Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, sajmon34 napisał:

Na stronie producenta masz dostepne non stop czarne. Biale tez sie pojawiaja od czasu do czasu. Z kodem rabatowym 700zl.

 

Mega wygodne. Basik nie za mocny ale tez nie za slaby. Po podlaczeniu do kompa masz dostep do eq. Gotowe ustawienia tez sa. Gram na ustawieniach "immersja" a do strzelanek ustawiam "performance" i wylaczam 3d sound w konsoli. Kroki zapierdoliscie slychac. Kto skad idzie. Mike tez daje rade. Brak regulacji chat/gra na słuchawkach - trzeba recznie w konsoli ustawic. Ale raz ustawione i gitara. 

 

Sluchaweczki godne polecenia. 

A dlaczego wyłączasz 3D w konsoli? Wcześniej używałem Astro A50 i chwale je mocniej od Pulse 3D i zastanawiam się czy Artcis są lepsze, No muszę je kupić 

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza

A jakbyś mógł porównać do Pulse 3d i wypunktować które w jakiej kategorii są lepsze, czy w ogóle nie ma co porównywać? Bo ja naprzyklad mając Astro A50 mogę powiedzieć że zdecydowanie lepszy dźwięk przestrzenny, bas bardziej soczysty, natomiast wrażenia 3D to puls wygrywa. No potrzebuje kupić coś konkretnego co połączy wszystkie funkcje ale na rynku tez nic nie ma konkretnego, nawet te najdroższe nie oferują zbyt dużo 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2021 o 00:22, Symeon_88 napisał:

Pyatnie: czy można ładować słuchawki z przedniego portu usb c? Rozumiem ze musiałbym dokupić kabelek usb c-usb c?Pytam bo chciałbym podpinać do tego portu gdy słuchawki się ładują a ja musze ich akurat używać( kwestia wygody podczas grania). 

Zawsze pulsy ładuje przednim portem, nigdy nie było z tym problemów ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2021 o 00:22, Symeon_88 napisał:

Pyatnie: czy można ładować słuchawki z przedniego portu usb c? Rozumiem ze musiałbym dokupić kabelek usb c-usb c?Pytam bo chciałbym podpinać do tego portu gdy słuchawki się ładują a ja musze ich akurat używać( kwestia wygody podczas grania). 

Po co dokupywać? przecież ze słuchawkami masz ten kabelek.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Symeon_88 napisał:

W przednim porcie mam wpiety dongle, wiec zostaje tylko usb c. Z tyłu troche sie obawiam wpiac dongle bo jednak troszke tam gorąco i nie wiem czy to nie wpłynie na jego zywotność. 

Miałem wpięty dongle z tyłu przez 2 miesiące i się nie nagrzewał.

Teraz od miesiąca mam wpięty przez przedłużacz USB, bo za każdym razem jak chciałem wpiąć dongle do laptopa (żeby ograć zaległe gierki na Uplay/Steam), to musiałem odsuwać szafkę rtv od ściany żeby go wyciągnąć z tyłu, a przesuwając samą konsole, spadała ona z podstawki (jest ustawiona poziomo)... Z przodu też odpadało, bo koty się interesowały dongielkiem i wpadłem na takie rozwiązanie. Leży sobie obok konsoli, szybki i łatwy dostęp. Siedząc normalnie przed TV nie widać tego kabelka, ale to dlatego, że konsola jest schowana w szafce rtv.

 

Laptop podpięty do TV i kabelek jest za krótki, a z resztą nie po to kupowałem bezprzewodowe słuchawki żeby siedzieć na przewodzie :D

Odnośnik do komentarza

Ziomeczki pisali zeby z upgradowac troche sprzet w Demon's Souls to bedzie mi latwiej przec na przod.  No to kupilem sobie te sluchaweczki. Dawno zadnych nie mialem, a te ostatnie sie rozlecialy(stare goldy).  Przyznam, ze dzwiek robi robote. Wszystkie detale pieknie slychal. Ryki, uderzajace krople deszczu, czy przeciwnika w trawie. Wszystko moge wskazac z zamknietymi oczami. Jestem bardzo zadowolony. Sa wygodne i mimo kilku godInnej sesji uszy mi sie tak nie poca, jak wczesniej. Bateria jakos trzyma. Widze tez ze zrezygnowalin z mechanizmu skladania, co tylko wyjdzie im na plus. Dzis moze pojade dalej bez ladowaniani zobaczymy, jak dlugo wytzymaja, choc moze to za wczesnie. Bateria pewnie musi sie ulozyc ;) Podsumowujac swietny sprzet, jestem content.

Odnośnik do komentarza

Fajne są te pulsy. Pierwsze wrażenie dużo lepsze niż goldy oraz znacznie lepszy bas niż w poprzednim modelu (to był dla mnie największy minus goldów).

Co do dźwięku 3d to muszę przyznać, że w gierkach gdzie jest on zastosowany to robi mega wrażenie. Dla mnie jest nawet lepiej niż atmos dla słuchawek na Xbox. Pytanie tylko jak często te pełne 3D będzie zaimplementowane?

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Jeśli ktoś się zastanawia nad słuchawkami Pulse 3d to powiem, że jestem oczarowany tym co słyszę w nich. Co prawda nie mam porównania z innymi ale jest naprawdę super! I to nawet w starszych grach nie obsługujących tych wszystkich fajerwerków dźwiękowych :) 

 

Podpięte pod TV Sony Xh9096 działają lecz podczas podgłaśniania i ściszania na TV nie pokazuje się wskaźnik głośności słuchawek.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Pojawiły się Pulsy w sklepach, co prawda wciąż w wyższej cenie niż detaliczna ale teraz tylko o 50zł, i dziś mam do odbioru. Będę porównywał do starych Goldów i Siberia 800. Nie liczę na jakość dźwieku jak w 800tkach ale mam nadzieję, że VSS jednak będzie conajmniej na takim poziomie jak w Goldach, bo te wszystkie 3rd party słuchawki to mają VSS mocno przeciętny - nie stoi to nawet obok tego co oferują produkty Sony natywnie.
 

Edit:

Wczoraj miałem czas na chwilę testów ale dosłownie 10 minut i moje spostrzeżenia w stosunku do Siberii 800 są nastepujące:

 

Dźwięk:

- Pulse 3D na pewno nie mają lepszej jakości dźwięku niż topowe słuchawki gamingowe, ale różnica jest bardzo minimalna, bo każde słuchawki gamingowe mają gównianą jakość dźwięku - testowałem obie pary z telefonem słuchając FLACów i obyda modele dawały ciała, tyle że w innych zakresach

- 3D jest dokładnie takie samo jak w każdych innych słuchawkach - to konsola obsługuje 3D, a dnie słuchawki więc "efekt" będzie dokładnie taki sam na każdych słuchawkach, Pulse 3D nie mają żadnego ani softwareowego ani hadwareowego sprzętu poprawiającego 3D

- Niektórzy uważają, że na Pulsach jest "lepszy" efekt 3D. Jak wspomniałem efekt nie jest lepszy, a te odczucie wynika z faktu, że Pulsy mają charakterystykę dźwięku, w której dominują mocno średni i wysokie tony, co potęguję efekt 3D, bo te wszystkie wysokie dzwięki surround są uwypuklone ale taki sam efekt można uzyskać podbijając wysokie i średnie tony w każdych innych  słuchawkach

- Bass w końcu jest obecny, a w porównaniu do Goldów dzieli je przepaść pod tym względem. Może nadal go trochę brakuje ale nie jest już to tak widoczne jak pryz goldach i można stwierdzić że jest OK

- Głośność ogólna powinna być wystarczająca ale dla mnie są za ciche i grałem na maksymalnym poziomie

 

Jakość wykonania i wygoda

- Plastik tam samo tandetny jak ten w konsoli, zarówno PS5 jak i jego akcesoria sprawiają wrażenie chińskiej tandety. Nie wiem co tam się w Sony zadziało, może mieli za dużo butelek do recyklingu

- Słuchawki są wygodne, gumowy pasek nie uciska głowy, problem za to mogą być muszle bo są nieco mniejsze niż te w Siberii. Moje uszy co prawda nie dotykają wnętrza muszli i padów, ale jak ktos ma większe małożowiny, to pewnie tak będzie. Musze nie mają regulacji. Same przetworkiniki są za to ułożone pod kątem, a nie równolegle do głowy, więc w miejscu gdzie uszy odstają od głowy jest więcej miejsca w muszli co jest super

 

Funkcje i obsługa

- Oczywiście integracja z konsolą na najwyższym poziomie, po włączeniu słuchawek źródło dźwieku samo się przełącza na headset co nie ma miejsca w Arctisach 7P (które są ich droższa alternatywą na PS5)

- Wszelkie regulacje głośność, balans czat/gra działają bez problemu z przycisków na muszli

- Jedyny mankament to fakt, że nie działa wyciszanie mikrofonu z pada - funkcja ta jest wyłączona i trzeba to robić fizycznym przełącznikiem z muszli natomiast gdy wyciszamy mikrofon to na padzie kontrolka też zapala się na pomarańczowo co pomaga zauważyć, że jesteśmy zmutowani

- Opcja nasłuchu działa choć dla mnie jest zbyt czuła. Słyszę nie tylko siebie ale nawet własny oddech i kazdy dźwięk z otoczenia

 

Mikrofon:

- Niestety nie testowałem więc nie mogę się wypowdzieć

- Mikrofon jest średni, głoś jak bym w hełmie siedział

Bateria:

- ma starczyć na 12h - dla mnie wystarczająco ale konkurencja oferuje 20+, a do mojego aktualnego systemu Siberii, gdzie mam 2 wymienne baterie i mogę je ładowac w stacji i wymieniać w locie, nic na rynku nie ma podjazdu i uważam to za najlepsze rozwiązanie jakie powstało

 

Podsumowując jak ktoś ma topowe słuchawki z poprzedniej generacji, to ta wymiana nie ma sensu pod względem jakości dźwieku, bo 3D działa na każdych słuchawkach stereo. Jeżeli natomiast ktoś chce pełnej integracji z PS5 to oferują ją tylko te słuchawki.

W swojej cenie uważam, że nie mają konkurencji - oryginalna cena detaliczna 450zł (aktualnie 500 w porywach do 550) jest nie do pobicia przez konkurencje. Arctisy 7P to wydatek 720zł aktualnie, a według mnie nie oferują aż tyle więcej żeby dopłacać te 50%. W tej cenie nie ma co szukać niczego lepszego, a sens zakupu droższych modeli zacząłem kwestionować bo nie oferują aż takiego skoku jakościowego na ile się cenią.

 

Tak więc jak ktoś jeszcze nie ma słuchawek i zastanawia się nad zakupem to polecam. Jeżeli ktoś chce wymienić aktualne słuchawki, z których jest zadowolony to nie ma sensu chyba, że zależy komuś na pełnej integracji z systemem. Osobiście je sobie zostawię bo plan był taki, że zawsze mogę je zwrócić ale bardzo podoba mi się ich charakterysyka dźwieku i liczę na większy support Sony w tym temacie. Siberie 800 mają bardzo mocne bassy, i dźwięk w nich mimo, że jest lepszej jakości, to jest mocno stłumiony. Pulsy mają szeroką scenę i myśle, że w grach odbiór będzie lepszy bo liczą się średnie i wysokie tony.

 

Trzeba też jeszcze mieć na uwadzę fakt, że Sony może wzorem poprzenich słuchawek wypuścić na PS5 osobne oprogramowanie dla swoich produktów udostępniające profile dźwiękowe i equalizer, na co liczę, bo wtedy mogą pokazać pazura. W Godlach można było sobie podbić bassy, a profile dźwiękowe były na prawde spoko i mocno poprawiały ich idbiór.

Edytowane przez WisnieR
  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Udało mi się wreszcie dorwać Steel 7P z x-Kom, chyba nawet jeszcze mają jakby ktoś chciał. Pobawiłem się w ustawienia i świetnie grają w trybie imersja plus dwa pierwsze suwaki ciut wyżej bo jak domniemam podbiły mi nieco bass. Zdecydowanie lepsze niż Pulse 3D o ergonomii nie wspominając. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Ze słuchawkami Pulse 3D mam dwa mankamenty.

 

- Mały zasięg. Wychodzę do pomieszczenia obok i mnie rozłącza a to tylko mała cienka ścianka ...

- Czasami nie wiem od czego to zależy np. w Demie wprowadzającym w Demon Souls dźwięk momentami w słuchawkach trzeszczy.  Restart słuchawek załatwia sprawę.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...