Skocz do zawartości

Namiotem przez Polskę i świat…


Rekomendowane odpowiedzi

No hej podróżnicy. Może jest ktoś na forum interesujący się wypadami pod namiot i znający się ogólnie na campingu?
Przyznam szczerze, że trochę nudzą mi się różne hotele i Family spa latem i szukam małego urozmaicenia oraz opcji na krótkie szybkie wyjazdy. Pomyślałem o kupnie rodzinnego namiotu. Po konsultacji z jednym znajomym obecnie mam takiego na oku  

https://www.morele.net/namiot-turystyczny-coleman-oak-canyon-4-2000030287-1257399/

 

Pytanie na start co powinien mieć namiot aby nie było lipy na start? Z tego co wiem z netu to:

- ciemne sypialnie, dzięki którym nie budzisz się o świcie i jest chłodnej w gorące dni 

- wodoszczelność na poziomie min 3000l, a dobrze jakby było 4000l

 

Co jeszcze? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Pamiętam, że Walduś Cyc był campman, może ktoś jeszcze z forumka? 

 

Docelowo chciałbym abyśmy polecali sobie w tym temacie pola namiotowe, campingi w Polsce i na świecie, różne nowości czy akcesoria kempingowe. Jak ogarnę namiot i zacznę jeździć 
 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pupcio napisał:

Mi to się marzy takie podróżowanie ale samemu nie lubię za bardzo A znajomi to same leniwe chuye. Teraz jeszcze się naoglądałem na jutubku jak chłop sobie jeździ kamperem po Japonii i teraz mam fazę na kampery :pawel:

No kampera mam też w notesie aby wypożyczyć, ale to na dłuższe wczasy i jak córa będzie starsza. Chcę trochę Polskę pozwiedzać.  Na pierwszy ogień perły południa. Energylandia > Kraków > Tatry > Bieszczady + co tam jeszcze wpadnie do kajetu. Mam w planach jeszcze zrobić północ od Mazur i powrót wybrzeżem ba zachód.  

Odnośnik do komentarza

Rok temu kupiliśmy namiot i od tamtej pory byliśmy z 7 razy na kempingu z dzieciakami.  Właśnie dla urozmaicenia żeby nie siedzieć zawsze w pok. hotelowym. Nigdy nie dłużej niż 3-4 dni. Zabawa mega - zwłaszcza dla dzieci. To co polecam kupić na start to:

- namiot:sapek: wzieliśmy w Decathlon arpenaz 4,1 fresh and black (ok 700 pln), na start zajebisty, szybko się rozkłada i składa. Duży przedsionek i sypialnia.

- materac i pompke elktryczną (koniecznie na 230V) bo materac zawsze musisz już w środku dopompować bo nie wchodzi

- śpiwory

- lampke wiszącą

- naczynia

- składany stolik i przynajmniej taborety

- podręczna apteczka

I lecisz. Na kempingach bylismy głównie nad jeziorami w wielkopolsce (Sława, Boszkowo, Rudno). Raz nad morzem (Pustków). 

Odnośnik do komentarza

Ja to w namiocie nienawidzę spać, nie kręcą mnie takie warunki. Za to spałem raz na kampingu w przyczepie i było spoko, a przyczepa to była ta z tych najmniejszych jajowatych. Marzy mi się podróżowanie kamperem, ale mam trochę dylemat. Jest to drogi zakup, nawet takie leciwe 15-20 letnie nie są tanie, a nie czułbym się komfortowo jeżdżąc w dalekie trasy takim starym autem. Nie jestem typem mechanika, która naprawi to i owo w trasie. Druga sprawa, nie pracuję zdalnie, więc dłuższy urlop mam 2 razy w roku, w tym raz zimą. Kupować kampera dla takich wyjazdów to średnio. Z drugiej strony, można byłoby też sobie jechać na weekend gdzieś bliżej - kaszuby, otwarte morze, mazury, no fajna sprawa. Oczywiście, jest też opcja wypożyczenia, ale nie czułbym się jakoś w pełni na luzie podróżując wypożyczonym autem. Co swoje, to swoje.

 

No tutaj prosty przykład, kamper za 70k, a jest to auto z 95 roku, trochę już leciwe. Poza tym, nie wiem, czy dobrze myślę, ale miejsc do spania jest 4-5, a podróżować nim mogą 2 osoby, bo tylko 2 fotele z pasami są.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-navi-klima-jak-nowy-serwis-okazja-ID6DAT85.html

Odnośnik do komentarza

Ja przez te wakacje spałem na 3 campingach nad jeziorem (Niedzica, zalew Rożnowski i Chechło) Spanie w samochodzie na materacu w 2 osoby. Imo wiele wygodniej i bezpieczniej. Zero robactwa itp. Jedyne co muszę dokupić to śpiwory. Same campingi wyszukane w necie z dobrymi opiniami i zapleczem sanitarnym. Nocleg za 30-45zł.

IMG_20210815_101213.thumb.jpg.8f6ed69190ecf17776f082d8b9434332.jpgIMG_20210724_203538.thumb.jpg.f65dc171d51111c1b602de73e554c8be.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 hours ago, krupek said:

Oczywiście, jest też opcja wypożyczenia, ale nie czułbym się jakoś w pełni na luzie podróżując wypożyczonym autem. Co swoje, to swoje.

A dlaczego? Jedyny problem, jak się coś uszkodzi, bo nie można po prostu machnąć ręką i zostawić. Mam wspaniałe wspomnienia z wakacji wypożyczonymi autami i nie miałem jeszcze żadnego przypału.

 

Z posiadaniem kampera, jak piszesz, trzeba jeździć regularnie na weekendy albo pracować z niego zdalnie, żeby to miało sens. Dlatego takie pojazdy są najlepsze dla majętnych emerytów lub rentierów, którzy mogą sobie po prostu co chwilę gdzieś wyjeżdżać. W przeciwnym razie przez większość roku trzeba gdzieś go trzymać ubezpieczonego, a potem z kolei wypada używać w czasie urlopu - tylko wtedy ograniczasz się do Europy, a jadąc dalej marnujesz dni na przejazd, zamiast polecieć często taniej i szybciej samolotem.

 

Droga zabawa i finalnie kompletnie odchodząca od oryginalnego pomysłu z namiotem. A może na razie wybierz się kiedyś Focusem z materacem w bagażniku i czymś do zasłaniania okien jak Dudek (na filmiku poprzedni Focus ofc)? W sumie elektryki będą fajne do spania, bo można będzie zostawić klimę albo grzanie na noc.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, krupek napisał:

No tutaj prosty przykład, kamper za 70k, a jest to auto z 95 roku, trochę już leciwe. Poza tym, nie wiem, czy dobrze myślę, ale miejsc do spania jest 4-5, a podróżować nim mogą 2 osoby, bo tylko 2 fotele z pasami są.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-navi-klima-jak-nowy-serwis-okazja-ID6DAT85.html

Ma więcej miejsc. Nawet na foto nr 16 widać pasy.

 

Co do campera to tak jak Mustang pisał. Jest to mega nieopłacalny i spadające na wartości temat dla normalnych śmiertelników, co jadą 1-2 na urlop jak jest ciepło. Tylko wypożyczenie płacisz 5-7 tys i masz wylane na wsio. 
 

Wracając do tematu namiotów wybrałem taki. Problem, że nigdzie go nie ma, nawet za dużo drożej jest niedostępny.

Przedsionek 8m2 :yao: 

 

https://www.obelink.pl/coleman-mackenzie-4-blackout-namiot-tunelowy.html?fbclid=IwAR3qx5u1Ii83u3D9GfCIl8aPvX5TdWN65Q6e8ZSFDbJ0dgd1QTQlKAwBrIo

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dud.ek napisał:

Imo wiele wygodniej i bezpieczniej. Zero robactwa itp.

Super to wygląda.
 

Jednak to jedynie opcja dla dwójki , nie pograsz sobie wieczorkiem w planszówkę  z całą ekipą. 
No i robactwo może być tak samo w namiocie jak i samochodzie. Dobre namiotu mają moskitiery oraz są mega szczelne. Jedynie mogą wejść przez otwarte drzwi, ale w sumie w samochodzie też je się otwiera. 

Trzeba na noc, szczelnie zamknąć, wybić komary (ma to swój campowy urok:) ) i elo.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś pracuje na etacie to sensowne jest wypożyczenie kampera. Za 500 zł dziennie ma się nowoczesnego kampera z gazem i solarami. Licząc rodzinkę 4-5 osobową to nie wychodzi to drogo za wyjazd na dwa tygodnie. Kupić kampera żeby go używać maks 3 tygodnie w roku to średni interes.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...