Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, Death Note to anime z kategorii shounen, czyli dla 15 latków :P

 

Spróbuj Monstera.

 

Możesz też spróbować Code Geass, często porównywane z Death Notem(ale to ze wzgledu na umysl glownego bohatera)

Death Note dla 15 latków? Na pewno nie "polskich" 15 latkow:) Monster jest bardzo ciekawy, mozesz tez Perfect Blue obejrzec. Kolega Dahaka wczesniej polecal i bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o pozycje, które mogą się spodobać starszemu odbiorcy to mogę polecić:

Twórczość Satoshii Kon'a w tym m.in Perfect Blue, Millenium Actress

Ghost in the shell

Jin-Roh

Baccano

Ghost in the Shell Stand Alone Complex

Ghost in the Shell Stand Alone Complex 2nd GiG

Akira

Wolf's Rain

Michiko & Hatchin

Black Lagoon, choć momentami też ma dziecinne i przygłupawe akcje

 

Było jeszcze parę fajnych pozycji ale nie mogę sobie przypomnieć tytułów.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Duzo jest opinii, ze anime Berserk jest duzo slabsze od mangi, wiec raczej sobie daruje.

 

mangowy berserk to absolutny top, wiadomo, że anime jest gorsze bo stanowi tylko wycinek historii (i to trochę okrojony, żeby był w miarę zamknięty). ale warto go obejrzeć nawet jeśli nie zamierzasz się potem wkręcać w mangę, bo po pierwsze - jak już wspomniałem, jest w miarę zamknęty, po drugie - obejmuje chyba najciekawszy fragment mangi

 

@ el-shabazz

 

jeśli interesuje cię coś w miarę realistycznego to moze to ci podpasi, mimo, ze nie jest kryminałem Rainbow

Odnośnik do komentarza

Tym kryminałem to się tak ratowałem, żeby dać wam jakieś pobieżne rozumienie. Jeśli chodzi o anime to wiem czego w nim nie chcę - robotów, superstarć półgodzinnych patrząc sobie w oczy, czegoś ala pokemon digimon itd., resztę chętnie sprawdze, obecnie oglądam monstera, ale zobaczę też te Rainbow, oraz zerknę na resztę proponowanych przez was pozycji. Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja ost po obejrzeniu Texhnolyze i Ergo Proxy miałem niezłą sieczkę w głowie aż dopiero po kilku dniach coś włączyłem, a że bałem się wszystkiego to włączyłem jakieś ecchi coby tylko na cycki popatrzeć i uff jakoś wróciłem do normalnego świata. Jest przemiał na anime teraz stoję na Nazo no Kanojo X to tego dorzuciłem zamotane Colorful i jest bez zobowiązań.

Odnośnik do komentarza

To co napisał Camillus (tylko obejrzyj wersję oryginalną Ghost in the Shell z 1995, nową edycję 2.0 radzę olać).

 

Ponadto:

 

Jin-Roh: The Wolf Brigade

Planetes

Shigurui

Macross Plus (nie trzeba znać całego uniwersum, żeby połapać się, o co chodzi)

Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket (to samo co z Macross'em)

Golgo 13

Legend of the Galactic Heroes

Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin: Tsuioku Hen)

Rainbow

 

Wszystkie pozycje bez jakichkolwiek nadprzyrodzonych mocy, potworów, ani kosmitów.

Odnośnik do komentarza

Texhnolyze jest za ciężkie dla 99% ludzi. To anime jest dziwne, nudne, długie i ohydne. Niby jest tam ten mindfuck, ale jak dla mnie ktoś za bardzo chciał udziwnić na siłę przez co anime z rozkminkowego zmienia się w niezrozumiałe. Jak można się domyślić nie podobało mi się ;)

 

A olewanie głównego, pierwszego filmu GitSa to grzech. Kontynuacje filmów rzeczywiście można odpuścić, bo czerpią na przerost formy nad treścią (Innocence) i wtedy wskoczyć w genialny serial.

Odnośnik do komentarza

Oj tak Gits to klasyk, który po prostu wypada obejrzeć ;) Wczoraj skończyłem oglądać Code Geass'a. Postacie bardzo fajne, wyraziste. Anime nie nudzi, w każdym odcinku coś się dzieje, coś nowego i zaskakującego przez co fabuła gna do przodu i wciąga jak bagno. Zwrotów akcji jest multum. Anime złapało mnie za serce i łezka też się pojawiła. Co do kreski nic nie mam, choć znajomego podobno odrzuca (kwestia gustu) a muzycznie jest świetnie. Ogólnie polecam, warto.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem sobie właśnie Sword Art Online i w sumie mogę polecić. Trochę akcji, i dobrej animacji w walkach, trochę fantastyki, trochę (dużo) miłości. Pomysł jak z gierek .hack. Mi się bardzo podobało. Lekkie i przyjemne. Wczoraj zacząłem oglądać i nawet nie zauważyłem kiedy była 4 rano, a ja łyknąłem 18 odcinków pod rząd ;)

 

Do 13 czy 14 epa anime jest świetne. Później, kwestia gustu. Mi się podobało, chociaż oceniłbym niżej. Polecam obejrzeć, jak komuś nie podejdzie to niech łyknie połowę i tyle.

Odnośnik do komentarza

No to było trochę przesłodzone, ale z drugiej strony ja się wczułem w to, że

 

oni powoli godzą się z tym, że żyją w grze i mają dosyć walki i tylko chcą żyć na spokojnie. W końcu biorą ślub i taki dzieciak to jak założenie rodziny

 

 

No nie wiem. Imo to sprawa gustu. Nie mam zamiaru cię przekonywać ;)

Odnośnik do komentarza

Muszę polecić serial, który pewnie sporo ludzi w tym ja ominąłem z powodu słabego początku.

 

Robotic Notes

Pierwsze odcinki nas oszukują przedstawiając zwykłe obyczajowe anim. Nie lubię takich klimatów, więc po 2 odcinku chciałem quitnąć. Ale z nudów obejrzałem jeszcze 2 a co tam :) i od pewnego momentu serial diametralnie zmienił swoje oblicze. Gdy główny bohater natrafia na pewną "anomalię" w rozszerzonej rzeczywistości google, zaczyna się podążanie za tajemnicą która trzyma nas do końca, przeplatając się z elementami obyczajowymi.

Edytowane przez Xantu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mogę poleci Kingdom. W epoce walczących królestw  475-221 p.n.e na terenie chin państwa Qin, cały czas jest akcja i jakieś wojny więc nie ma nudy, jedyny minus to może komuś na początku przeszkadzać kreska, pierwszy sezon już się kończy, jeśli drugi sezon będzie miał taki sam poziom akcji to czekam z niecierpliwością.


Oraz jestem w trakcje Magi i czekam na kolejne wychodzące odc. tu napisze krótko ponieważ jestem na początku, klimaty Aladyna


Binbougami  ga   fajna  przyjemna komedyjka na szybko tylko 13 odc . O dziewczynie która posiada nadmiar szczęścia ,oraz bóg nieszczęścia który  próbuje jej to szczęście w jakimś stopniu zabrać.


Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...