Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

No Ronaldinho z całego Milanu prezentował się najlepiej. Jak chce, to potrafi, choć mi na rękę jest sytuacja, jak kładzie na to lachę ;] No i Inzaghi nadal mnie zadziwia, może nie ma już sił, żeby grać 90 minut na jednym poziomie, ale dzisiaj po wejściu na boisko, już po minucie mógł mieć na koncie bramkę. Nie wiem, czy tamten spalony był słusznie odgwizdany, bo riplej był chyba tylko raz zaprezentowany, a pewności po nim nie miałem.

 

Enyłej, mecz należał do Brazylijczyków, Diego i R80 dali radę. Cieszy również fakt, że Amauri "nadąża" za Diego, bo fajnie razem klepali akcje na połowie Milanu i nieźle im się współpracowało. Jedynie do Melo mam żal, że zamiast wybić piłkę lub podać ją komuś z przodu, to zaczął rajd od naszego pola karnego i myślał, że sam chyba ten kontratak przeprowadzi. Milan odebrał piłkę, podanie do Abate i reszta jest znana. Treze musi także w końcu coś ustrzelić, bo widać, że męczy się sam ze sobą.

 

Mi tam Ciro przypomina mi nieco miks Lippiego z Capello, jeno zesiwieć się jeszcze musi i nabrać zmarszczek ;] Reklamy w trakcie meczu praktykowane są również niestety we Włoszech, gdzie zamiast powtórki w trakcie jakiejś krótkiej przerwy, zarzucają "pubblicitą"... Mam nadzieję, że szybko to do nas nie przyjdzie.

 

Już niedługo będzie rozkmina czy jechać na "Barumkę" do Czech, bo tylko w niedzielę dam radę, czy zostać w domu na inaugurację Serie A ;]

Odnośnik do komentarza
Drugim plusem jest Abate. Koles nie ma techniki, ale widac, ze mu zalezy i po prostu zapie rdala na boisku jak mlody Gattuso. Zreszta bramka dla Milanu to glownie jego zasluga (gol nadzwyczaj soczysty swoja droga).
Abate jest świetny (pamietam go z poprzedniego sezonu w Torino chyba?). Tylko troche nieokrzesany, ale bardzo niebezpieczny, szybki i waleczny. Ja bym z Niego zrobił prawego obronce, no chyba, ze ktoś woli patrzec na Oddo albo Antoniniego.

 

Generalnie to mecz wyrównany, między Juve a Milanem. Ronaldinho znów dużo piłek tracił, ale klika zagrań miał na najwyzszym poziomie. Miejmy nadzieje, że coś z Niego będzie, bo zarówno dobry Milan, jak i dobry Juventus są potrzebne Italii w tym roku w LM. Na Inter nie ma co liczyc. Legrottaglie to musi trzymac ręce przy sobie, bo sędzia powinien podyktowac jednego karnego (z 2 to bym nie przesadzał, ale 1 Milan na 100% powinien miec). Co cieszy, to postawa Pirlo - w koncu wyszło mu pare piłek, chociaż czasami brakuje dokładności. K. J. Huntelaar zupełnie zawiódł - ale to typowy sęp, a dużo okazji ani po jednej ani drugiej stronie nie było.

 

Co do Juventusu, to Diego razem z Amaurim i C. Marchisio odstawili kilka akcji na najwyzszym poziomie, zwłaszcza w drugiej połowie. Miło było oglądac, szkoda, ze tak krotko. W pierwszej połowie oglądaliśmy bowiem Iaquinte, a potem zszedł Diego; zaś Yago akurat w tym spotkaniu sobie zupełnie nie radził na pozycji trequartisty - co zresztą udokumentował przestrzelonym karnym. Wybaczam - on ma 18 czy 19 lat dopiero i nawet nie zadebiutował jeszcze w Serie A. Grygera na prawej obronie od roku co najmniej gra okrutny piach i spodziewałbym się, aby w koncu Secco z Blanc'iem pozbyli się go na dobre. Tak przy okazji, Czech może byc razem z Trezeguet głownym faworytem do nagrody najgorszego gracza Juventusu w okresie przygotowawczym do sezonu ;]

 

Najbardziej śmiac mi się chciało po akcji F. Melo, kiedy zamiast spokojnie wybic futbolówke, Brazylijczyk zaczął się kiwac z 6 piłkarzami Milanu, tracąc w ostatniej chwili piłke - po czym wpadła bramka na 1:1. Gościu jest niesamowity, szkoda, że chyba troche za bardzo wierzy w swoją boską moc.

Edytowane przez jakee
Odnośnik do komentarza

No i pierwszy mecz Milanu za nami.

 

Bardzo przyzwoity w wykonaniu Rossonerich. Na wyroznienie w mojej ocenie zasluguja, Pato, Ronaldinho i Flamini. Mimo kontuzji widac ze na bramce tez zadnego problemu nie ma. Jedyne uwagi chyba tylko do lini obronnych, ale mysle ze dotrze sie to w trakcie ligi. Boriello chyba lepiej niz sie spodziewalem. Mysle ze nie jest zle i prognostyk to dobry. Najbardziej cieszy mnie ze Ronaldinho pelne 90 minut i wytrzymal i caly czas naprawde trzymal bardzo przyzwoity poziom.

 

Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Ronaldinho był najlepszym graczem meczu. Pare genialnych piłek. Jak się rozegra, może byc nie do zatrzymania. Pato też niezle, ale te sytuacje, z ktorych strzelił bramki to nawet Rasiak by wykorzystał.

 

W kazdym razie, Milan dał dzisiejszym spotkaniem nadzieje na to, ze powalczy i w Serie A i w LM. Chociaz to tylko Siena, widac, ze duzy potencjał drzemie jeszcze w ekipie z Mediolanu ;]

Odnośnik do komentarza
Ronaldinho był najlepszym graczem meczu. Pare genialnych piłek. Jak się rozegra, może byc nie do zatrzymania. Pato też niezle, ale te sytuacje, z ktorych strzelił bramki to nawet Rasiak by wykorzystał.

 

W kazdym razie, Milan dał dzisiejszym spotkaniem nadzieje na to, ze powalczy i w Serie A i w LM. Chociaz to tylko Siena, widac, ze duzy potencjał drzemie jeszcze w ekipie z Mediolanu ;]

 

 

Najpierw trzeba sie znalezc w takich sytuacjach do strzelenia bramki tam, gdzie zagra Ronaldinho chocby.

 

Pato byl zagrozeniem praktycznie przez caly mecz. Zameczal obrone Sieny, sporo dryblowal i duzo zamieszania wprowadzal. Fakt strzelenia bramek nie byl dla mnie jedynym powodem wyroznienia.

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę, to chyba liderem ligi jest Genoa, bo nikt w żadnym meczu nie wygrał więcej niż jedną bramką. Ach, pasjonująca liga włoska.

 

Inter mnie zawiódł, postawiłem na nich 5 dych, kurs był 1,20 i dupa, co roku sobie obiecuję, że nie będę na nich stawiał bo oni zawsze mnie zawiodą, a potem to robię i (pipi), oni zawsze mnie zawodzą.

Odnośnik do komentarza

Juve + 3 pkt, oglądanie Diego to miód dla uszu or somethin. Druga połowa już słabiej, ale i tak ofensywa z nim wygląda jakby na boisku było 12 biało-czarnych koszulek. No i miło było posłuchać przyśpiewek na jego temat, o Nedvedzie również nie zapomniano.

 

Denerwowała trochę niefrasobliwość w obronie, bo Chievo mogło spokojnie strzelić coś w tym meczu, ale dopisało szczęście. Przypominało to pod koniec "dogorywanie" do koncowego gwizdka jak u Ranieriego. Cannavaro jak tak dalej będzie grał, to może rzeczywiście szybko do siebie przekona tifosich. All in all ważne, że 3 pkt zapisane dla Juve, no i Inter też dał dzisiaj radę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Sneijdera chyba jednak Inter nie kupi, bo sam zawodnik nie kwapi się do odejścia z SB i nie sądze, ze cos sie tutaj zmieni. Teraz słyszałem, ze interesują się Hondą z Eredivisie ;] Co do meczu Interu - to karny kontrowersyjny, ale najlepsze jest to, ze Bari grało bardzo dobrze. Kutuzov zmarnował świetną okazje na 10 minut przed koncem meczu a Rivas w 90 w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jakby Inter to przegrał to mogliby miec pretensje tylko do siebie, momentami Alvarez z Rivasem i Langella robili ich jak dzieci.

 

Juventus, jak na gre prawie totalną rezerwą, to w miare. Chociaz grali przeciętnie. Z pozytywów na pewno Amauri, Cannavaro, Diego, ładnie przetrzymywał piłkę Marchisio. Grygera po raz kolejny zagrał piach i się nie zdziwie jak za moment się okaże, ze zarząd Starej Damy ugadał już transfer Rafinhii z Schalke (są takie pogłoski, wystarczy poczytac np. goal.com, ale nie ma sensu dyskutowac przed konkretami). Wówczas pewnie Zdenek odejdzie do Turków za 5 baniek i Mercato zostanie ostatecznie zamknięte.

 

Za tydzien derby Mediolanu i jak Milan ugra jakieś punkty to Inter po 2 kolejkach moze miec 1 albo maks 2 oczka na koncie.

Odnośnik do komentarza

Inter - Bari. W skrócie meczu widziałem, że przy stanie 1:1 w ostatniej minucie (akcji ?) meczu zawodnik Bari miał świetną sytuację do strzelenia bramki, ale ... zje.bał. Postawiłem na zwycięstwo Interu, tylko ten mecz mi nie wszedł. W sumie straciłem tylko dychę, ale do wygrania było 5 :(. Mogli to przegrać, nie stawiam już na nich :/

Edytowane przez wolek92
Odnośnik do komentarza

No, też tak czytałem, że Inter się powinien cieszyć z remisu. Beznadzieja. Wydawałoby się, że duet Eto'o/Milito to gwarancja bramek, a tutaj dalej kiepsko. Być może Mourinho ma rację i brakuje rozgrywającego do realizacji jego planu. Myślałem jednak, że mistrz Włoch, zarobiwszy 40 mln na Ibrahimoviciu, będzie mógł wydać więcej, niż kilkanaście milionów na odrzut z Realu, który nie chce nawet do nich przejść. Zresztą, to też coś mówi o miejscu ligi włoskiej, jeśli lider reprezentacji Holandii woli siedzieć na trybunach w Realu, niż być kluczowym graczem mistrza Włoch.

Odnośnik do komentarza

Inter od czterech czy trzech lat remisuje pierwszy mecz w sezonie, ja bym na nich nie postawił ani grosza w 1 kolejce ;] Ba, coś mi się wydaje, ze w następną niedziele (czy sobote) też nie zdobędą 3 pkt, bo grają z Milanem na SS. Z Milanem, ktory grał dobrze na wyjezdzie ze Siena, a na pewno zostawił po sobie duzo lepsze wrazenie niz ekipa Bourinho ;]

Edytowane przez jakee
Odnośnik do komentarza

Na miejscu Milanistów też bym się nie cieszył bo derby to derby a SS to tu nie jest żadnym atutem bo obie drużyny tam grają.

Powoli tracę nadzieję na rozgrywającego... nie będę wybrzydał ważne żeby miał dwie nogi i umiał podawać ;/

 

Aaaa Sneijder nie chce odejść z Realu bo Inter nie chce mu dać 4 mln ojro za sezon a tylko 3,5. Co do meczu z Bari to "świetne zmiany" Mou zrobiły swoje. Jakby zostawił skład z 1ej połowy to pewnie by umęczyli wygraną jedną bramką, no cóż Kłarezma dalej okazuje się pomyłką dziesięciolecia a wpuszczenie Cordoby zamiast Chivu to chyba oszczędzaniem na derby trzeba tłumaczyć. Milan ma szczęście, że Inter przed Derbami ma po jednej kontuzji kluczowego zawodnika na pomocy i obronie (Samuel i Cambiasso). Jak mówią czarno widzę te derby ale dalej mam nadzieję, że dadzą rady ;]

Edytowane przez Ludwa07
Odnośnik do komentarza

Obsoń to nie są wymówki tylko fakt. Wymawiać się będę jak Inter przegra. Btw. kogo prócz Nesty z kluczowych zawodników ACM miał kontuzjowanych w pierwszej części zeszłego sezonu ? Boriello ???? uuuuaaa prawie podstawowy gracz :P To, że ACM nie miał dobrych zmienników to nie wina kontzuji

Edytowane przez Ludwa07
Odnośnik do komentarza

Nesta (jeden z najlepszych obrncow swiata - caly ku rwa sezon), Boriello (krol strzelcow Serie A, ktory od czasu kontuzji nie moze wejsc na swoj poziom, no sorry ale on gral swietnie i mial byc podstawowym graczem - caly ku rwa sezon), potem Gattuso (pol sezonu), potem Kaka na 8 meczow bodajze, potem Abbiati 9i do dzis nie gra), Bonera tez sie leczy do dzis, Kaladze czesto wypadal. Byla tego masa. Daj spokoj byl taki okres, ze Milan musial sciagac mlodzikow z Primavery by zalatac sklad. jakies dwie marne lekkie kontuzje Interu nie robia przy tym wrazenia,

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to pytałem o pierwszą część sezonu czyli akurat odpowiadający mniej więcej okresowi co jest teraz więc dalej zostaje Nesta i Boriello, który notabene nigdy kluczowym zawodnikiem Milanu nie był bo się nigdy w nim nie sprawdził. Boriello królem strzelców Serie A ? :lol: Sny Ci się chyba z rzeczywistością pomieszały :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...