Skocz do zawartości

Death's Door


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że Xbox jest średnią platformą do wydawania gier POZA GAMEPASSEM. Konkurencja jest duża, i darmowa. Ja sam, podjarany recenzjami, miałem zamiar sprawdzić tę grę jako pierwszą po zakupie Xboxa. Okazało się, że nie jest na Game Passie (ekskluzyw Microsoftu i nie na Game Passie?), a ja mam 400 innych gier za darmo w kolejce...

 

Jednak twórcy nie podzielają tego wrażenia, bo mówią o wielkim sukcesie gry i że jednak sporo osób ją kupiło. Nie wiem, mam jakieś wrażenie, że kupiłoby dużo więcej, gdyby wyszła na Switchu. 

 

Mimo wszystko pewnie ją kupię na tej promocji, chociaż nie jest to jakaś wielka promocja jak na dzisiejsze czasy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem. Gra jest bardzo wciągająca, szybka, pomysł na cały świat i wykonanie jest kapitalny. ALE o tym chyba nie trzeba pisać w świetle wybornych recenzji. Mimo wszystko jak dla mnie do arcydzieła brakuje jak na razie.

 

- Death's Door ma bardziej Zeldowy posmaczek, niż faktycznie jest na poziomie Zeldy. Konstrukcja gry jest dużo mniej zróżnicowana. Po kilku godzinach zaczynam mieć wrażenie, że to będą tylko dungeony. Scenariusz jest fajny i opowiadany super bez przeciągania, ale jest go po prostu dość mało. Mam rosnące uczucie, że dana lokacja powinna się już dawno skończyć, a dalej idzie. Większość gry to siekanie w ładnych, acz dość powoli się zmieniających korytarzach. W grze jest tylko kilka mocy, nie ma też mapy itp., więc sensownym trybem grania wydaje się po prostu iść do przodu i może pod koniec przejść się po lokacjach pozbierać znajdźki, które były niedostępne.

 

- Gra bardzo szybko idzie do przodu i mimo braku gadania i podpowiedzi nie ma momentów zawiechy, co jest także zaletą, ale chciałoby się nieco mniej oczywiste zagadki, jakieś większe wyzwania. Na razie całe wyzwanie to "unik i ciach". Trudno czasami nie pomyśleć o Hadesie, no ale chyba nie muszę opisywać, ile się dzieje w Hadesie i jak wypada porównanie.

 

- Także a propos trudności: nie rozumiem idei tego systemu, że mamy 4 HP i praktycznie nie możemy się leczyć. Rozumiem, że gra nie ma zamiaru być jakoś specjalnie trudna, ale gdy mamy tylko 4 HP i każdy cios zabiera nam 1 HP, to nic dziwnego, że walki są uproszczone - inaczej byłoby łatwo zginąć. Więc zamiast tego sprawa jest dość prosta, ataki bardzo tolerancyjne i zazwyczaj powolne, co obniża jak dla mnie napięcie. Kwiatki leczące to ciekawy pomysł, ale dziwne jest ich rozmieszczenie - kilka razy miały sens, ale w większości są w takim miejscu, że równie dobrze mógłbym po prostu zginąć i za 5 sekund być tam i tak z powrotem, więc ten kwiatek wiele nie zmienia w przypadku, gdy tak szybko chodzimy, drzwi są blisko, a śmierć niczego nam nie zabiera.

 

- upgrade'y. Wiadomo, że ulepszenia postaci to wciągający i kluczowy aspekt dzisiejszych gier, a tutaj na razie nic nie poczułem. Za srogą kasiorę zakupiłem kilka ulepszeń, ale w ogóle nie czuję różnicy. Może je się jakoś włącza? Bo serio po kilku upgrade'ach siły przeciwnik, który był na 3 ciosy, nadal jest na 3 ciosy. Sam już nie wiem, czy coś przegapiłem, tak mała wydaje się różnica. Także statystyki broni, które tak szczegółowo się wyświetlają w menu, mi się nie zmieniły. Był atak 3.0 i jest atak 3.0, itd.. To potęguje wrażenie, że upgrade się nie aktywował. Ogólnie postać jest taka sama jak na początku, trochę brak jakiejś progresji i nabijania jakichś leveli. Tutaj także mogę wspomnieć o kwiatkach, bo nie mam żadnego zysku ze zbierania nasionek, więc też jakoś bardzo mnie to nie nakręca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...