Skocz do zawartości

Garmin do Triathlonu - Forerunner 255 ?


Artur_K

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że temat powyższego zegarka ostatnio przewijał się nie forum, więc piszę z prośbą o poradę. Pora na zmianę wysłużonego Vivoactive 3, mam go już 6 lat, niestety jedyny przycisk który jest zaczął się zacinać, do tego nie ma opcji pływania w otwartej wodzie, co biorąc pod uwagę treść tematu jest małym problemem ;).

 

Wróciłem do biegania po kilku latach od kontuzji (zerwane 75% więzadeł, myślałem że bez operacji się nie uda, ale jednak ćwiczenia, rehabilitacja i dobre buty zdziałały cuda). Pomyślałem że to dobry moment żeby połączyć 3 dyscypliny które w końcu w komplecie uprawiam i wystartować w triathlonie, żeby mieć jakieś nowe wyzwanie. 

 

Dlatego wracając do zegarka, potrzebuję czegoś co ogarnie ten sport. W pierwszej chwili myślałem, że konieczny jest model z serii fenix, a te nie do końca mi odpowiadają, ze względu na cenę oraz rozmiary (mam dosyć szczupłe nadgarstki), potem oglądałem ogólnie polecanego Forerunner 945, czy 745 a dopiero tu trafiłem na 255 i wygląda mi to na strzał w dziesiątkę.

Z tego co doczytałem jest wszystko czego potrzebuję (głównie aktywność "triathlon, pływanie w otwartej wodzie, nfc) i cała reszta której i tak nie mam w moim vivoactive a mi nie brakowało ;). Plusem 255 jest też chyba to, że w porównaniu do np 745 jest to nowszy model. No i do tego jest w cenie już 1100zł w wersji bez music (tego akurat nie potrzebuję).

Problemem jest rozmiar koperty, obecny zegarek ma 43,4 x 43,4 co na tą chwilę wydaje mi się idealne. 255 w wersji S ma 41 x 41, a duży ma 45,6 x 45,6, czyli mój ideał wypada pośrodku (choć mniejszego i tak nie wezmę bo ma też słabszą baterię, może te 2 mm nie będą tak odczuwalne.

 

Podsumowując czy użytkownicy 255 mogą potwierdzić, że zegarek spełni moje założenia? Może jednak zwrócić uwagę na jakieś inne modele? Od razu dodam, że w grę wchodzi tylko garmin.

Odnośnik do komentarza

255 jest wspierany przez aktualizacje FW. Starsze modele jak 945 już nie, zostaly zastąpione przez 955 i Garmin pcha ich sprzedaż poprzez aktualizowanie firmware. Dlatego w twoim wypadku tylko 255. Bedziesz zadowolony. Spełni twoje oczekiwania. Ja mam ten sam rozmiar koperty w moim 955. Wczesniej mialem 745 a jeszcze wczesniej 735xt i wydawalo mi sie ze 955 bedzie dla mnie za duzy. Ale dokładnie obejrzalem go w sklepie i po zakupie po kilku dniach noszenia. Szybko sie przyzwyczaiłem i uważam ze jest idealny rozmiar.

20231120-130111-2.jpg

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że właśnie byłem zaskoczony. 1099 zł, za to wszystko to rewelacja. Tyle samo płaciłem dokładnie 5 lat temu za Vivoactive 3, którego nawet nie ma co porównywać.

W tej cenie to kupie chyba jeszcze żonie wersję S (bo też chciała coś nowego), wziąłbym dla niej model 55, ale nie ma NFC a to trochę słabo, przynajmniej ja sobie nie wyobrażam.

Dzięki za porady!

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...