Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Berserka patrzyłem kiedyś i jakoś średnio mnie wciągnął. Patrzyłem teraz tego Kurozuka i muszę powiedzieć, że ma niezłe sceny walki ale fabuła dziwnie ciągnięta, czasami się gubię. Jak na razie 1000 pytań 0 odpowiedzi. Obejrzałem też pierwszy akt Ayakashi - Japanesse Classic Horror polecany przez KarenRipp, dobry dramat, niezły horror, ale myślałem, że anime może być bardziej straszne :) niemniej jednak to anime trzyma poziom.

 

Ktoś ma jakieś opinie na temat First Squad? Widziałem trailer, wydawał się niezły, ale trailer jak trailer często narobi nadziei :D

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

First Squad to jedna z najsłabszych produkcji Studio 4°C (czyli i tak jest zdatna do obejrzenia).

Jeśli podobał Ci się Ninja Scroll to obadaj Afro Samurai (chociaż bankowo widziałeś), ewentualnie inne filmy reżysera Ninja Scroll, jak "Vampire Hunter D: Bloodlust" i "Highlander: The Search for Vengeance" (OVA "Cyber City Oedo 808" też jest niezła).

 

Co do Berserka, to trzeba było z miejsca olać anime i przeczytać mangę, to jeden z najlepszych tytułów jakie powstał (jeśli przebrniesz przez te początkowe wydarzenia z przeszłości, to potem historia dostaje takiego kopa, że cała reszta jaką widziałeś się chowa).

Odnośnik do komentarza

Mierzej dobre anime to Higurashi oraz Umineko :) Ale fabularnie trzeba sie wkrecić by wszystko ogarnąć.

 

Nie lubię tych ogromniastych oczów i lalkowatych postaci :D Higurashi ominę, ale Umineko zapowiada się nieźle, może spróbuję :D

 

Co do Berserka, to trzeba było z miejsca olać anime i przeczytać mangę, to jeden z najlepszych tytułów jakie powstał (jeśli przebrniesz przez te początkowe wydarzenia z przeszłości, to potem historia dostaje takiego kopa, że cała reszta jaką widziałeś się chowa).

 

Berserkowi dam drugą szansę kiedyś na pewno, bo wiele osób mi to poleca. :)

 

Dzięki za tytuły, będzie co oglądać w przerwach w nauce do sesji xD

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja na szybko mogę polecić Golden Boy właśnie skończyłem oglądać bardzo przyjemne anime szkoda że jest tylko 6Ep po 25min

 

Znacie może jakieś Anime o tematyce adwokackiej szczerze powiem że jeszcze nie miałem przyjemności z takim gatunkiem fajnie jak by było jajem:D

Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza

Kanon, Clannad, School days - te trzy jeżeli lubisz coś mocniejszego.

 

Dziwne zestawienie , chodzi mi oczywiście o School days , to anime nie dość że przeciętne to lekko chore ;)

 

 

 

Wracając do tematu polecanych anime to ostatnimi czasu przewinęły się u mnie 2 takie tytuły które mogę polecić :

 

Shiki - nie wiem w prawdzie co mi się w tym tak spodobało , chyba pewne skojarzenia z higurashi , dosyć fajny klimacik oraz niejednoznaczne przydzielenie ról bohaterom ;)

 

Welcome To NHK - jedno z moich ulubionych anime spośród tych które dotychczas widziałem , tego się nie da opisać to trzeba zobaczyć ;) w ucho wpada świetna ścieżka dźwiękowa , dobrze wkomponowana tworzy niepowtarzalny nastrój.

Odnośnik do komentarza

Kanon, Clannad, School days - te trzy jeżeli lubisz coś mocniejszego.

 

Dziwne zestawienie , chodzi mi oczywiście o School days , to anime nie dość że przeciętne to lekko chore ;)

 

No właśnie ono było strasznie poryte, ja przyznam że mnie strasznie irytowało zachowanie głównego bohatera, ale końcowe odcinki wynagrodziły te cierpienia( test ciążowy rulez:P Dlatego dałem je do mocniejszych ;) I nie powiedziałbym że przeciętne, w przeciętnym ów chłopek roztropek byłby do końca abstynentem seksualnym, a tu władał on penisem niczym mistrz Yoda mieczem świetlnym :P

Odnośnik do komentarza

Złapałem doła przez ciebie, jak trafi się coś fajnego to brak ciągu dalszego.

 

Nurarihyon No Mago

Ep 26x23min

Gatunek Akcja,Fantasty

Kaze no Stigma

Ep:24x23min

Gatunek:Akcja,fantasty

Soul Eater

Ep: 51x23min

Gatunek:Akcja,Komedia,Fantasty (Jestem właśnie w trakcie oglądania)

Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Obejrzyj, bo warto. Postacie zapadające w pamięć, fabuła która cały czas się rozwija no i można się poczuć empatyczną więź z bohaterami, bo nikt tu nie jest do końca dobry, ani zły. Poza tym zakończenie też daje radę i zmusza do rozkminki.

 

A propo zakończenia:

 

Moim zdaniem Reiji zginął, ale przed tym zobaczył uśmiech Elen tak jak obiecał. Następnie Elen zobaczyła martwego Reijiego i popełniła samobójstwo zjadając ten trujący kwiat.

 

I średnio widzę tu miejsce na bardziej słodziakową wersję.

 

Ktoś ma inną interpretację?

 

Edit: Właśnie męczę OST. Jest Piękny.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

A propo zakończenia:

 

Moim zdaniem Reiji zginął, ale przed tym zobaczył uśmiech Elen tak jak obiecał. Następnie Elen zobaczyła martwego Reijiego i popełniła samobójstwo zjadając ten trujący kwiat.

 

I średnio widzę tu miejsce na bardziej słodziakową wersję.

 

Ktoś ma inną interpretację?

W sumie chyba nie ma co kombinować

 

Reiji zgarnął kulkę od zakamuflowanego mordercy z Inferno (padł na glebe zaraz po tym jak obok przejechał koleś z przyczepą, było słychać wystrzał, poza tym po creditsie widać leżącą na ziemi łuskę od naboju), Elen prawdopodobnie w ten czy inny sposób zaraz do niego dołączyła.

 

 

Tak czy inaczej zakończenie jest mega.

Odnośnik do komentarza

Możecie mi coś polecić? Klimaty - obojętnie, długość też (ale wiadomo, tak do 50-60 epizodów, tasiemców nie lubię + prawie żaden mi nie pasuje). Chciałbym, żeby coś mnie pochłonęło jak swego czasu Neon Genesis Evangelion albo Full Metal Alchemist Brotherhood. Coś, co sprawi, że po każdym odcinku będę odliczał minuty do ściągnięcia się następnego, gdzie nie będę w stanie myśleć o niczym innym jak obejrzenie kolejnego epizodu, po prostu czegoś, co wciąga i ma dobrą fabułę.

 

Aha, jeszcze jeden warunek - musi być skończone, po DB Kai nie mam już ochoty czekać tygodniami :P. Plusiki i moja wdzięczność czekają.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...