Jump to content

Recommended Posts

Nie ma jeszcze tematu, a okazja do jego założenia wydaje się dobra, bo ostatnio został udostępniony do pobrania oficjalny obraz systemu. Wcześniej system można było pobrać tylko przez Windows Update jako aktualizację z dziesiątki. Oznaczony jest numerem 22000.132, ale od razu po instalacji systemu można go zaktualizować poprzez WU do wersji 22000.160. Sam zainstalowałem system z tego obrazu i jest dobrze, wszystko działa szybko, żadnych problemów nie odnotowałem. Tak że jeśli jeszcze ktoś nie instalował, albo czekał na możliwość instalacji "od zera", to myślę, że jak najbardziej już można bez większych obaw.

Link to comment

Sam system palce lizać, szybki i chyba najładniejszy na rynku! Mi się też jakoś nie wiesza mimo, że pre-alfa cośtam pierwsza wersja. NAPRAWDĘ GIT! 9/10

 

Tylko wkurwia mnie podejście M$ z tymi wymaganiami. Co to ma kurde być? Jakie kurła wymagania systemowe? Jakieś udziwnienia w ujjjjj. Jakieś TMP, PTP, PATOchuje i inne rzeczy. Na początku musiałem aktualizować bios, żeby mi się zainstalował system. Teraz nagle na stacjonarce z Win11 pokazuje mi, że komputer niby niezgodny. Na laptopie w ogóle nie rusza. Jakieś narzędzia pokazują, że cośtam niezgodne z wymaganiami. Oczywiscie komputery z NASA a nie jakieś z Żabki z promocji.

 

No M$ zawsze musi coś zjebać. Jak już im się uda zrobić dobry kawałek systemu to jakaś padaka z zainstalowaniem.

 

Boję się, że zaraz dadzą możliwość bezpłatnego upadatu i mimo, że mam legalnego win10 to się nie załapię, bo okaże się, że obudowa, czy tam podkładka pod myszkę niezgoda z certyfikatem Bila Getsa;/

 

 

 

A i pytanko. Jak pokazuje mi Uptade systemu, że nie mam zgodności na laptopie, to mogę zainstalować obraz z pendrivea? Pobieram go ze strony MS czy jak zwierzę z torrentów?

 

Link to comment
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...

Właśnie zainstalowałem przez ISO na niezgodnym Ryzen 5 1600 i wszystko hula. Jedyne co trzeba było zrobić to włączyć fTPM w biosie i zaakceptować warning podczas instalacji że hardware jest niezgodny. Nie trzeba też robić czystej instalacji, można zrobić upgrade i zatrzymać wszystkie pliki i ustawienia.

Link to comment

Na W10 ta aplikacja Xbox, i cały ten sklep & korzystanie z GamePassa, to jakieś nieporozumienie jest. Fajnie, że robią te "improved XBOX app experiene", ale czy do tego potrzeba aż W11? :dry:  Niech to usprawnią również na starym os. 

Link to comment
W dniu 5.10.2021 o 13:12, Czoperrr napisał:

TPM nadal wymagane? Jeśli tak to wielu ludzi nie będzie miało możliwości zainstalowania nowej Windy. Mam kilkuletniego lapka bez TPM.

Nadal wymagane. A co śmieszniejsze, prawie każdy bios ma TPM tylko wylączonego

 

W dniu 5.10.2021 o 13:30, krzysiek923 napisał:

Ale po co ci ta 11-tka na starym laptopie? W jakim celu?

w takim, żeby korzystać? 11-tka to żadna rewolucja, to niemal nakładka na 10-tkę. Nie widzę powodu, dla którego nie mogłaby działać na kompie, na którym bez problemu śmigała 10tka. Tym bardziej jak dalej możesz kupić )nowego) kompa z win10 w zestawie i się nagle zesrać, bo z jakichś powodów nie dostaniesz już updatu do win11.

 

Ma PC poszło mi bez problemu, na nowszym laptopie z 16gb ramu już nie pójdzie, bo ma procek i5, który zdaniem M$ nie spełnia wymagań. No spoko, że mogę grać w najnowsze gry bez problemu, ale już dla Microsoftu to "za stary i nieprzydatny sprzęt".

 

Sami sobie tym strzelają w stopę. Tam nikt nie uczy się chyba na błędach. Na początku mieszali z wymaganiami, wypuścili W11 który dalej jest w fazie testów, bo ma bugi, posegregowali użytkowników, nikt do końca nie wiedział/dalej nie wie czy może to instalować? Ma czekać na jakieś wsparcie? No totalnie z doopy to poszło tym razem. 

 

Ale sam jest win 11 całkiem spoko;]

 

Link to comment
19 godzin temu, gekon napisał:

w takim, żeby korzystać? 11-tka to żadna rewolucja, to niemal nakładka na 10-tkę.

Skoro się nie da to się nie da i koniec tematu, bo taka przesiadka nie jest niezbędna, zwłaszcza w przypadku starego lapka. Problem mógłby być wtedy, gdyby tej 10-tce na starym laptopie brakowało funkcjonalności, ale wszystko jest, więc w praktyce nie ma żadnego problemu, poza zachcianką posiadania na nim najnowszego softu, "bo fajnie wygląda".

 

FA93qoWVkAkbnOp?format=jpg&name=medium

 

Windows 11 zaniża wydajność procesorów AMD - różnica może sięgać nawet 10-15%

"Wiemy, że Microsoft wspólnie z AMD już pracują nad poprawką, która rozwiąże problemy z obsługą procesorów Ryzen pod Windowsem 11. Odpowiednie łatki mają zostać udostępnione za pośrednictwem usługi Windows Update przy okazji październikowej aktualizacji systemu."

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-11-ma-problemy-z-obsluga-procesorow-amd-duze-spadki.html

Edited by krzysiek923
Link to comment

No nie do końca tak

 

Przecież komputery z ryzenem to nie jakaś pradawna technologia, a Ty piszesz o starym laptopie. Teraz w sklepie kupisz laptopa jako NOWY a on nie będzie gotowy na Win11, bo cośtam. Więc to nie jest wina starego sprzętu, tylko podejścia M$. Co do zaniżania wydajności. No spoko, tylko... trzeba było dopracować system, a nie odcinać od nowego systemu jakieś...80% użytkowników? 

 

Sam procek to też nie problem, a TPM2. M$ wymarzyło sobie nagle, że ich system będzie w obsługiwany bez fizycznych haseł i do tego im zabezpieczenia, ALE typowego użytkownika to nie dotyczy. Jak już chcieli cudaczyć, to niech zostawią te zabezpieczenia dla wersji Enterprise.

 

Kolejny problem, największy. M$ znów jest sobą, czyli NIKT NIC NIE WIE. 

 • Ogłosili windowsa11
 • Podali specyfikację z TPM2
 • Potem obniżyli specyfikację i wymagania
 • Potem znów podnieśli wymagania
 • Potem powiedzieli, że instalacja tylko z TPM2, ale okazało się, że idzie też zainstalować wersję testową na TMP1
 • Potem przekazali, że nie da się i poblokowali te wersje dla Devów
 • Ostatnio sami pokazali jak obejść ich zabezpieczenia tylko oni tego nie zalecają xD 
 • Ostatecznie da się wszystko zainstalować na dziko, ale uwaga uwaga, nie będzie aktualizacji xD

 

 

 

 

2 godziny temu, krzysiek923 napisał:

 

Windows 11 zaniża wydajność procesorów AMD - różnica może sięgać nawet 10-15%

"Wiemy, że Microsoft wspólnie z AMD już pracują nad poprawką, która rozwiąże problemy z obsługą procesorów Ryzen pod Windowsem 11. Odpowiednie łatki mają zostać udostępnione za pośrednictwem usługi Windows Update przy okazji październikowej aktualizacji systemu."

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-11-ma-problemy-z-obsluga-procesorow-amd-duze-spadki.html

Ok, ja nie mam procesora AMD a też nie mam zgodności. Ale idźmy dalej. M$ tak dba o bezpieczeństwo użytkowników i o opienię bezpiecznego systemu, że pozwala zainstalować win11, ale potem odetnie od aktualizacji. No rewelacja, nie ma nic bardziej bezpiecznego od  dziurawego systemu bez łatek

 

To jest system Microsoftu, mogą z robić co chcą, a nawet zalecić, żeby instalacja odbywała się tylko  podczas pełni księżyca, 29 lutego i na komputerach w kolorze fioletowym. Tylko trochę konsekwencji w komunikatach. Jak sam z kilka miesięcy siedzę na devie, wszystko ładnie pokazywało, że komputer gotowy, a pełnej wersji dalej nie mam. Teraz pokazuje mi nowy komunikat, że jednak TERAZ to ten komputer nie spełnia wymagań, a jeszcze miesiąc temu spełniał. I co, czekać na update, instalować od zera? A może zostanę do końca życia na becie?

 

A co śmieszniejsze, na służbowych kompach w domu instalacja poszła bez problemu, a są starsze

Link to comment

Nie no, ten cały cyrk z TPM to swoją drogą. Ja tylko napisałem jak to wygląda z perspektywy zwykłego użytkownika starszego laptopa, dla którego wszystko ma działać, w sensie, że koniec końców i tak wiele nie traci, nie mogąc go zainstalować, bo taki laptop z 10-tką wciąż jest w pełni funkcjonalny, a sam W10 będzie jeszcze długo wspierany aktualizacjami. A słuszność tej "blokady" ze strony MS to odrębna kwestia. Jeśli w rzeczywistości ma na celu postarzanie sprzętów, a zabezpieczenia przy okazji, no to nieładnie.

 

Inna kwestia. Wydają nowy system. Kolejny. To chyba dobra okazja, żeby wyrzucić jakieś stare relikty przeszłości, albo choć trochę się postarać i przypudrować stare elementy. Tymczasem...

 

ryt.thumb.jpg.0b25204fb9d4a74fb0d169c1443aa019.jpg

 

:yao:

 

Mało mieli czasu, żeby zauważyć i pozbyć się tego wydając 11-tkę? 8, 8.1, od cholery wersji 10-tki, teraz 11, gdzie odświeżyli ikonki panelu sterowania, a to zostawili. No ciężko o brak wrażenia, że to wciąż modyfikowany latami staroć.

 

Edited by krzysiek923
Link to comment

No o tym też mowa. Nie dopracowali 10, tutaj nagle niedopracowana 11, a robią pod górkę z tym TMP i zgodnością. Niby w trosce o bezpieczeństwo użytkownika xD To miałoby sens jakby M$ kiedyś chociaż raz zaoferował dopracowany produkt. To śmierci bardzo skokiem na kasę 

 

Miało być prościej, miało być lepiej

A tak xD https://www.dobreprogramy.pl/windows-11-twoj-pc-sam-nie-wie-czy-jest-zgodny-to-blad-w-windows-update,6691266977278592a 

 

 

Nie hejtuję, win10 mam od premiery jako oryginalny i NIGDY nie musiałem go formatować. To świetny system! Win 11 jest... chyba nawet jeszcze lepszy? Na pewno ładniejszy. No i serio gry mi dopaliło na tym niby kompie co to ma niezgodny procek i powinien zwolnić o 20%. Win 11 wyszedł zdecydowanie za szybko, no i Microsoft powinien skończyć robić z siebie Microsoft i chociaż raz zrobić coś dopracowanego i bez dramy.  

 

Czekam na dalsze aktualizacje, bo 11 to naprawdę fajny system... o ile uda się go zainstalować 

Link to comment

no ok "reklam" ;)

 

 Swego czasu po otworzeniu "startu" wprowadzili te polecane apki, jakieś z dupy gry żeby zainstalować itp rozpraszacze. Dla mnie było/jest to inwazyjne i wkurwiające, a jak wiadomo MS ma zapędy żeby isć o krok dalej (vide Dominos czy tam Moutain Dew w dashu Xboxa ), dlatego ciekaw jestem jak to wygląda w w11, bo jestem o tym przekonany że jakby tylko mogli to wprowadzili by i dodatkowe pop upy  czy inne cuda wianki np. po otworzeniu każdego nowego folderu. 

Link to comment

Ej, a korzystaliście z komendy winget? Kumpel w pracy mi dzisiaj pokazał, działa też na W10. W dużym skrócie sprawdza, czy są nowsze wersje zainstalowanych na komputerze programów i jeśli mu każecie to ściąga i instaluje uaktualnienia do nich. Co prawda część programów nie chce aktualizować się spod CMD, inna część instaluje się w domyślnym katalogu na dysku systemowym, ale już sam fakt podglądu aktualnej i zainstalowanej wersji jest sztosem jak dla mnie.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.