworzony aby współpracować właśnie z Tempest 3D czy z PS5 i z tym efektem są znacznie lepsze od tych wyżej wymienionych.

 

Dodatkowy plus to bezprzewodowość i pełne sterowanie dźwiękiem czy opcjami konsoli ze słuchawek... minus to właśnie zjeba... guziczków na jednej stronie, dosłownie pełny obwód słuchawki zawalony guziczkami, które ciężko odróżnić. Aby wyciszyć to przez kilka sekund szukam te prawidłowego guzika.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2020 o 19:54, RadkoR napisał:

Niby go nie wspierają (przynajmniej Sony o tym akurat kodeku nie wspomina w specyfikacji), ale dioda na donglu świeci się na biało co właśnie odpowiada kodekowi AptX-LL. Opóźnienie jest minimalne. Ledwo dostrzegalne. Możliwe, że słuchawki wspierają go nieoficjalnie.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


 

Aktualnie używam Sennheiser 350bt z adapterem Creative bt-w3 i niestety aptx LL nie działa. Po wybraniu kodeka cisza. Działa zielona dioda czyli kodek aptx. Na pewno różnica jest w opóźnieniu między aptx vs sbc. Na stronie https://www.aptx.com/product-listing?&aptx_type=3 twoje słuchawki nie mają wsparcia aptx LL. Już nic z tego nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza

Spojrzałem teraz na dongla i to jednak będzie chyba żółty a nie biały. Przynajmniej na zdjęciu jest bardziej żółty niż w realu. smile.gif Czyli to będzie jednak AptX HD. Mogę zmienić na zielony (AptX) i niebieski (SBC). Niemniej jednak ten AptX HD ma całkiem małe opóźnienia.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

24682e9491fe7bcc3a31a99d563ee426.jpg



Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, RadkoR napisał:

Spojrzałem teraz na dongla i to jednak będzie chyba żółty a nie biały. Przynajmniej na zdjęciu jest bardziej żółty niż w realu. smile.gif Czyli to będzie jednak AptX HD. Mogę zmienić na zielony (AptX) i niebieski (SBC). Niemniej jednak ten AptX HD ma całkiem małe opóźnienia.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 

  Ukryj zawartość

24682e9491fe7bcc3a31a99d563ee426.jpg



Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



APTX HD daje lepszą jakość dźwięku za cenę większego opóźnienia niż APTX. APTX HD ma opóźnienia podobne do SBC więc w tym wypadku najlepiej jest używać samego APTX zielona dioda które ma latency w granicach 60-80ms. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...