Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm Leon nie był taki zły choć rzeczywiście s(pipi)ił jedną za(pipi)istą sytuacje albo bramkarz tak za(pipi)iście obronił ;P Di Maria powinien wejść za Leona,a Khedira za Canalesa.No a kij z tym było minęło. Na SB wyjdzie Ozil w pierwszym składzie i pozamiatane :)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Ważne,że wpadło, nie ważne w jakim stylu. Czyli gole jak w polskiej lidze. Brzydkie, niespektakularne.

Żeby była jasność. Nie uważam tego, za wypaczenie, coś niegodnego miana futbolu, ale też nie jestem fanem takiej wizji piłki.

Pamiętam, jak parę lat temu Real roznosił rywali. Pamiętam Zidane'a, Ronaldo właściwego, Figo. Pamiętam KOSMICZNE akcje i kapitalne gole. Zakładając, że Real Mourinho zacznie zdobywać trofea, grając w obecnym stylu, to zapamiętam: Mourinho i trofea.

Ale ty w ogóle widziałeś któryś z ostatnich meczów Realu? Bo akurat gole w meczu z Milanem były niespektakularne, ale to już wina patałachów z Milanu, że sami je sobie strzelili na początku meczu. Generalnie jednak Real miał szanse na wiele ładnych goli, atakował i nie nudził.

 

Nie widzę, na czym niby opierasz porównanie z polską ligą. W polskiej lidze akurat gole są ładne. Dużo strzałów z dystansu, z linii pola karnego. Tempo jest niskie i kondycja zawodników siada, to można takie gole strzelać. Jednak samych meczów nie da się oglądać, bo na jeden cudowny strzał przypadnie dziewięć dennych. Real i Barcelona jak strzelają, to zazwyczaj po krótkim dryblingu albo idealnie wymierzonym podaniu, ale te akcje się ogląda, bo piłkarze są zgrani i umieją kopać piłkę szybko i celnie.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MMksD9IJx0E

 

http://www.youtube.com/watch?v=eL_o0NUPdKY

 

Polska liga tak wygląda? Kurde, muszę zacząć oglądać.

Jasne, że w polskiej lidze padają piękne gole, ale takie znajdziesz i w A lidze. Podałeś jedną bramkę z ostatniego meczu Realu, która była tą najlepszą (a i tak nieziemskiej maestrii tam niewiele, więcej nieporadności defensorów). Biorąc pod uwagę ilość strzelanych goli przez Real w tym sezonie, to nie robi specjalnego wrażenia. Napisałem, że dla mnie jest ważne nie "czy?", ale "jak?". Piękno futbolu to rzecz mocno subiektywna. Dla mnie dążenie do strzelania jak najładniejszych goli, przeprowadzania jak najbardziej koronkowych akcji jest na pierwszym miejscu. Zwycięstwo to drugorzędna sprawa. Taki typowy fan Barcelony.

Odnośnik do komentarza

Zbliża się 20:00 szukam transmisji. Trochę się wkurzam, bo współlokator przymula łącze i nie mogę znaleźć niczego sensownego. W końcu się udaje. Odpalam mecz Realu w 8', patrzę, a tam 1:0 xD Jeszcze nie widziałam gola, ale przypuszczam, że padł z jakiejś kontry i nie był byle jaki. Hercules prezentuje poukładaną grę. Bronią się w 10 z jedenastym graczem na połowie, wybierają piłę i groźna kontra. W sumie Blancos mogą się cieszyć, że jest tylko 1:0. Wypadałoby, żeby Igła się obudził. Co tam jeszcze, podoba mi się gra Marcelo (nic nowego ;)) i Di Marii. Jakie zmiany panowie obstawiacie? ;)

Odnośnik do komentarza

Hercules 1-3 Real Madryt

 

1288379109_extras_portada_4.jpg

 

Realowi nawet Herkules nie straszny! Real jak Barcelona miał znacząco przewagę nad zawodnikami z Allicante,ale w przeciwieństwie do zawodników Blaugrany Królewscy byli skuteczni ;) Zawiódł mnie jedynie Ramos...boże on chyba po tym mundialu spoczął na laurach...robią go jak chcą,w ogóle nie pilnuje krycia i nawet nie raczy się szybko wrócić po akcji ofensywnej ;/ W(pipi)ia mnie już wolę Arbeloę :)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Świetne wejście Benzemy. Może choć raz w następnej kolejce zacznie mecz w pierwszym składzie... Marcelo najlepszym graczem Realu w meczu :potter: Co do Ronaldo - nie mam pytań. Oby cały sezon w jego wykonaniu właśnie tak wyglądał.

 

Ed.

Faktycznie, Ramos nie jest w formie i wygląda to tak, jakby nie zależało mu na poprawie. Ale miał dziś swój moment :> Do zawodów dodaję Igłę. To, że nie może trafić do siatki to jedno. A to, że jest niemal niewidoczny, to drugie i do tego drażniące.

Edytowane przez Wredna
Odnośnik do komentarza

La Liga chyba znowu będzie polegała na walce Barcelona kontra Real. Sevilla to jest beznadzieja od 2 lat. Valencia postraszyła do meczu z Barceloną. Atletico jak zwykle gra kratkę. Jedyną drużyną,która trzyma jako taki poziom jest Villareal,ale też nie wiadomo czy utrzymają podobną dyspozycję do końca sezonu. A wielka szkoda bo liczyłem,że będzie jak za dawnych lat,że co najmniej 4 drużyny będą walczyły o mistrza. Kiedyś to nawet Real Sociedad był blisko mistrzostwa :]

 

Obejrzałem sobie bramki z meczu Barcelony...nie wiedziałem,że Romaric dla Barcelony gra :potter:

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Dobry mecz Barcelony z trudnym tradycyjnie rywalem. Nareszcie Mascherano zaczął pokazywać po co go ściągnięto, bo do tej pory w sumie jakoś mi jego obecność w składzie Katalończyków ulatywała. Villa znowu coś ustrzelił, więc może plotki o powrocie do formy się sprawdzą. Czekamy na Madryt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...