Skocz do zawartości

Card Shark (PC, Switch)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Szykuje się kolejna perełka wydawnicza od Devolver Digital.

Premiera 2 czerwca na Nintendo Switch i PC (Steam, GOG). Na obu platformach jest dostępne demko, które mnie całkowicie kupiło.

 

Niektórzy opisują ten tytuł jako połączenie gry karcianej ze skradanką i visual novel.  Jakkolwiek dziwnie to brzmi, coś w tym jest. I znakomicie ze sobą działa.

 

Nie wiem na ile różnorodna i interesująca na dłuższą metę będzie pełna wersja, ale demko uczy nas kilku z bodaj 23 umiejętności i każde z nich są fajnie przemyślane, rozwiązane i na swój sposób unikalne. 

Zaczynamy od nalewania komuś wina, podglądania jakich kart ma najwięcej w talii i sygnalizowaniu tego naszemu sojusznikowi poprzez odpowiedni sposób wycierania stołu. Później inna postać pokazuje nam np. jak tasować karty żeby zawsze wylosować dokładnie taką jaką ktoś wybrał i zapamiętał. Następnie mamy skill dzięki któremu kolega ze stołu wie jaka jest najmocniejsza karta w ręku przeciwnika - przykładowo podnosząc swoją kartę do góry przed położeniem jej na stół podpowiadamy, że ma asa, a wcześniej zaciskając wszystkie palce dajemy dodatkowo znać, że to karo. 

Trzeba przy tym zachować czujność i robić wszystko stosunkowo szybko i pewnie, żeby nikt nas nie nakrył. Jeden z poziomów trudności odznacza się permadeath, więc nasze kantowanie może dość drastycznie się skończyć.

 

Warto zainteresować się tą grą, szczególnie że cena jest równie zachęcająca - 68 zł.

 

preview-ODA.1024x576.jpeg

 

97c160c884752fde27c570494dc46eb600e536b4

 

ss_2a4118042d4d2f4e7d2261cd5fda024d43cc3

 

L2H5UPMEDLLsYBVFpaNH8k.jpg

 

jKgr38acTgnQNyNXAAyRRZ.jpg

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W końcu, po jakichś dwóch latach podekscytowanych zapowiedzi, wyjdzie. Jeden z najbardziej hype'owanych "indyków" ostatnich lat, chociaż nadal nie wiem do końca, co konkretnie jest takiego zarąbistego. Ale podobno najlepsza skradanka jaka wyszła itd. Czy gra będzie miała nogi, żeby utrzymać te oczekiwania? I dobrze wyważony poziom trudności, bo widzę że śmierć jest dość łatwa i kosztuje dużo, bo trzeba oglądać te same scenki?

 

Wychodzi na moje urodziny, ale z robieniem prezentów poczekam na recenzje czy pełna gra nie zawodzi. 

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Ja np. pierwszy raz zobaczyłem ten tytuł, dzięki założonemu tu tematowi, a wcześniej o nim nie słyszałem. Chyba, że był na jakiejś indigala pośród setek innych tytułów, wśród których został zasypany. Pobrałem demko z ciekawości i zobaczymy czy podejdzie, bo z pokerem jestem na bakier. No chyba, że jakieś inne gry karciane też są w użyciu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jednak rozczarowanie, recenzje dość mieszane.

 

"Jeśli nie robisz dokładnie tego, jak cię poinstruowano, ten minimalny margines błędu robi się frustrujący" - Slant. To potwierdza nieco wrażenia z dema, że gra należy do tego grona gierek, które są jak ciągły samouczek (mam wrażenie, że sukces pewnych gier Rockstar wywołał tę falę, ale mniejsza z tym...) i w praktyce staje się odgrywaniem kolejnych mini-gierek. 

 

Podjary oprawą na tyle, że pewnie zagram prędzej czy później, no ale hype'owi nie sprostali coś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...