Skocz do zawartości

Age of Empires 2


Rekomendowane odpowiedzi

Co za fantastyczny tytuł, bawię się normalnie jak za... no nie jak za dzieciaka, bo w momencie premiery AoE2 miałem 17 lat, ale jak wtedy kiedy wszystko było prostsze, a siedzenie po 12h przy kompie nie było problemem. Anyway, właśnie miałem dwugodzinną misję gdzie musiałem zniszczyć trzy angielskie zamki. Trwało to tak długo, bo oczywiście włączył mi się w głowie tryb czyszczenia mapy. Sama gra jest przeogromna. Kampanii chyba ponad 20, a przecież kampanie to dopiero początek. Jasne, dałbym sobie uciąć rękę za Starcrafty czy odnowione C&C/Red Alert na Xboxa, ale i z AoE2 jestem megazadowolony. Warto było kupić konsolę tylko dla tego tytułu

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Ukukuki napisał:

Jestem w połowie kampanii i mam 120h nabite. Gra jest ogromna. Nie wiem jak ja za dzieciaka przechodziłem po kilka razy :reggie:

 

Ale oni te kampanie w DE cały czas dodają (dodawali), to nie jest ta sama gra co jej pierwowzór.

 

Na Steam w szczytowym momencie dnia gra od 20 do 25 tys graczy. Obecnie to jedna z 3 najpopularniejszych gier MGS w ogóle obok Sea of Thieves i Horizon 5.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.03.2023 o 18:03, Homelander napisał:

Bardzo chciałem nauczyć się grać na padzie, ale jest to meganienaturalne. No cóż, mysz i klawiatura zamówiona, oby było lepiej

Pograłem trochę na "myszce", ale wróciłem jednak do pada. Wiadomo jest mniej precyzyjnie, ale dla mnie na padzie jest jednak bardziej " grywalne"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Smutna refleksja mnie nachodzi na temat dlaczego umarły RTSy. Wiem już dlaczego umarły dla mnie, i nie sądzę, że jestem wyjątkiem. Ale może od początku: Age of Empires 2 to gra absolutnie fantastyczna. Wciąga jak bagno i sprawia, że człowiek zapomina o całym świecie. No i tu jest problem. Ja zwyczajnie nie mam czasu w nią grać. To nie te czasy, że siedziałem 18h przed kompem i ciąłem misję za misją. Trudno teraz nawet te 2h wygospodarować pełnego skupienia. Bo AoE2 to nie jakiś cinematic czy open world, że se pykasz. Tu nikt Ci przeszkadzać nie może, tutaj dajesz swoją uwagę w 100%. Ciężko z tym. I chociaż miałem plan, żeby grać w tego Age, na kompie w Starcrafty, C&C i inne to jest to po prostu niemożliwe. I ja wiem, że misje w Age of Empires są o wiele dłuższe niż w innych RTSach to jednak i w Starcrafcie misja powyżej godziny to nie jest coś niezwykłego. A granie misja i koniec to nie jest sposób w jaki się grało w gry tego typu. Wygląda na to, że Age of Empires 2 jest dla mnie doświadczeniem ostatecznym w temacie RTS. Smutne to dla mnie niesamowicie, bo gatunek powoduje u mnie wręcz wylewy nostalgii. Dorosłość ssie lol

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RTS to mało atrakcyjny gatunek dla młodych. MOBA zjadła wszystko w tym temacie. A tak serio Homelander. Spędzasz pewnie setki godzin rocznie grając w gierki video. Nie da sie częsciej uzywac funkcji save? Ja wiem, że jak się człowiek wkręci to chciałby całą misję pyknać za jednym podejsciem ale jak nie masz czasu to wystarczy savować. Jak naprawde chcesz grac w te RTS to nie powinien być problem.

Odnośnik do komentarza

O tyle spoko, że mniejsze zespoły robią coraz częściej rtsy ostatnio, ale z uwagi na budżety, to niestety dla mnie, głównie na pc.

Cieszy mnie za to, że powoli pojawia się tego więcej na konsolach, niedługo coh, w tym roku jeszcze age 4. No jest okejka. Poproszę jeszcze homeworld 3 i dune :(

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, pawelgr5 said:

RTS to mało atrakcyjny gatunek dla młodych. MOBA zjadła wszystko w tym temacie. A tak serio Homelander. Spędzasz pewnie setki godzin rocznie grając w gierki video. Nie da sie częsciej uzywac funkcji save? Ja wiem, że jak się człowiek wkręci to chciałby całą misję pyknać za jednym podejsciem ale jak nie masz czasu to wystarczy savować. Jak naprawde chcesz grac w te RTS to nie powinien być problem.

 

Czy setki? Chyba już nie. Jasne, że wystarczy savować i robię to, bo jakie wyjście. Problem jest, że nie jest to dla mnie satysfakcjonujace. Kolejnym jest to, że ciężko mi usiaść do gry bez wewnętrznej gwarancji chociaż tych dwóch godzin całkowitego odcięcia. Może jak się wreszcie wyprowadzimy do własnego domu gdzie każdy będzie miał swoje pomieszczenie, a nie 5 osób w trzech pokojach będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Nie sądziłem, że granie w strategie na konsoli może być tak przyjemne. Sterowanie pod pada zostało idealnie przemyślane, jest pełno skrótów, dzięki czemu możemy jednym ruchem zaznaczyć np. poszczególne rodzaje wojsk, czy drwali. Do tego przycisk automatyzacji :obama: Można ustawić pracowników pod konkretne surowce i zająć się wojowaniem. Jak zobaczyłem ile jest dostępnych kampanii, plus pięć dodatków (w tym ten z AoE; uwielbiam starożytność i najwięcej grałem właśnie w jedynkę), to aż mi się z nostalgii wieża obserwacyjna wybudowała w spodniach. Gra wygląda, działa i brzmi nieziemsko (pamiętajcie o zmianie ustawień grafiki na Ultra, nie wiem czemu domyślnie jest high na Xboksie).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Grałem i na padzie i na m+k na Xbox Series S. I chociaż początkowo grało się

na padzie ok, to po przejściu na bardziej naturalne dla gatunku sterowanie powrót do pada był jak brodzenie w gęstej smole. To co robisz myszą dwoma przyciskami i ruchem padem musisz robić 10 przyciskami i dwiema gałkami. Sam sobie odpowiedz co jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Homelander napisał:

Sam sobie odpowiedz co jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne

Dla mnie wygodniejsze jest rozwalenie się na kanapie z padem w ręku. Ta gra ma zaimplementowane tyle skrótów do wielu czynności, że po opanowaniu tego, nie ma problemu z komfortowym graniem. Mógłbym się garbić na taborecie z myszką, ale po co?

  • Plusik 1
  • beka z typa 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.