Skocz do zawartości

Deliver us MARS


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Gra całkowicie mnie wessała na dobre 5 godzin grania z lizaniem ścian. Z tego co widzę to MARS będzie bardziej rozbudowana z nowymi mechanikami. O klimat się nie boję bo widać znów tajemnicę do rozwiązania. 

 

Gra jest raczej symulatorem chodzenia bez możliwości zginięcia, są momenty gdzie może nam się skończyć tlen albo jak nie zdążymy przejść przez sekcję w danym czasie to powtarzamy aż nam się uda. Ale takich momentów jest może 2 w całej grze. Tutaj klimat gry robi wykurwistą robotę :banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
18 godzin temu, darkos napisał:

:hi:Tylko przypominam że premiera już jutro.:woot:

Będę siedzieć dziś w nocy czekając aż pojawi się możliwość zakupu. I zarywam nockę a jutro gram cały dzień. Wziąłem wolne dwa dni i mam przedłużony weekend. Specjalnie dla kontynuacji niesamowitej Deliver us the MOON :banderas:

I jak?:ohboy:

Odnośnik do komentarza

Właśnie zacząłem i pierwszy szok to słaba grafika na PS4 Pro, Jest taka ziarnista, coś jak w Bioshock na PS3. Kupiłem te wersję bo chciałem wbić :platinum: tak jak w the Moon :macek: Animacja jest o wiele lepsza niż w w poprzedniej grze wiec przynajmniej tutaj się poprawili. No ale pierwsze wrażenie miałem takie że chyba gram na PS3 :yao: Na pewno skończę też wersję na PS5 i może kiedyś na Series X ale na razie idę lizać ściany. Klimacik jest tak jak poprzednio :banderas: Rozmazane i miejscami słabo wczytujące się tekstuty nie przeszkadzają mi. Jestem tu dla historii. :hi:

 

Fn-b-CWQXEAA90t-H.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

20230205-092509.jpg

 

Skończyłem. Zajęło mi 12 godzin liżąc ściany ale i tak nie znalazłem wszystkich komiksów, hologramów i dokumentów. Drugie podejście to dozbieranie wszystkiego w chapter select i jakieś tam dodatkowe trofea za znalezienie łazików na Marsie albo za przejście etapu w wymaganym czasie i wpadnie :platinum: która nie jest wcale trudna takie słabe 3/10

 

A co do samej gry to bardzo przyjemna kontynuacja wydarzeń rozpoczętych w Deliver us The MOON, jednak dla mnie o jeden punkt gorsza od przygody księżycowej. W pierwszej części klimat budowała samotność, przez całą grę, mieliśmy jedynie hologramy ukazujące zapis tego co wydarzyło się na stacjach. A tu na Marsie mamy już interakcję z dodatkowymi postaciami. Nie do końca mi się to spodobało. Dlatego wyżej ocenię the Moon niż Mars. Niestety obie gry na PS4 Pro działają znacznie gorzej niż wersje na PS5 i XSX, czasami, bardzo rzadko ale jednak rwie animacja i gra nie działa tak płynnie jakbym chciał. Grafika jest tak samo słaba na PS5 i na XSX dlatego nie mam tutaj co porównywać. Natomiast nie ma rwania animacji na konsolach obecnej już generacji. Ja kupiłem wersje na PS4 Pro a znajomy na Xboxa Series X i gdy wspomniałem o rwącej animacji to u niego gra nigdzie się nie zacinała. Więc dla najlepszego odbioru produktu końcowego zdecydowanie polecam kupić wersje na PS5 lub Xboxa Series X. Obecnie dostępna jest jedynie wersja cyfrowa. Ale kto wie, może za jakiś czas Limited Run wyda to w pudełku. Na ich stronie można obecnie kupić np. Powerslave które wyszło tylko cyfrowo ale też i Deliver us the MOON więc przypuszczam że i Marsa w końcu ukaże się w pudełku. Dlatego czekam i gdy wyjdzie to kupię do mojej kolekcji. 

 

Tyle ode mnie w tym temacie. Długo czekałem na te grę i się doczekałem, moje oczekiwania zostały spełnione. :hi:

Mocne 8/10 dla Deliver us MARS

Mocne 9/10 dla Deliver us The MOON

 

 

20230202-163151.jpg

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Jak ktoś jest zainteresowany to Deliver Us Mars za free na Epic Store do 30 listopada. Po 2h stwierdzam, że darmo to uczciwa cena. 

EDIT

Jak ktoś się zastanawia nad zakupem jednak to nie polecam powyżej 20 zł. Na PC ta gra jest tak technicznie niedorobiona, że w pewnym momencie wywalała do pulpitu i za Chinu Ludowe nie dało się pójść dalej. Trzeba było wyłączyć kilka opcji w ustawieniach graficznych co też trzeba było ogarnąć na jakiś zagranicznych forach, bo kombinowanie w ciemno nie pomagało. Poza tym są momenty wczytywania gdzie gra spada do 2 kl/sek przy niezłej karcie i dysku SDD. Technicznie to 4/10, dramatycznie zły wygląd postaci, matko jaka brzydota. Fabularnie mocno średnio, może poza jedną to same irytujące postacie.  Całościowo nie ma skoku do poprzednika gdzie był fantastyczny klimat osamotnienia i kosmosu. Tu jakoś tak festyniarsko i bez polotu. Jak komuś podobał się film The MOON to polecam jedyneczkę, dwójka do zapomnienia.

Edytowane przez addhoc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.