Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarząbek

Bywa. Gola Hamsika nie widzialem, bo po prostu nie chcialo mi się ogladac skrotow. Tak czy inaczej, roznica miedzy Interem a Juve wynosi dalej 7 pktów. Jesli wiec Mou i spolka wygrają kolejne spotkanie z Udinese, to szanse Starej Damy na dogonienie rywala stopnieją bardzo. Nawet mimo rychlej potyczki w Turynie miedzy ww dwojka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość jarząbek

Juventus dzisiaj zremisował 3:3 z Chievo.

 

Mecz byl swietny, ale jak mozna zmarnowac tyle sytuacji, co Trezeguet/Iaquinta & spółka? Chievo mialo 3 sytuacje, strzelili 3 gole (straszne błędy środkowych obroncow). Jesli mialbym kogos z Juve pochwalic, to na pewno Giovinco, Camora, mimo wszystko Iaquinte; w drugiej połowie bardzo dobrze grał Marchisio.

 

Słabo Tiago - nadawał się do zmiany po 45 minutach, fatalnie Del Piero (nie ma formy od listopada zeszlego roku). O Mellbergu i Chiellinim dzisiaj nie mam po prostu siły nic napisac - zagrali najgorszy mecz w sezonie.

 

Jesli Inter wygra, to o scudetto będzie bardzo, bardzo ciezko (jak na razie jest 0:0 z Udinese).

Odnośnik do komentarza

Genoa wygrywa z Juve 3-2 i utwierdza w przekonaniu, ze jest zespolem, ktory bedzie mozna nazwac najwieksza niespodzianka sezonu (przed rozpoczeciem rozgrywek mowiono tak o Napoli, no ale coz;]). Tym samym Milan zblizyl sie do Juve na 2 punkty i byc moze na koniec zajmie fotel wicelidera.

 

 

Aha, Adriano po meczu reprezentacji Brazylii nie wrocil na zgrupowanie, co byc moze niektorzy pamietaja. Teraz oswiadczyl, ze ma to gdzies, konczy kariere i nie wraca do WlochxD

Odnośnik do komentarza
Gość jarząbek

Jak oni dalej beda tak grac i tracic po 3 gole na mecz, to skonczy sie na 3 miejscu. Mamy jeszcze mecz z Milanem na wyjezdzie a z taka formą to ja nie widze Juventusu na San Siro. Mielismy co prawda troche pecha, bo w pierwszej polowie Genua miala 3 sytuacje i strzeliła dwa gole. W drugiej mecz sie wyrównał, z obu stron bardzo duzo akcji i strzałów. Mecz był typowo na wynik 2:2, ale to gospodarze w sumie sprawiali lepsze wrazenie, grali szybciej.

 

Moim zdaniem, w tym spotkaniu nie popisał się kompletnie Ranieri. Powinnismy zagrac 451 (Genua gra 343), które w ataku mogłby sie zmienic na 433. Tragicznie zagrał Zebina, Nedved moze mial z 2 razy pilke (i zmarnował setke), Molinaro słabo, Legro słabo, Camor grał niezle do czerwonej kartki. Iaquinta i Del Piero w 1 połowie nie istnieli. Jedynie Chiellini grał w miare. A z Buffonem to ja nie wiem co sie dzieje. Nie przypominam sobie, zeby on wybronił Nam jakis mecz od powrotu po kontuzji.

 

Na koncu pare slow o Ranierim. O blednej taktyce juz pisałem. Nie wiem po jaką cholere Siwy zostawil w tym meczu na ławce Giovinco. Chłopak gra rewelacyjnie od miesiąca, jest w swietnej formie, a Claudio sadza zostawia go na rezerwie. To był 1 błąd. Drugi, to Zebina, ktory wyraznie nie jest jeszcze w pewni formy fizycznej po urazie. Francuz gral slabo i zawalil Nam 2 bramke. Mam juz dosyc tego marnego 442. Skoro mamy graczy do 4312, 4231, czy tez 4132, to po jaką cholere męczymy caly czas jeden, w dodatku nieskuteczny system.

Odnośnik do komentarza
Gość jarząbek

O wczorajszym meczu Juventusu z Interem, nie bede się wypowiadał, poniewaz Stara Dama ostatnio gra straszny piach i mam tylko nadzieje, na pare dobrych transferów w letnim okienku. Ranieri tez mnie zaczyna juz irytowac. W paru ostatnich spotkaniach najlepszym graczem z pola w Juve był Giovinco, a z Interem wszedł tylko na 10 minut.

 

A propos transferów:

- Cannavaro w Juve (za darmo, kontrakt na rok, z opcja przedluzenia na 2, po tym czasie praca w klubie).

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/...gn-for-juventus

- Transfer Diego jest juz prawie zaklepany. Zawodnik zgodzil sie na 4 miliony pensji, wystarczy wszystko dogadac z Werderem.

Odnośnik do komentarza

Nie poznaję Milanu :| Zawsze gdy cała liga grała pod nich, to woleli również stracić punkty, żeby się jakoś nie wywyższać, a tu niespodzianka. Do tego dobra gra, wysoki pressing i przede wszystkim dynamika akcji. Oby tak dalej.

A przed Milanem ostatnio w bardzo dobrej formie Palermo, potem Juve, Roma, Fiorentina... ych, oby te 5:1 to nie jednorazowy wybryk.

Dobrze zagrał Flamini ustawiony eksperymentalnie na prawej obronie. No i ten Inzaghi O_O

Odnośnik do komentarza
Gość jarząbek

Tak, Juventus odpadł z Pucharu Włoch, na Scudetto już nie mamy szans, co gorsza, trzeba bronic 2 miejsca - wydaje mi sie, ze Milan spokojnie Nas przegoni, moze i maja trudniejszy terminarz ale grają ze Stara Dama jeszcze mecz na San Siro i sa w swietnej formie.

 

Wszystko jedno, okres dwóch lat panowania Claudio Ranieriego chyba powoli dobiega konca. To co mial zrobic - zrobił (wprowadził mlodziez do druzyny, przygotowal ich na wielkie mecze). Za trenerem w tej chwili nie idą ani wyniki, ani styl gry, ani forma (gramy totalny piach). Wg Tuttosport następcą Siwego moze byc Conte. I to jest świetne rozwiązanie przynajmniej moim zdaniem (Barcelona nie bała sie oddac paleczki trenerskiej Guardioli).

 

Do odstrzału jest cała gama graczy przeciętnych i po prostu słabych, którzy byli sprowadzeni za darmo. Marchionni, Grygera/Zebina (jeden z tej 2 na pewno), pewnie tez Salihamidzic. Sprzedani zostaną Ci, co się nie sprawdzili - Tiago, Poulsen, kariere konczy Nedved. Trezeguet i Camoranesi również mogą się pożegnac z klubem. Pierwszy, poniewaz chyba w Juve nie ma juz miejsca dla 3 wysokiego napastnika, ktory czesto jest w słabej formie albo łapie kontuzje. Drugi dlatego, ze przez pol sezonu zdarza mu sie leczyc jeden drobny uraz. Zresztą, obaj są już po 30, to ostatni moment, gdy mozna za nich złapac jakas rozsadna kase.

 

Reszta raczej na pewno zostaje. Z wypozyczenia wraca mlody Criscito, ktory swietnie się spisuje w FC Genua. Przychodzi za darmo Cannavaro (Buffon - Chiellini, Cannavaro - stawiam, ze wlasnie tak bedzie wygladala obrona Squadra Azzura w RPA). Potrzeba kogoś na prawą obronę, kogoś ofensywnego, z dobrym dryblingiem i rozsądną techniką. Na oku jest Rafinha, jest Motta i kilku innych graczy. Zobaczymy. Do pomocy najprawdopodobniej przyjdzie Diego z Werderu. Ciekawe, co dalej z Silvą - podobno Secco zaproponował Valencii wymiane na Camoranesiego plus dużą gotówkę. Jesli udałoby się sciągac i Diego i Davida Silve, byloby ekstra. Ale to chyba pozostaje mimo wszystko w sferze marzen. Gdy przyjdzie jeden z nich, bedzie mozna się cieszyc. Atak? Del Piero sie starzeje i gra po prostu coraz slabiej, Trezeguet odchodzi. Na bank Secco sprowadzi na miejsce tego ostatniego kogos z 2 Cassano/Quagliarella. Wbrew pozorom, wszystko nie wymaga jakichs gigantycznych nakladow finansowych, poniewaz sporą kasę uda się (mam nadzieje) uzyskac ze sprzedazy roznych graczy (Tiago ok. 10m, Poulsen 8 - 9m, Almiron - 5 - 6m, Treze ok. 13 - 15m, etc). Diego to wydatek rzędu około 25m, Silva (z wymianą na Camora), to pewnie 15 - 20m, etc.

 

Nowym trenerem Conte.

 

------------------Buffon---------------

----------Canna------Chiellini--------

Motta/Rafinha-------------De Ceglie

---------Sissoko-----Marchisio-------

----------------------------------------

Camor/Silva---Diego----Giovinco--

-----------Amauri/Iaquinta-----------

 

albo:

 

----------------Buffon-----------------

----------Canna------Chiellini--------

Motta/Rafinha-------------De Ceglie

----Marchisio--Sissoko--Zenetti-----

----------------------------------------

------------Diego/Giovinco-----------

--------Amauri/-Cassano/Del Piero-

 

Kadra:

Buffon

Manninger

Chimenti

 

Chiellini

Cannavaro

Legro

Mellberg

Ariaudo

Criscito

De Ceglie

Molinaro

Rafinha/Motta/ktos inny ;]

Zebina/Grygera

 

Zanetti

Sissoko

Marchisio

Ekdal

Diego

Giovinco

Camoranesi/Silva

Rossi

ktoś na prawą pomoc i środek

 

Amauri

Iaquinta

Del Piero

Cassano/Quagliarella

ktoś z Primavery

 

Pomodle się o to ;]

Odnośnik do komentarza

Milan rozklepal Palermo, chociaz pierwszy gol troche kontrowersyjny (no, delikatnie mowiac). Cieszy to, ze Kaka wrocil do naprawde dobrej formy. Dzis strzelil 2 gole (z karnych heheh), ale zasadniczo chodzi o to, ze naprawde ladnie wymiatal na boisku (podanie, ktore zapoczatkowalo akcje na 2:0 mistrz), jak dawno nie mial w zwyczaju. Przez caly sezon jego akcje indywidualne polegaly na tym, ze biegl na slepo w pole karne przeciwnika i wyp ierdal sie o wlasne nogi.

 

 

Juve zremisowalo i ma mecz na San Siro do rozegrania, takze jest dobrze;] Poza tym Liga Mistrzow juz na 99,9% pewna.

 

 

 

Chodza ploty, ze Trezege ma przejsc do Milanu, jezeli Ranieri nie zostanie zwolniony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...