Skocz do zawartości

Arma Reforger


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

https://www.gamespot.com/articles/arma-reforger-announced-for-pc-and-xbox-launching-today/1100-6503524/

 

https://www.pcgamer.com/arma-reforger-is-a-dollar30-appetizer-for-arma-4-and-its-out-today/

 


 

Cytat

 

Bohemia Interactive has confirmed the existence of two new Arma games: Arma Reforger and Arma 4. Bohemia is surprise launching Arma Reforger, an introductory version of what Arma 4 will eventually be, today in early access for $30.

 

Reforger is a small slice of the Arma 4 experience that currently supports two multiplayer modes on a single map: the 51-kilometer island of Everon (a remake of the same map from the very first Arma game). The game is set in 1989 during a fictional conflict between the US and Soviet Union, 10 years after the original Arma: Cold War Assault.

 


 

Cytat

 

Available on Steam and Xbox Game Preview for $30 (Arma Reforger has not been announced for PS4 or PS5), Reforger is a new entry in the series that is a bridge to the upcoming Arma 4. Arma Reforger is described as a "creative platform" that is meant to showcase what Bohemia's new Enfusion engine is capable of in terms of gameplay, modding, graphics, and more. Notably, Reforger represents the first Arma game to ever release on console.

 

Cytat

There are two multiplayer modes, the first of which is Conflict. This is a team-versus-team multiplayer battle where each side tries to capture and hold positions as American or Soviet factions.

The second mode is Game Master, and it's a "real-time scenario editor" that allows players to create combat situations for whatever they can think up. It's meant to highlight what the new Enfusion engine is capable in terms of modding support, which Bohemia says will be a big deal in Arma 4 to come down the road.

 

 

Cytat

Bohemia is also launching a new in-game platform called Workshop, where players can share their own custom content. From the Workshop, players can find and download mods for Reforger, and this applies to both console and PC. Software called Workbench is also being made available to users on PC, and Bohemia says anyone with a "fair knowledge" of C# scripting can use the software to write custom AI behaviors, as an example, or even brand-new gameplay mechanics if their proficiency with C# is good enough. Workbench also lets players import their art creations for use in the game.

 

ss_58e388820fc1f8a41944acc2193b6e9aafd62

ss_45c72e56406d41c26dfced13c7a2993fb03a0

ss_99c9c796aaa05b4b2a50d031a1d10f73f29c7

ss_ff0e223443ebc7fbbfc80f721c9beec163ca6

 

 

Jacyś fani Army? :) 

Odnośnik do komentarza

Trochę pograne. Na XBX mam jakieś 5fps aż oczy bolą. Niby na YouTube filmiki z Xa chodzą ok u mnie tragedia. Technicznie też słabo no ale to wczesny dostęp. Kolorystyka z Fortnite- kompletnie nie pasuje do klimatu wojennego. Gra trudna. Snajperzy podnoszą ciśnienie. Chyba jeszcze długo poczekamy aż gra będzie ok. Jak ktoś na konsoli chce odwrócić pionową kamerę musi to zrobić w menu konsoli bo w grze na tę chwilę tego zrobić nie można. 

Edytowane przez junioru2
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie gorzej od DayZ. Na YouTube filmiki w 4k i 60fps ale śmiem wątpić w te 60fpsów. Miałem okazję grania kiedy dzień przechodzi w noc i odwrotnie.  Odbyło się to w jakieś 30 sekund! Może to jakieś ustawienie na serwerze było ale wyglądało komicznie. W nocy światła aut i latarek mają klimat. Fajny efekt. Razi mnie tylko ta intensywność kolorów w słoneczny dzień. Szkoda że nie utrzymali kolorystyki z DayZ. Chociaż z tego co pamiętam Arma 3 też ma takie intensywne barwy (pewnie to kwestia lokalizacji w jakiej toczy się akcja). Ja tam wolę paletę barw właśnie z DayZ I Arma 2. Mam wielką nadzieję że ta gra na konsolach się uda i będzie można brać udział w takich scenariuszach jakie czasami oglądałem na YouTube gdzie zgrane ekipy odgrywały misje patrolowe, zwiadowcze itp. Z zachowaniem przybliżonych zasad obowiązujących w wojsku. 

Odnośnik do komentarza

Na obecąną chwilę jeżeli ktoś szuka taktycznego strzelania na konsoli w dość sporej skali (rozmiar mapy) pozostaje Hell let loose. Bez kolimatorów na broni i innych dodatków.  Od czyste mechaniczne przyrządy celownicze. W sumie podobnie jak w Armie bo tam też nie uświadczymy tego typów dodatków do broni. Jednak HLL jest o wiele bardziej dopracowana (tak wyszła o wiele wcześniej niż Arma) Myślę  że czas Army dopiero nadejdzie teraz mamy króla HLL i królową  Insurgency Sandstorm. Spoczniej!:)

Odnośnik do komentarza

Nie no, panowie, to to jakaś gęsia chvjnia jest. Kilka lat grałem ligowo w OFP i pierwszą Armę, więc z utęsknieniem liczyłem na ten port. No ale to chyba się po prostu nie nadaje na konsole, bo tak ślamazarnego i betonowego zarazem sterowania to ze świecą szukać. To menu pod selectem (ten guzik z dwoma kwadratami), wielka zmiana wyczekiwana przez scenę, to koszmar, jeśli chodzi o responsywność. Zmiana broni czy wybór granata to sraka.

 

Grałem teraz po południu i na wszystkich serwerach, łącznie może było ze 40 osób. Zero wibracji, model jazdy z dupy i UAZ waży tyle, co nic, więc auta dachują ochoczo, feeling strzelania do dupy. Gry BI zawsze były betonowe, no ale qrwa mamy 2022 rok i konkurencja (absolutnie każdy) to ich zjada pod kątem responsywnosci i ogólnego komfortu grania.

 

Na ekranie ładowania jednej mapki widać napis ARMA-BETON. No i tak jest.

 

Całe szczęście dali ten 6h trial, bo już miałem kupić. Ni huja, może za rok, jeśli to usprawnią, bo póki co wygląda jak praca zaliczeniowa studentów.

 

Aha, na XSX framerate bliżej 30 niż 60 i skacze. Celowanie okropne.

IMG_20220530_161237.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...