Skocz do zawartości

Resident Evil 4


konsola

Rekomendowane odpowiedzi

Ośmielę się zadać trochę może niemądre pytanie. Myślałem, że paski w RE4 na PS2 (bez prog scanu, w trybie 60 Hz na TV CRT 4:3, kabel SCART) muszą być, jak w BG&E nie przymierzając. Jednak znajomy powiedział mi, że widział u jednego człowieka wersję PS2 na 4:3 bez pasków. Przypuszczam, że tamten człowiek miał zoom w TV (przybliżył obraz ścinając boki). A może z włączonym prog scanem pasków nie ma? Tego nie mam jak sprawdzić. Czy w wersji na Kostkę też są takie paski?

Odnośnik do komentarza
Z Progresive scanem, sa paski. Bez - nie ma. Na kostce pewnie tak samo.

A to dziwne, bo u mnie do wyboru jest tylko letterbox (tak wygląda 3:4) i 16:9 (wtedy obraz wypełnia ekran, ale oczywiście jest zdeformowany). Bez progressive scanu, w trybie 60 Hz.

 

Nie lepiej kupić TV 100hz? Na Allegro 200-500 zł (w zależności od wielkości) i wtedy na żadnej grze NTSC nie będzie pasków (sprawdziłem na własnej skórze).

Żeby nadać wagę temu stwierdzeniu, musiałbyś przetestować KAŻDĄ istniejącą grę NTSC, a wrony za oknem ćwierkają, żeś tego nie uczynił. Mój telewizor nie ma żadnych problemów z wyświetlaniem NTSC. Obraz nie jest ani zdeformowany, ani przycięty. Najwyraźniej wersja na GameCube'a też była wyświetlana w letterboxie. Jeśli wierzyć tej recenzji:

There have been a few minor compromises, sadly, with the game rendered in a letterboxed 4:3 format that effectively means you lose about a third of the screen area to black borders. Widescreen gamers with the right TV can zoom in and effectively eliminate the borders entirely, but the payback is a somewhat less impressive image quality (even with 480p progressive scan mode switched on).

Z kolei ta recenzja sugeruje, że dopiero w wersji PS2 pojawiła się "prawdziwa" opcja 16:9, ale mowy nie ma o "prawdziwej" opcji 4:3:

Apart from this (and it's not something you'll even notice until you flick between versions), the PS2 port scores extremely well, replete with a (somewhat hidden) Progressive Scan mode (hold down Triangle and X when it boots, bizarrely), as well as a 'proper' 16:9 widescreen mode (unlike the Cube's letterboxed 4:3 version), allowing the game to really shine on big-screen TVs.

Prosiłbym o skrinszczoty z RE4 na PS2 w 4:3, nieprzycięte i niezdeformowane, bo ktoś tu się chyba mija z prawdą.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj skończyłem to dzieło Capcom na normalu i jestem pod wrażeniem tej gry.Akcja,bronie,przeciwnicy,bossowie,grafika-wszystko na dobrym lub b.dobrym poziomie.Ta gra ani przez chwilę mnie nie znużyła.Strasznych momentów było niewiele,bardziej natomiast daje się odczuć ciągłe napięcie,niepokój,wszechobecne zło,szaleństwo,obłęd tych Los Illuminados.Gra na pewno inna od poprzednich części ale zmiany muszą następować,RE 4 poszło w dobrym kierunku moim zdaniem.Mój arsenał na koniec gry to:handgun ex,shotgun ex,semi-auto rifle ex,BB ex,mine thrower no i rocket launcher special.Rozczarowało mnie trochę zakończenie i filmik na koniec,trochę krótkie,trywialne i prostackie ale przymknę oko.Teraz czas na Assignment Ada,Separate Ways i The Mercenaries a potem startuję na professional.Ogólnie gra megawypas,dzięki Capcom za ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

Po zachwycie towarzyszacym mi do polowy gry zastalo wspomnienie. Gra jest dobra momentami nawet bardzo ,ale...w skorcie: fabula- dno, postacie- dno, jako horror gra straszyla na poczatku pozniej juz co raz mniej. Do Silenta np 2 RE 4 baaaaardzo daleko wrecz nie da sie tego porownac..Dzisiaj w nocy ukoncze gre zostal mi juz chyba ostatni poziom zobaczymy co sie stanie:)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to jest jedna z najlepszych gier jakie w zyciu gralem mam wy(pipi)ane w fabule poprostu gra mi sie w ta gre doskonale idealnie przeszlem ta gre chyba z 20 razy a najwieksza beka jest ze zaczolem ostatnio znowu bedzie 21 chyba:)W marcu wrescie 5 czesc i modle sie zeby jej nie spier....Dla mnie ta gra tyo ideal.

Odnośnik do komentarza
Dla mnie to jest jedna z najlepszych gier jakie w zyciu gralem mam wy(pipi)ane w fabule poprostu gra mi sie w ta gre doskonale idealnie przeszlem ta gre chyba z 20 razy a najwieksza beka jest ze zaczolem ostatnio znowu bedzie 21 chyba:)W marcu wrescie 5 czesc i modle sie zeby jej nie spier....Dla mnie ta gra tyo ideal.

 

Nie wiem moze to przez to ze ja gre "odkrylem" juz na nowej generacji itd ale dla mnie ten RE to straszna bieda..zostala mi koncowka chyba( jestem przy wagonikach) i za nic nie moge sie zmusic zeby to ukonczyc..O strachu nie ma mowy, jesli chodzi o klimat to to nie jest nawet polowa tego co w Silent Hillu. Ot taka strzelanka z wtornymi wrogrami, swietna jak na owe czasy grafika i tempa jak cep fabula.. Przy takim Bioshocku RE to podeszwy od butow:) IMO

Odnośnik do komentarza

Jestem przy takim twardym blondynie, tuż po tym jak Sandler wziął znów moją blondyneczkę i użył swoich mocy by mnie powstrzymać. Ile mi zostało do końca?

 

 

Wystawilbym 9 tej grze, gdyby nie sterowanie, tak na razie uważam, że 8 może z małym plusikiem, to dobra ocena. Kiedyś byłem zbyt surowy dla tego tytułu.

Odnośnik do komentarza

:)

Jeszcze jedno mi się rzuca w oczy - ta okropna zmiana klimatu. Łażę przez pół godziny po antycznie wyglądających pomieszczeniach, otwieram drzwi a tu futurystyczne ściany, lasery i technologia. Po chwili niczym w starej Hipszanii. Potem znów dziwnie futurystycznie, ale ogólnie to nie pasuje to tu.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie taka różnorodność to właśnie plus. A poważniejsze zmiany mamy co do klimatu zawsze mamy po zmianie mapy.Powiedz co nie pasuje do wioski(na pierwszej mapie)? Dalej mamy zamek, który ma klimatyczny, wręcz genialny design. Następnie płyniemy(a nie otwieramy drzwi i hop) do innej wyspy z wybudowanym nań laboratorium. Dla mnie wszystko jest spójne i ciekawe.

 

Izon, Bioshock imo to może Residentowi pucybutować koturny :)

Odnośnik do komentarza
Fabularnie tak jest lepszy(o bardzo wiele :)), ale dla mnie w grze liczy się miód, a tego więcej(w MONSTRUALNYCH ilościach) dostarczył mi właśnie czwarty Resident, przeszedłem go 4 razy, a w Bioshocka za drugim mi się już średnio grało(hmm może dlatego, że grałem na PC), oczywiście wszystko imo.

 

hmm no spoko:D Mi sie RE 4 podoba ale wiecej niz 8 bym nie dal. Z tym ze tak jak mowie pewnie jakbym w te gre gral wtedy co wyszla to bym sie nią jaral dwa razy bardziej. Pamietam ze jak pierwszy raz odpalilem RE na ps3 pomyslalem sobie..o kurde to gry na ps2 mogly tak wygladac??:D:D

Odnośnik do komentarza
hmm no spoko:D Mi sie RE 4 podoba ale wiecej niz 8 bym nie dal. Z tym ze tak jak mowie pewnie jakbym w te gre gral wtedy co wyszla to bym sie nią jaral dwa razy bardziej.

 

Resident Evil 4 wyszedł w marcu 2005 roku na GameCube'a. Wtedy na pewno bardziej byś się jarał :).

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
hmm no spoko:D Mi sie RE 4 podoba ale wiecej niz 8 bym nie dal. Z tym ze tak jak mowie pewnie jakbym w te gre gral wtedy co wyszla to bym sie nią jaral dwa razy bardziej.

 

Resident Evil 4 wyszedł w marcu 2005 roku na GameCube'a. Wtedy na pewno bardziej byś się jarał :).

 

Napewno tak a i tak jest pare momentow, ktore mnei zachwycily. Glownie zwiazane z widokami i wykonaniem postaci co w erze HD zaskakuje:D Z drugiej strony SH 2 ktory wyszedl duzo wczesniej niz RE 4 robi duzo wieksze wrazenie IMO

Odnośnik do komentarza

RE4 było jedną z pierwszych moich gier na PS2 (zaraz po FFXII), jako świeży posiadacz konsoli, a wcześniej zatwardziały PeCetowiec z pewną taką nieśmiałością sięgnąłem po ten tytuł. I przyznam, że się nie rozczarowałem:

- fabuła - jest jaka jest,

- grafika - przyjemna dla oka i przede wszystkim płynna (czego nie mogłem powiedzieć o niektórych tytułach na moim blaszaku),

- sterowanie - do zaakceptowania.

 

Nie będę chwalił tej gry w niebiosa, bo aż tak rewolucyjna nie jest, tutaj pierwszeństwo ma Okami, ale jeszcze raz napiszę - w RE4 grało mi się naprawdę przyjemnie. Pozostał mi jeszcze rozdział Ady, ale to jest jeszcze czas ;)

Odnośnik do komentarza
ja nie dawno zakupilem re4 i na poczatku troche z dystansem podeszlem do tej gry, ale co raz bardziej zaczyna mi sie podobac xD

gra ciekawa imo.

haha ja mialem kompletnie na odwrot..zaczolnm zachwycony euforia trfala z 5h grania a potem co raz gorzej:)

ja od początku bylem zachwycony. Jest to jedna z najładniejszych gier na ps2, i jedna z moich ulubionych. Przeszedłem ją kilka razy, bawilem sie w speedruny, walki na noze z bossami itp itd. Generalnie kilkadziesiąt (a może i ponad setke) godzin dobrej zabawy!

 

 

a co do piewsze przejscia gry. Wioska, Zamek - za(pipi)isty klimat. Koncówka jest zmaszczona, na tej glupiej wyspie, ale gra jako calosc i tak wymiata

Odnośnik do komentarza

Skończyłem już Assignment Ada a teraz jestem przy końcu Separate Ways,ten scenariusz Ady jest bardzo ciekawy,poznajemy historię od drugiej strony i dowiadujemy się kilku tajemnic i ciekawych rzeczy...Sama rozgrywka też jest trochę inna,fajnie gra się tak ładną i seksowną kobietą jak Ada :)Z broni najlepsza jest dla mnie kusza,oponentów można potraktować bardzo hucznie :) Jutro pewnie już skończę i biorę się za scenariusz Leona na pro.RE4 to masa wypasionego grania! :D

Odnośnik do komentarza
Jutro pewnie już skończę i biorę się za scenariusz Leona na pro.RE4 to masa wypasionego grania! :D

 

pro jest cieżkie. zapewne wiele wiele momentów powtarzalem, ale najbardziej zapamietalem WATER ROOM. To ta sala gdzie Ashley kreci korbami, żeby pojawily sie mosty, my musimy ją osłaniac i jednoczesnie dbać owłasny tyłek atakowany przez zakapturzonych kapturnikow :D kilkanaście, albo nawet ponad 20 razy probowalem az w w koncu sie udalo

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...