Jump to content

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon


20inchDT

Recommended Posts

  • Replies 14
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Demo pozwala przenosić zapis do głównej gry - warto się z nim zapoznać, bo prolog jest dość długi, mocno przegadany i w sumie bardziej przypomina walking sima.

 

Całe szczęście podano tu nieco lore, a sama warstwa audiowizualna (zwłaszcza bajeczne audio) co pomaga przebrnąć przez preludium do gry właściwej. 


A czym jest Cereza and the Lost Demon? To gra logiczna, przede wszystkim. Jest tu trochę walki, ale najczęściej szukamy sposobu jak dostać się z punktu a do punktu b kierując jednocześnie obydwoje bohaterów co czasem wprowadzało u mnie chaos. Walka zaś chwilowo jest prosciutto crudo - Cereza unieruchamia przeciwników, a Ceshire ich wykańcza jednym, jedynym kombosem. Jeden jedyny typ wroga jak na godzinę z tytulem.

 

Samo demo też jest dość długie za co w ogóle mega propsy dla Nintendo. Mi się podoba, bo to odprężający tytuł, ale jak ktoś liczy na Bayonettę to kompletnie nie tu. 

Link to comment

To powinno wyjść jako ex dla eshopu za 80zl i jakby było nawet w miarę grywalne to by się może tym ludzie zainteresowali, a tak ten tytuł umarł zanim wyszedł. Wogole od zapowiedzi nie kumam sensu marnowania zasobow na takie coś

 

Może w platinium zostało jeszcze z 1000yenow z dealu na bayo3 od Nintendo i musieli się rozliczyć to wymyślili , że tym

Edited by Daffy
Link to comment

Właśnie nie wiem, kto to kupi, to wygląda na fajną gierkę w swoim gatunku i uroczo wykonaną, ale podpięcie tego pod markę BAYONETTY to jeden ze słabszych genialnych marketingowych pomysłów ostatnimi czasy.

 

Niemniej po tym jak dobra okazała się Harvestella pomimo beznadziejnych recenzji, to trochę się zastanawiam, czy nie jestem targetem tej gry, mimo że niby powolna i prosta.

Przy tej cenie to ciekawe, jak rozbudowana jest całość.

Link to comment

Wybór Bayonetty jest dość prosty - jest wiele potencjalnych pomysłów na fajną grę które zabić może nierozpoznawalność. Wybranie znanego IP to żadne ryzyko, a potencjalnie wymierny zysk.

 

Sam z resztą kibicuję takim spin-offom, bo odświeżają i wzbogacają uniwersa - jak Metal Gear Acid, Gears Tactics czy teraz właśnie Bayonetta Origins. 
 

O przyszłość serii nie ma powodów się martwić, bo Bayo4 będzie na 1000% slasherem.

Link to comment

Czyli ogólna opinia taka, że gierka bardzo urocza, piękna, z wyjątkowym pomysłem na sterowanie, wypełniona historią, z dobrym budżetem i duża, za to niesamowicie łatwa i ogólnie niewymagająca niczego, powtarzalna z czasem i dziecinna - może Platinum powinno to zrobić pod marką Okami, by przyciągnąć uwagę targetu. Czekam kto pierwszy nazwie ją "najlepszą Zeldą".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...