Skocz do zawartości

Fuser


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że dział trochę chyba stracił na zainteresowaniu, bo gra FUSER przeszła przez forum bez echa. 

https://www.fuser.com/en-us

Gra od Harmonix, czyli mistrzów w dziedzinie gier muzycznych - na stronce podane, że zrobili Rock Banda i Dance Central, ale mi się też wydaje, że pyknęli chyba pierwsze Guitar Hero, czym utworzyli w ogóle praktycznie nowy tym gier muzyczno-rytmicznych. 

W grze wcielamy się w DJa i mixujemy kilka utworów, raczej na zadany temat, a w trakcie występu mamy trochę zadań podawanych od "zleceniodawcy" lub tłumu pod sceną. 

Odkryłem przez przypadek, że właśnie trwa darmowy weekend z Goldem na Xboxie w tę grę i czym prędzej dziś grę pobrałem i po ok 2-3h grania wrażenia mam różne. 

Dość nieźle dobrane utwory Dance/Pop/HipHop/RnB/Rock z przekroju ok ostatnich 50 lat. Mixuje się ciekawie, ale czasem wychodzą niezłe potworki... Szczególnie jak jakiś typ muzyki nie siedzi (country? Rap), a trzeba kompilować kawałki. 

A drugi etap kariery ma właśnie takie nietypowe zagrania - gra ma sporo do zaoferowania, ale IMO na pada to już za dużo - wyciszanie poszczególnych... Sampli, wybijanie rytmu na płytce 5x5 (sorry nie wiem jak to się nazywa), dobieranie różnych elementów poszczególnych utworów, wyciszanie lub wyroznainie ich to trochę za dużo na raz. 

Ostatnio grałem w świetną grę na PSVR Electronauts i tam panowanie nad tym co się dzieje z utworem za pomocą Move'ów jest IMO znacznie bardziej intuicyjne i sprawia więcej frajdy, z tym że tam nie ma praktycznie żadnych hitów jak w FUSER oraz w sumie ścieżka dźwiękowa jest z góry narzucona i nie można jak w grze Harmonix wrzucić na jeden występ że 12 utworów i dowolnie je mieszać. 

Polecam. Wypróbować, bo jest darmowy weekend (na PS4 jest demo), bo zabawa jest niezła, ale czegoś brakuje - może właśnie interfejs jest niezbyt ergonomiczny. Po tym czasie gra dla mnie na 7,5/10 z szansą na +/-1.

Ktoś grał więcej, wrażenia? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na rynku trochę ciężko jest się przebić grze, która nie jest jakimś superwielkim hiciorem, jakiś miażdżących recenzji nie dostała (ma swoich fanów, ale i wielu zostawiła obojętnym) - a kosztuje 300 zł. 

 

 

Demko to ogólnie przyjemne przeżycie, ale... mało się w nim robi w sensie grania? Z tego opisu powyżej wnioskuję, że w pełnej wersji jest możliwości dużo więcej. Natomiast w demie po prostu możemy wrzucić jedną z 4 ścieżek z kilku utworów w danym momencie, i w sumie tyle, wszystko inne dzieje się samo. Fajne efekty żeby sobie posłuchać, ale jako gra video wymagająca zaangażowania to nie wydaje się tak bardzo angażujące. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Włączyłem jeszcze dziś... Kariera na trzecim etapie mnie zniesmaczyła. Gra zaczęła bawić się tempem utworów i jakimś bitem głównym i pobocznym a także czymś na wzór głównej nuty (?) - na F G B i inne. Jak mnie gra zaczęła prowadzić przez to to muza tak się skaszaniła, że uszy więdną. 

Natomiast na końcu puściłem freeplay, wybrałem kilka utworów na playlistę i chyba że 20 minut bawiłem się ekstra. Taki tryb bez końca. Chyba znów będzie mi się ta muza śniła ;)

W sumie fajna gierka ale kariera mnie wymęczyła. Czegoś się nauczyłem, ale opcje stają się IMO przekombinowane i zamiast zabawy było gonienie za zadaniami nam stawianymi, co odbijało się na muzyce.

Może dadzą w GamePassie. Póki co się nagrałem za frajer - dzięki Phil :xboss:

Odnośnik do komentarza

Demko ograne (dostępne również na steamie). Fajne muzyczka, ale niezbyt angażująca. Mixuje sie to wszystko praktycznie bez naszego udzialu, ale glowa mi sie bujała przez caly czas trwania demka. Tylko nie za dwie bomby, bo trochę kogoś tutaj poniosło. 

Jak ktos w czasach pandemi szuka nowych wrazen muzycznych to polecam nauke grania na gitarze w Rocksmith - najlepiej u gabena bo dzieki workshopowi mozna tam znalezc doslownie wszystko (nawet nauke grania ost z gier gdzie wystepuje gitara). 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Wkleję tutaj, bo chyba najbardziej pasuje. Papa Harmonix :reggie:

 

Cytat

What will the Harmonix team work on next?

 

Our team will work with Epic to create musical journeys and gameplay for Fortnite. While we’re not ready to share any specifics, the whole team is incredibly excited to get started. Stay tuned!

 

http://www.harmonixmusic.com/blog/harmonix-is-joining-the-epic-games-family

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...