Skocz do zawartości

Metal Gear Solid


Kalel

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Kalel said:

Aż sam nie wierze ze zakładam taki temat, ale

https://deadline.com/2020/12/oscar-isaac-solid-snake-sonys-metal-gear-solid-movie-1234650259/

 

czy to da się w ogóle zekranizować?

 

 

To już chyba trzeci temat na tym forum o ekranizacji MGSa xD Przez ostatnie kilka lat dużo się nie posunęło do przodu, dobrali głównego aktora i tyle na to wychodzi

Odnośnik do komentarza

Uniwersum napewno ma spory potencjał kinowy i myślę, że istnieje szansa na świetny film jeśli tylko nie będzie zbyt wierną adaptacją. Osobiście na miejscu ekipy postawiłbym na wydarzenia z przed pierwszego Metal Gear Solid, a może nawet na same początki Snake'a. W ten sposób unikną raniących porównań do gier, bo bądźmy szczerzy, niektóre kultowe sceny ciężko by było udanie odwtorzyć za pomocą techniki kinematografii. Na tej samej zasadzie powstaje Uncharted i jest to moim zdaniem krok w dobrym kierunku. 

Odnośnik do komentarza

Swoja drogą po co krawaty maja robić filmy, jak wystarczy wypuścić nowy dodatek do gta online i kapucha sama wpada. 

 

MGS to troche egzotyka na dzisiejsze czasy. Z tego ktos musiałby zrobić naprawdę prze kozak film z dobrym pomysłem na siebie żeby pyklo. 

 

Formula musiała by się mocno opierać na dialogach by odniosła sukces (przydlugie rozmowy przez codec z retrospekcjami?). 

Zwykly akcyjniak zabilby ta marke w kinematografii. 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, oFi napisał:

Swoja drogą po co krawaty maja robić filmy, jak wystarczy wypuścić nowy dodatek do gta online i kapucha sama wpada. 

 

MGS to troche egzotyka na dzisiejsze czasy. Z tego ktos musiałby zrobić naprawdę prze kozak film z dobrym pomysłem na siebie żeby pyklo. 

 

Formula musiała by się mocno opierać na dialogach by odniosła sukces (przydlugie rozmowy przez codec z retrospekcjami?). 

Zwykly akcyjniak zabilby ta marke w kinematografii. 

A przydługie rozmowy uśpiły by widownię. Mimo całej miłości do tej serii już w grach zdarzały się grubo przegadane momenty. Poza tym film oparty na retrospekcjach jest bardzo kiepskim pomysłem jeśli mówimy o debiucie nowego uniwersum na wielkim ekranie. Tu trzeba przede wszystkim zainteresować niedzielnych widzów, a zatem w odpowiednim tempie wprowadzić w świat, fabułę i przedstawić postacie. Pamiętajmy, że film od gry więcej dzieli aniżeli łączy. Ja bym celował z szpiegowski film akcji z domieszką dramatu, ambitnie, ale nieprzekombinowanie. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, sitek.psx napisał:

A przydługie rozmowy uśpiły by widownię. Mimo całej miłości do tej serii już w grach zdarzały się grubo przegadane momenty. Poza tym film oparty na retrospekcjach jest bardzo kiepskim pomysłem jeśli mówimy o debiucie nowego uniwersum na wielkim ekranie. Tu trzeba przede wszystkim zainteresować niedzielnych widzów, a zatem w odpowiednim tempie wprowadzić w świat, fabułę i przedstawić postacie. Pamiętajmy, że film od gry więcej dzieli aniżeli łączy. Ja bym celował z szpiegowski film akcji z domieszką dramatu, ambitnie, ale nieprzekombinowanie. 

Film to nie gra na 12-15godzin. Zbudowanie klimatu w tym filmie będzie clue do wszystkiego, a do tego trzeba by było mieć odpowiedni budżet (taki np. jak w konami :nosacz3:)

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, oFi napisał:

Film to nie gra na 12-15godzin. Zbudowanie klimatu w tym filmie będzie clue do wszystkiego, a do tego trzeba by było mieć odpowiedni budżet (taki np. jak w konami :nosacz3:)

O tym pisałem. Dlatego odpowiednie tempo jest tak ważne - jeśli narzucisz widzowi zbyt wiele informacji to się zrazi. To jest zawsze problem przy tak rozbudowanym "lore" materiału źródłowego(patrz: Wiedźmin od netflix i myląca chronologia zdarzeń). Dlatego najlepiej zacząć od początku albo przedstawić historię, której w grze nie było. Budżet, o ile ważny, jest sprawą drugorzędną - widziałem filmy, które powalały klimatem i zdjęciami, a kosztowały śmieszne pieniądze. Najważniejsza jest wizja, a tej za żadne pieniądze nie kupisz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czuję, że wyjdzie z tego coś bardzo generycznego spod szyldu szeroko pojętego "kina szpiegowskiego". Fabularnie raczej luźna adaptacja, mocno obok scenariusza z gry i z potężnymi cięciami. Ogólnie nie wyobrażam sobie sensownego przeniesienia przegadanego MGSa na typowy film. Ot, podstawowe motywy zostaną: odbicie bazy z rąk terrorystów, Meryl jako sidekick zdecydowanie dłużej, niż w grze (proporcjonalnie do całej historii oczywiście), dobry i zły Snejk (z twistem dotyczącym klonowania na koniec), Gray Fox, bo fani by nie wybaczyli jego braku. Wycięcie albo spłycenie roli połowy Fox Hound i ekipy z Codeca.

 

W sumie im dłużej o tym piszę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że na upartego mogłoby to mieć ręce i nogi xd.

Odnośnik do komentarza

ja to akurat widzę jako film, ale bez większego sukcesu i rzecz tylko dla fanów. ot jakaś historyjka luźno oparta na grze bez tłumaczenia kto, co i jak, bo to z założenia docelowy odbiorca zna z gier

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...