Skocz do zawartości

Age of Empires 2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tematu. Albo źle szukałem,

albo faktycznie nie ma. W każdym razie pograłem trochę i oto moje wnioski. Po pierwsze gra wygląda okropnie. Grałem na Series S i tv 50 cali - piksele jak kafle, mało detali. Ale po paru minutach przestaje mieć to znaczenie, to rts w końcu. Sterowanie. O dziwo całkiem ok. Zrobione to jest intuicyjnie, sporo jest skrótów do najczęściej wykonywanych akcji. Po kilku godzinach podejrzewam, że będzie się ładnie śmigać. Jedyna rzecz do której się nie przyzwyczaiłem to odznaczanie jednostek i budynków. W sensie trzeba kliknąć B żeby móc zrobić coś innego. Ostatecznie gra obsługuje mysz i klawiaturę, więc nie wiem czy po prostu nie kupię za te kilka dolarów. Przyda się też do Company of Heroes, City Skylines czy Anno 1800. W każdym razie mój rtsowy głód został zaspokojony, a ja na pewno spędzę wiele godzin z Age of Empires 2. Zupełnie jak te prawie 25 lat temu

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.03.2023 o 18:03, Homelander napisał:

Bardzo chciałem nauczyć się grać na padzie, ale jest to meganienaturalne. No cóż, mysz i klawiatura zamówiona, oby było lepiej

Ja pograłem z 10-15 godzin na padzie i się przyzwyczaiłem. Wcześniej też chciałem kupić m+k, ale teraz zostaje przy padzie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Dla mnie wszystkie rtsy i crpgi na konsolach to kuriozum. Super, że MS to ogarnia na Xboxa, ale jak widać nic lepszego niż klasyczne kombo M+K. ;)

 

Tak samo uważam. cRPG, RTSy tylko z klawiaturą i myszką, ale nie tylko, nawet gry turowe nie pasują mi do konsol, taka dla przykładu Cywilizacja. Nie lubię grać w gry z rzutem izometrycznym na konsoli, zresztą nawet nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Homelander napisał:

U mnie rtsy zaczęły się na konsoli tak naprawdę. Warcraft 2 i Warhammer Dark Omen. Dopiero potem były te wszystkie C&C, Red Alerty i Starcrafty na PC. 

 

Nawet nie wiedziałem, że Warcraft 2 wyszedł na konsolach, trochę jestem zaskoczony. Co nie zmienia faktu, że w tamtych czasach PC w tym gatunku (a także w kilku innych) był poza wszelką konkurencją wobec konsol. Chociaż na nie jakieś pojedyńcze gry wychodziły, ale sterowanie na PS1 to musiał byc jakiś koszmar.

Odnośnik do komentarza

Wyszedł wyszedł. Command&Conquer i Red Alert też i też się grało. Sterowanie nie było koszmarem, bo nie znałem alternatywy :) No ale po pograniu w Starcrafta (który też był na konsoli btw) nie ma powrotu do pada. Nawet po tych ponad 20 latach. Super, że konsola obsługuje k+m i nie muszę grać na komputerze kombinując jak to odpalić

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, KJL napisał:

Chociaż na nie jakieś pojedyńcze gry wychodziły, ale sterowanie na PS1 to musiał byc jakiś koszmar.

Pamiętam, jak na PS1 ogrywałem SimCity 2000. Pewnie ze 100h zaliczyłem. Gdy miasto było już sporej wielkości to gra nieźle klatkowała, ale wtedy - za dzieciaka - radość z budowania była ogromna.

 

Na PS1 ogrywałem także Theme Hospital i Theme Park World i tam sterowanie było już dość wygodne (a przynajmniej takie mam wspomnienia).

 

Potem był RTS Alien vs Predator na PS2, który był zwykłym średniakiem, ale naprawdę mi się podobał, jako fanowi uniwersum.

 

Nie miałem więc dużej styczności z RTSami i grami strategicznymi, ale chciałbym to zmienić. Od jakiegoś czasu spoglądałem na Cities Skyline na PS5, ale poczekam raczej na kontynuację teraz. 
 

Two Points Hospital także jest na mojej liście backlogu, z racji sentymentu do Theme Hospital.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Homelander napisał:

Wyszedł wyszedł. Command&Conquer i Red Alert też i też się grało. Sterowanie nie było koszmarem, bo nie znałem alternatywy :) No ale po pograniu w Starcrafta (który też był na konsoli btw) nie ma powrotu do pada. Nawet po tych ponad 20 latach. Super, że konsola obsługuje k+m i nie muszę grać na komputerze kombinując jak to odpalić

 

To jestem zaskoczony trochę, bo w tamtych czasach większość osób grała na PC (ewentualnie na PS1) i zestaw myszka+klawiatura był bardzo popularny - i właśnie sporo osób (a także chyba wszyscy, których ja znałem wtedy) tak właśnie grali w te gry typu Age of Empires czy Starcraft'a. Także alternatywę poznać było łatwo, problem i to ogromny byłby ze znalezieniem kogoś z N64 i Starcraftem. :) To, że SC wyszedł na konsole to jeszcze jest większe zaskoczenie dla mnie niż W2 na PS1.

Edytowane przez KJL
Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, KJL said:

 

To jestem zaskoczony trochę, bo w tamtych czasach większość osób grała na PC (ewentualnie na PS1) i zestaw myszka+klawiatura był bardzo popularny - i właśnie sporo osób (a także chyba wszyscy, których ja znałem wtedy) tak właśnie grali w te gry typu Age of Empires czy Starcraft'a. Także alternatywę poznać było łatwo, problem i to ogromny byłby ze znalezieniem kogoś z N64 i Starcraftem. :) To, że SC wyszedł na konsole to jeszcze jest większe zaskoczenie dla mnie niż W2 na PS1.

 

Ja z Amigi przesiadłem się prosto na N64. Ale miałem swobodny dostęp do PSXa wcześniej jeszcze. PC był później, stąd brak porównania. Jasne, grało się myszą w Settlersów na Amidze, ale to sterowanie było też kosmiczne, więc granie padem w Warcrafta nie było takie złe. Pamiętam, że na X360 próbowałem grać w C&C (nie pamiętam która część to była, Tiberium Sun może) i grało się fatalnie, więc odpuściłem rtsy na konsoli aż do teraz. 

Odnośnik do komentarza

Udało się pograć kilka misji klawiaturą i myszą i o bogowie, co za różnica. Grając padem ciągle musisz myśleć o sterowaniu, o przyciskach, skrótach. Myszą wszystko jest super intuicyjne, po prostu grasz i nie myślisz o tym JAK robisz, a zamiast tego skupiasz się co robisz. Nagle gra stała się super grywalna, a ja miałem uśmiech na twarzy jak te lata temu gdy nałogowo grałem w rtsy. Dzięki za tego AoE i dzięki za to sterowanie. I chuj w dupe Ubisoftowi za Anno 1800

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2023 o 12:30, Paolo de Vesir napisał:

Dla mnie wszystkie rtsy i crpgi na konsolach to kuriozum. Super, że MS to ogarnia na Xboxa, ale jak widać nic lepszego niż klasyczne kombo M+K. ;)

 

Panie, pchasz się w gips :shotgun:. Tiberium Wars na X360 to była esencja zajebistości jeżeli chodzi o grywalność i sterowanie na padzie.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj przeszedłem cała kampanię Szkotów (wiem, że to samouczek) i nie ma opcji, żebym grał padem w rtsa. Nawet sterowanie najlepiej zrobione na padzie to tak jak powiedzenie, że Polonez to najlepszy polski samochód czasów PRL. No niby prawda, ale porównania do aut zachodnich nie wytrzymuje. Halo Wars też nie obsłguje k+m, więc dla mnie jest niegrywalne. RTS na konsolach super, ale tylko ze sterowaniem myszą

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.