Skocz do zawartości

Death's Door


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna gierka, no ale po opiniach spodziewałem się czegoś głębszego. Po liczbach zdałem sobie sprawę, że przeszedłem już pół gry czy więcej, i nadal właściwie niczego gra nie wymaga, prosto sobie idę do przodu i siekam potworki podstawowym atakiem. Praktycznie nie ma zagadek, walki są ale bardzo proste. Przeciwnicy jakby nie mieli wagi, nie reagują specjalnie na naszą postać ani na jej ataki. Walka ma z tego powodu dość abstrakcyjny charakter, wystarczy nie stać w miejscu ataku (na co jest sporo miejsca i czasu) i siekać.

 

Sterowanie jest właściwie bardzo fajne, ale tylko jak się idzie do przodu. Wracanie do lokacji by szukać ukrytych ścieżek oznacza, że sporo gry spędzałem po prostu idąc pustymi korytarzami, mashując A licząc na to, że turlanko choć trochę przyspieszy sprawę. Mogłyby być częściej drzwi, jakaś mapa czy inna metoda eksploracji. Albo świat mógł być gęściejszy w interaktywne elementy, bo czasami szukając czegoś przechodziłem sporo kolejnych pokojów, w których nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Skończyłem i niestety ogór ma trochę racje. Widac że koncept był ale coś nie pyklo. Po co wogole upgradey jak i tak trzeba napierdalać wrogów kilka razy a bossow to już wogole. Mam praktycznie siłę i magię pod korek i mimo tego zamiast 4 hitów na blue maga trzeba 3 XD

Ostatni boss to chyba jest trudny bo męczą się ręce od napierdalania przycisków. Czemu służy taki maraton? 

Mam wrażenie że troche brakło pomysłu bo zelda na której gra się wzoruje (oczywiscie nie każda) ma jakiś pomysł na bossow a tutaj jest rolka i siekamy. Gdyby jak w zeldzie bossowie padali szybciej gra byłaby za prosta. No ale ogólnie chce się grać. Jednak opinia blanta ze to taka lepsza zelda to jakieś prowo. Muzyka złoto. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

No i w końcu zacząłem ten chwalony tytuł. Za mną 1,5h. Jest spoko. No ale porównywać to z Zeldą, albo wręcz pisać, że nawet lepsze, to chyba tylko jak nikt nie grał w żadną Zeldę. Z drugiej strony może jeszcze się mocno rozkręci i urozmaici rozgrywka. Narazie to 40% prosta walka, 50% gałka do przodu, 10% ciągniecie wajchy otwierające drzwi obok albo naciskanie Y aby wejść pod drabinie…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja skończyłem i lekki rozczarowanko. Głównie ze względu na bardzo pozytywny odbiór przez recenzentów, graczy - spodziewałem się czegoś lepszego. "Wszędzie" plusowana walka i eksploracja mnie nie zachwyciły. Projekt świata ok, ale wykonanie nierówne. 

Przyjemna gierka i tyle. Staram się nie sugerować ocenami, ale nie wiem jak Death's Door średnią ocen dobija do 9? 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, balon napisał:

No i w końcu zacząłem ten chwalony tytuł. Za mną 1,5h. Jest spoko. No ale porównywać to z Zeldą, albo wręcz pisać, że nawet lepsze, to chyba tylko jak nikt nie grał w żadną Zeldę. Z drugiej strony może jeszcze się mocno rozkręci i urozmaici rozgrywka. Narazie to 40% prosta walka, 50% gałka do przodu, 10% ciągniecie wajchy otwierające drzwi obok albo naciskanie Y aby wejść pod drabinie…

 

Oj, nie rozkręci się za bardzo. :/

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No niestety odpuściłem. Dałem 2 i 3 szansę, ale po 7,5h odpuszczam. No nie ma miłości. Coś ma w sobie takiego ta gierka, że jest męcząca. Szkoda bo z drugiej strony ma też coś przyciągającego. No nic, jest tyle tytułów do ogrania, że nie będę się zmuszał.

 

Co ciekawe po takim czasie nie mam żadnego osiągnięcia. To jakiś bug? Bo to na oka gdzieś połowa gry po 3 bossach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jakim cudem ta gra ma tak wysokie oceny? 88 na open? :[ Dobrze, że jest gamepass. Jeszcze trochę śmieci zbiorę, zabiję pierwszego bossa na nowym save, bo był jebany missable aczik i elo z dysku.

 

Z plusów:

ten kawałek

 

Nic innego mi do głowy nie przychodzi, ale ja nie lubię zeldy ani podobnych gier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.