Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o poradę. Ostatnio po prawie roku przerwy znów wkręciłem się w Anime. Obejrzałem Attack of the Titans, Space Brothers, Mushishi oraz HighSchool DxD.  Nie jestem Świeżakiem w temacie anime ale potrzebuje porady.

 

Poszukuje anime w konkretnym stylu. Coś lekiego, przygodowego oraz Ciekawego. Może być fan serwis oraz romans ale nie w nadmiarze. Serie w podobnym klimacie jakie oglądałem i mi sie podobały to np : 

 

Macross Frontier

Code Geass

Full Metal Panic

Full Metal Alchemist

Fate Stay

Black Lagoon

Kenishi

 

To tak z głowy jakie pamiętam.  Zanim mi ktoś powie że duży rozstrzał wiem że Black lagoon krwiste a full alchemist i code geass słodko gorzkie. Chodzi mi ogólnie o rodzaj opowieści. Wielka przygoda, Przyjaźń , Miłość, Walka etc.

 

Nie chce tasiemców pokroju Naruto czy Bleach.  Nie chce wagi ciężkiej mroczności w stylu Death Note i Berserk (oba za(pipi)iste jak i wiele innych anime w tym stylu ale ja chcę coś rozrywkowego) .

 

Dodam jeszcze że roczniki 1999- 2007 raczej mam przejrzane więc albo coś starszego albo coś z nowszych rzeczy.  Każda osoba która zaproponuje coś czego nie oglądałem dostaje plusa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli idzie Fate/stay night, to warto zainteresować się prequelem Fate Zero. W tych klimatach poleciłbym jeszcze Kara no Kyoukai.

 

Do Black Lagoon pasowałby nieśmiertelny Cowboy Bebop. Do tego możesz rzucić okiem na Canaan, ale to produkcja niższej klasy. Słyszałem jeszcze o Jormungard, ale tego nie mogę zweryfikować.

 

W przypadku Frontiera, wspomniany wcześniej Macross Plus i Macross: Do You Remember Love?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie sprecyzowałeś czy widziałeś też pozostałe anime z serii Full Metal Panic więc jakby co to polecam też FMP:Second Raid i FMP Fumoffu.

Z innych tytułów świetne są też Great Teacher Onizuka i przede wszystkim serial(nie mylić z kinówką) Vision of the Escaflowne, które idealnie się wpisuje w twoje wymagania "Wielka przygoda, Przyjaźń , Miłość, Walka". Gorąco polecam.

No i Macross DYRL/Plus, Cowboy bebop, które podał Camillius również należą do anime, które należy obejrzeć, klasyki w swoich gatunkach.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fakt, seria jest stara ale naprawdę warta obejrzenia. Jedna z lepszych space oper z bardzo skromnym zakończeniem jak na takie anime. No i względem kinówki DYRL? są też pewne różnice więc można obejrzeć obie produkcje i zdecydować, która się bardziej podoba.

 

A GTO zacząłem jakiś czas temu oglądać i mi się bardzo podoba. Graficznie może nie każdemu podejdzie ale za to muzyka w nim jest na bardzo dobrym poziomie, zwłaszcza 1opening. Świetnie zachowali klimat mangi,której jestem fanem.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Cześć z tych bajek jest taka sobie, ale może się spodobać.

Claymore

Guin Saga

Guilty Crown

Psycho-Pass
Valvrave the Liberator

Heroic Age

Tiger & Bunny
Jormungand

Gargantia

 

Tu trochę lepsze animki:

Shiki

Casshern Sins

Birdy the Mighty (zarówno stara OVA jak i dwie nowsze serie TV)

Xam'd: Lost Memories

Desert Punk

Terra e... (wersja TV, chociaż stary film też ok)

Trigun

Wolf's Rain

 

No i Space Battleship Yamato 2199, którego trzeba polecać kiedy tylko się da. Sporo osób pewnie przegapiło, bo OVA wychodziła na przestrzenni dwóch lat.

 

Tasiemców nie chcesz, ale polecam Rurouni Kenshin w wersji telewizyjnej do finału walki z kolesiem w bandażach (Shishio chyba się zwał, czy coś takiego). Kawał dobrego shounenka w starym stylu.

Ze starszych bajek jeszcze "Kroniki Wojny na Lodoss", ale to chyba każdy oglądał (wyszedł niedawno dobry remaster na Blu-ray, więc można obejrzeć ponownie w HD).

 

Jeżeli lubisz wciąż emitowanych "Kosmicznych braci", sprawdź Moonlight Mile i koniecznie Planetes (choć to też raczej każdy obejrzał).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pisze o pierwszej serii, bo dyrl juz byl polecany :P. Zgodze sie, zakonczenie bylo mocno spokojne, ale mimo wszystko fajne. Dyrl to odrobil

ostatnie sceny gdy minmay spiewa i flota u.n spacy i pozniej tez zendradi leci na boldozze(tak mu bylo chyba :D) to jedne z moich ulubionych momentow w chinskich bajkach

. Ale ogolnie seria tv przypadla mi bardziej do gustu, pewnie przez to ze byla dluzsza i postacie byly fajniej poprowadzone imo. W mojej opinii jesli chodzi o macross'y to tylko wlasnie seria tv, dyrl i frontier + jego filmy. Reszta jest jak dla mnie mocno przecietna, a ogladalem wszystko z tego uniwersum. A taki 7 to juz podchodzi pod tragedie, ale chociaz mial ok piosenki ktore wbijaly sie do glowy :/

Odnośnik do komentarza

Kinówki zawsze mają przewagę jeśli chodzi o budżet na animację, serie zaś nadrabiają to najczęściej rozbudowaniem postaci. Tak też było z Macross. Mi się końcówka pierwszej serii podobała właśnie za takie normalne nie epickie zakończenie jakże epickiego w wielu momentach anime.

 

Co się tyczy wszystkich Macross'ów to dla mnie the best są Macross/Dyrl?/M+/MFrontier i po części Macross Zero głównie za świetnie pokazane walki.

Z M7 jest tak, że o ile muzyka jest naprawdę świetna tak same anime cierpi na ciągłe używanie tych samych animacji, taką sobie kreskę i częste dłużyzny. Choć opening nastrajał bardzo obiecująco... Dopiero przy M7 movie i przede wszystkim M Dynamite 7 twórcy się poprawili i stworzyli solidny tytuł. Ale główna seria to w wielu momentach mała padaka :confused:

 

Do obejrzenia zostało mi już tylko Macross II i Macross FB7 ale ten ostatni to raczej jeden wielki teledysk no ale co tam, jak oglądać to wszystko:D

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Boże ile ja mam do obejrzenia :) Niektóre jak Wolf's Rain czy Lodoss już widziałem a inne ściągam.

 

Dziś sobie zacznę od Space Battleship Yamato 2199 oraz Kara no Kyoukai.

 

Dziękuję kolegom forumowiczom oczywiście jak ktoś wpadnie na jakieś jeszcze serie to plusa nadal wystawie ale dzisiejszy limit plusów wyczerpałem :D

Odnośnik do komentarza

Warto obejrzeć serię Trigun? Jakie klasyki w ogóle polecacie? Poza crapami z Poloni1 (oglądając za gówniarza nawet nie wiedziałem, że to jest anime), Akirą, DB (bo wszyscy oglądali), narutami i innymi bliczami nigdy nie oglądałem za dużo anime ale Bebop kupił mnie kompletnie więc może bym coś jeszcze sprawdził. Nie chcę żadnych gundamów, mechów, żadnych metafizycznych rozkmin nad sensem istnienia, nastolatek o wielkich oczach i innych tego typu dupereli. Coś wartościowego, z humorem, ciekawymi postaciami.

 

NGE, Gits odpadają

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Okej, a coś łatwiejszego. Anime podobne do Ebichu (o tym chomiku)?

 

Było też takie anime o chłopku który (chyba) w każdym odcinku podejmował się różnych prac i (chyba) w pierwszym zatrudnił się w biurze w którym rządziła ostra babka, jemu z nosa (chyba) leciała krew co chwilę i inne takie klasyki. Pamiętam, że jej ubrania uwypuklały waginę i sutki. Jak to się nazywało?

Odnośnik do komentarza

Poleccie mi takie anime , ktore urwie glowe przy jajcach.

 

Darker Thank Black , Claymore , Monster , Berserk ? 

 

Najlepiej żeby było dosadnie i krótko (Bleach, One Piece czy Naruto mnie nie interesują)

 

Do moich ulubionych anime należy m.in FMA , GTO , Death Note, Hellsing, Shingeki no Kyojin.

 

CB w trakcie.

Edytowane przez erix
Odnośnik do komentarza

Może coś z tego przypadnie do gustu:

Baccano!
Tengen Toppa Gurren Lagann
Black Lagoon
Jormungand
Macross Plus
Xam'd: Lost Memories
Ergo Proxy
Samurai Champloo
FLCL
Gankutsuou: The Count of Monte Cristo
Casshern Sins
Guin Saga
Wolf's Rain
Speed Grapher
Tetsuwan Birdy Decode
Heroic Age
Trigun
REDLINE (film)
Kara no Kyoukai (seria filmów).

 

@pajgi, jeśli chcesz jakąś zboczoną komedyjkę, sprawdź "Hen Zemi".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Berserk czy Monster to oczywista oczywistość oprócz wymienionych powyżej od siebie dorzucę

GitS (choć wątpię by ktoś tego nie oglądał) zarówno kinówki jak i S.A.C 1/2.

Psycho Pass zwłaszcza ze wkrótce kolejny sezon i kinówka.

Fate zarówno Zero jak i Stay Night .

Oraz Kingdom 1/2 :)

Edytowane przez Karas
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon Darker Than Black jest naprawde dobry. Drugi to scierwo.

 

Zettai Children the Unlimited.

 

Costam civilization tempest.

 

I takie anime o gosciu, ktory mieszka z demonami i jest jakims clan lordem. Pierwszy sezon sredni, ale drugi jest b. dobry.

 

No i Kill La Kill swietne, albo te Magi Kingdom/Labirynth of Magic. Naprawde dobre anime, przypomina mi troche FMA.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...