Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem laptopa i siłą rzeczy przesiadłem się z win 7 na 11. System niby wygląda ładnie, ale parę rzeczy mnie wkurza i nie czuję, żeby był krokiem do przodu.

Na siódemce w wyszukiwaniu wpisałem sobie jakieś słowo i wyszukiwało mi pliki notatnika / worda, które zawierają to słowo. Tutaj to nie działa. Nie wiem, może coś trzeba ustawić dodatkowo albo robi się to w innym miejscu / w inny sposób.

Druga rzecz, to po kliknięciu w lupkę na pasku pokazuje nam ostatnio używane aplikacje. No i to też sprawia problem. Co jakiś czas jakby wylogowuje mnie z konta, muszę wtedy kliknąć parę razy "weryfikuj konto", po czym nic się nie dzieje (może dlatego, że konto weryfikowałem od razu po jego założeniu), nie przychodzi żaden mail, nic. Nagle konto jest już normalnie zalogowane, ale oczywiście historii ostatnio używanych aplikacji nie ma.

Niby detale, ale psują ogólny odbiór systemu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, Patricko napisał:

Działają przez miesiąc, potem leci ban.

niekoniecznie, mi dopiero któraś aktualizacja (po dwóch latach) popsuła, ale kolejny tani klucz i dalej hula.

Tyle że czytałem, że można mieć potem wizytę smutnych panów z samego rana, bo Microsoft ściga takie transakcje na Allegro.

https://bezprawnik.pl/office-windows-z-allegro-policja/ szybki link z google, w sumie 2016 rok

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Panowie, czy ktoś z Was przesiadł się z W10 na 11 i zauważył spadki w wydajności w giereczkach? Myślę nad przesiadką (może XGP zacznie działać jak należy).


Kilka miesięcy po premierze był problem ze słabszą wydajnością Ryzenów w niektórych przypadkach, ale już dawno to załatali

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A jak Panowie obecnie z tym secure boot ? Po uruchomieniu w bios komputer przestaje mi czytać niektóre dyski starsze a chętnie bym wskoczył z 10 na 11. Albo innaczej czy jest możliwość przesiadki się z windows 10 legacy na windows 11 bez formatowania i utraty danych?

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

jest jakiś sposób na to, żeby zmienić w tym gównie wygląd ikon programów na pasku zadań? 

 

Oczywiście, że nie ma, bo po co?

 

W w10 można było zmienić ikonę programu na pulpicie, a potem przeciągnąć go na pasek zadań i było ok

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem sobie aktualizację Windows 11 22H2, która dla wszystkich zostanie udostępniona już w tym miesiącu. Każdą dużą aktualizację instaluję poprzez całkowitą reinstalację systemu. Zawsze odłączam internet, bo nie chcę, żeby system sam pobierał mi jakieś stare sterowniki i wyszukiwał aktualizacje. I tutaj zgrzyt, bo tej wersji systemu nie da się zainstalować offline, konieczne jest połączenie z internetem i logowanie na konto MS. Na pewno da się to obejść zmodyfikowanym obrazem systemu, ale mimo wszystko, oficjalnie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja od kilku dni hulam na 11tce. Z początku byłem mega zawiedziony, głównie z powodu płynności działania całego systemu. Wyraźnie wolniej otwierały się wszystkie aplikacje, pisanie następowało ze sporym opóźnieniem, no i chwilowe zwiechu. Nagle po 2 dniach wszystko zatrybiło i system śmiga aż miło. Też mieliście tak, że komputer potrzebował tych 2-3 dni na dotarcie się z systemem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...