Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

-Nurarihyon No Mago

Ep 26x23min

Gatunek Akcja,Fantasty

-Kaze no Stigma

Ep:24x23min

Gatunek:Akcja,fantasty

-Soul Eater (ostatnio zakończyłem przygodę z tym anime ,najlepszy to jest założyciel miasta Death City):D

Ep: 51x23min

Gatunek:Akcja,Komedia,Fantasty

-The Legend of the Legendary Heroes

Gatunek:Akcja,fantasty

Ep:24x23

-Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

Gatunek:Akcja,komedia

EP:50x23

Według mnie warto obejrzeć

Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza

Cóż, właśnie skończyłem oglądać Eureka Seven i muszę powiedzieć, że tak przesłodzonej romantycznej bajeczki, w której cały świat został zbawiony przez miłość i wiarę w ukochaną osobę (łącznie z narysowaniem serca na księżycu przy użyciu lasera) po prostu już dawno nie widziałem. Nie podobało mi się, bo było za kolorowo. Żadnej tragedii itd. Nie polecam, chyba że ktoś ma ochotę na coś w klimatach marnego romansidła.

Odnośnik do komentarza

To mnie naj bardziej w anime denerwuje, że czasem za często jest o tej miłości i w ogóle, ale bardzo często jest to jeden z głównych wątków i jest jakby podstawą do reszty. Z drugiej strony w filmach i serialach nie cierpię wątków miłosnych, a w anime często dają radę.

P.S. Ostatnio oglądałem Vexille i nie polecam, teraz oglądam Appleseed i jest dużo lepiej, tylko ta grafika mi trochę nie odpowiada. Wole anime rysowane niż zrobione stricte komputerowo.

Odnośnik do komentarza

Oglądanie anime z amerykańskim dubbem, to czysty masochizm tak BTW.

 

 

Obejrzałem Air Gear'a i w sumie polecić go mogę jedynie osobom lubującym się w takich właśnie mega odmóżdżonych produkcjach. Ładna kreska, momentami naprawdę niezłe efekciarstwo, rewelacyjny soundtrack i fajny pomysł (dzieciaki zasuwające na rolkach), ale z drugiej strony piekielnie oszczędna animacja i taka lawina głupot oraz absurdu, że naprawdę trudno się odkopać. Od biedy można obejrzeć, chociaż nie jest to żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zakończyłem przygodę z Eyeshield 21 i bardzo by było miło jak pojawi się drugi sezon, polecam każdemu,chyba że ktoś nie lubi footballu amerykańskiego.

Teraz zastanawiam się nad anime, Hikaru no Go,Over Drive z tego co widziałem na Tanuki to dwa tytuły dostały niezłe oceny ,powiem szczerze że nie maiłem przyjemności jeszcze z anime o tematyce kolarstwa lub gry planszowej (Go),z Eyeshield 21 było podobnie a anime mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.Teraz mam pytanie do was co najpierw na ruszcz w rzucić, Hikaru no Go czy Over Drive,jak ktoś miał przyjemność z tymi tytułami to proszę o opinię czy warto.

Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza

DreicoPL nie radzę zważać na oceny takich portali jak Tanuki, czasem mi ręce opadają jak widzę tam świetne anime, które zostało zjechane przez recenzenta (bądź też na odwrót, kaszana ma wysokie noty).

 

Hikaru no Go nie oglądałem, ale Over Drive był całkiem spoko (jeśli jednak chcesz obejrzeć naprawdę świetne anime o kolarstwie to skombinuj sobie film Nasu: Summer in Andalusia, oraz OVA Nasu: A Migratory Bird with Suitcase).

Odnośnik do komentarza

Ogladalem GaoGaiGera sugerujac sie ocena na tanuki. Nie wzialem niestety pod uwage, ze recenzje mogl napisac 12-latek. Daaawno sie tak nie wynudzilem, ale zmeczylem wszystkie odcinki pierwszej serii. Nigdy wiecej paluchem nie dotkne tego czegos.

Z klasyki polece Generator Gawl. Prosta historia, troche humoru i kilka dobrych walk. Seria ma chyba 12 odcinkow. Naprawde przyjemnie spedzony czas.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś to już polecał ale jak ktoś szuka dobrej komedii to zdecydowanie polecam Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu;]. Seria jest momentami po prostu genialna;].

 

Skończyłem 'Bliźniaków Meteoru' i fakt, słabsze od pierwszego, bardzo dobrego sezonu DtB, ale pomimo to całkiem spoko. Końcówka trochę ssała, ale bynajmniej jest otwarta furtka do kontynuacji.

 

Przedstaw mi ktoś (Suavek?;]) jak Gundamy idą chronologicznie tzn. w jakiej kolejnosci najlepiej je oglądać (jeżeli poszczególne serie są w ogóle ze sobą powiązane) bo to klasyka i trzeba w końcu obejżeć;].

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tobą Zarathustra, że Xam'd powinien mieć ze dwa razy odcinków bo świat przedstawiony jest naprawdę fajny. Problem w tym, że właśnie tych odcinków brakuje i ja oglądając nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że anime jest "pocięte". A odnośnie wyjaśnień to:

 

 

Nie wiadomo chociażby dlaczego Akiyuki wylazł z kamienia skoro matka tej dziewczynki z jednego odcinka siedzi w tym kamieniu dłużej napewno niż 9 lat. Nie wiadomo skąd się w ogóle biorą Human Weapons na północy. Nie wiadomo dlaczego jedni mogą czarować (wyznawcy Sannovy), a inni nie (wszyscy z Tessik) skoro wyznają tą samą religię. Że niby trzeba przejść rytuał? To co z Nakiami, która mimo nie ukończenia rytuału potrafiła zbierać dusze? Nie wiadomo jak Ishu przeżyła w ogóle wybuch u Emperora. Nie wiadomo co się stało z samym Emperorem. Może poszedł spać ze względu na poświecenie Nakiami, a może po otrzymaniu imienia od Akiyukiego już nie był Emperorem, bo "odnalazł" siebie?

 

To tak od ręki. Miałem tych pytań więcej, ale w tym czasie łyknąłem...

 

Soul Eater! Co to za anime było. I śmieszne, i akcja, i wreszcie jakaś oryginalność w kresce, kreacji bohater jak i świata. Bardzo mi się podobało, mimo że główne założenia fabularne raczej zwyczajne - jasny podział na dobrych i złych - oraz same twisty fabularne łatwe do przewidzenia.

 

...i Xam'd przestał się liczyć ;]

 

Teraz muszę wybrać pomiędzy Monsterem, a Baccano! Ciężko.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...