Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że Villareal był do tej pory jedyną drużyną będącą w tabeli w zasięgu Barcy i Realu, przebieg tego meczu jest nieco niepokojący. Będąca, jak czytałem pary razy na tym forum, "w kryzysie" Barca jeździła po Villarealu jak po bladej suce. Nilmar ma świetny instynkt i mógł strzelić więcej goli, ale generalnie goście totalnie nic nie grali i jako neutralny widz czekałem tylko, aż Barcelona dostanie piłkę i zacznie kręcić te swoje pefekcyjne akcje.

 

Dla Barcy to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, ostatni raz przegrali 11 września. Real jutro może zanotować szóste ligowe zwycięstwo z rzędu, jeszcze nie przegrał w tym sezonie. Nota bene, Jose Mourinho ostatnią porażkę poniósł 27 marca, w całym roku 2010 przegrywając tylko dwa razy, z Romą i Catanią (no i z Barceloną, ale nadal prowadził w dwumeczu, więc trudno to nazwać porażką). Koleś ma całkiem niezłą passę, że tak powiem.

 

Real Madryt ostatni raz zajął w La Liga miejsce niższe niż drugie w 2004 roku. To zaje'biście dawno.

Odnośnik do komentarza

Tak jak mówiłem wcześniej. Pewnie znowu będziemy świadkami walki pomiędzy Realem a Barceloną o tytuł mistrzowski w Hiszpanii. Trzymał się jeszcze jakoś Viilareal...do dziś ,niestety ;/ Kibice Realu mogli robić sobie nadzieje na jakiś korzystny wynik w tym spotkaniu,gdyż w ostatnich trzech sezonach Villareal nie przegrał na Camp Nou ani razu. No ale kiedyś taka seria musiała się skończyć, wielka szkoda ,że dzisiaj :(

Odnośnik do komentarza

Ale ta liga hiszpańska jest nudna, jest wyraźnie słabsza od włoskiej czy angielskiej, tylko 2 drużyny się jakoś tam liczą :/

Ale i tak one wszystkie są wyraźnie słabsze od polskiej Ekstraklasy, w końcu u nas o tytuł walczy dziesięć zespołów.

 

 

A tak serio, to nie wiem, jak liczysz włoską ligę czy angielską. Ostatnio jak patrzyłem, to w Serie A od dziesięciu lat wygrywa ktoś z wielkiej trójki, a od pięciu lat - Inter. W angielskiej lidze zaś od piętnastu lat wygrywa ktoś z wielkiej trójki. Generalnie liga hiszpańska jest bardziej wyrównana, ciekawsza i lepsza niż inne czołowe ligi europejskie.

Odnośnik do komentarza

Ale ta liga hiszpańska jest nudna, jest wyraźnie słabsza od włoskiej czy angielskiej, tylko 2 drużyny się jakoś tam liczą :/

Ale i tak one wszystkie są wyraźnie słabsze od polskiej Ekstraklasy, w końcu u nas o tytuł walczy dziesięć zespołów.

 

 

A tak serio, to nie wiem, jak liczysz włoską ligę czy angielską. Ostatnio jak patrzyłem, to w Serie A od dziesięciu lat wygrywa ktoś z wielkiej trójki, a od pięciu lat - Inter. W angielskiej lidze zaś od piętnastu lat wygrywa ktoś z wielkiej trójki. Generalnie liga hiszpańska jest bardziej wyrównana, ciekawsza i lepsza niż inne czołowe ligi europejskie.

 

Przecież w hiszpańskiej lidze liczą się tylko 2 druzyny które po pewnym czasie tak uciekają reszcie że walka toczy się tylko pomiędzy nimi, patrząc na ostatni sezon gdzie Barca i Real uciekli na 25 pkt od 3 drużyny moje słowa zawierają wiele prawdy. Dla porównania w tamtym roku w lidze włoskiej 3 drużyny walczyły o mistrzostwo, i walka była naprawdę wyrównana, po za tym o ile Barca i Real klepią wszystkich jak leci to w lidze włoskiej każdy pojedynek jest wielką niewiadomą w której każdy faworyt może potracić ( i traci, wystarczy popatrzeć na milan, juve, fiorentine) punkty z słabszym zespołem. O tym że liga włoska jest mocniejsza niech świadczy jeszcze fakt że w tamtym sezonie CL, 2 najlepsze drużyny hiszpańskie zostały sromotnie pobite przez drużyny włoskie.

Odnośnik do komentarza

Ale ta liga hiszpańska jest nudna, jest wyraźnie słabsza od włoskiej czy angielskiej, tylko 2 drużyny się jakoś tam liczą :/

Ale i tak one wszystkie są wyraźnie słabsze od polskiej Ekstraklasy, w końcu u nas o tytuł walczy dziesięć zespołów.

 

 

A tak serio, to nie wiem, jak liczysz włoską ligę czy angielską. Ostatnio jak patrzyłem, to w Serie A od dziesięciu lat wygrywa ktoś z wielkiej trójki, a od pięciu lat - Inter. W angielskiej lidze zaś od piętnastu lat wygrywa ktoś z wielkiej trójki. Generalnie liga hiszpańska jest bardziej wyrównana, ciekawsza i lepsza niż inne czołowe ligi europejskie.

 

Przecież w hiszpańskiej lidze liczą się tylko 2 druzyny które po pewnym czasie tak uciekają reszcie że walka toczy się tylko pomiędzy nimi, patrząc na ostatni sezon gdzie Barca i Real uciekli na 25 pkt od 3 drużyny moje słowa zawierają wiele prawdy. Dla porównania w tamtym roku w lidze włoskiej 3 drużyny walczyły o mistrzostwo, i walka była naprawdę wyrównana, po za tym o ile Barca i Real klepią wszystkich jak leci to w lidze włoskiej każdy pojedynek jest wielką niewiadomą w której każdy faworyt może potracić ( i traci, wystarczy popatrzeć na milan, juve, fiorentine) punkty z słabszym zespołem. O tym że liga włoska jest mocniejsza niech świadczy jeszcze fakt że w tamtym sezonie CL, 2 najlepsze drużyny hiszpańskie zostały sromotnie pobite przez drużyny włoskie.

 

Nie licząc ostatniego sezonu, to liga włoska od paru lat nie istnieje na mapie Europy. Juve, milan, fiorentina poziomem piłkarskim raczej nie mają co podskakiwać do barcy i realu (co by nie mówić o niedalekiej przeszłości). Inter w tym sezonie, nie oszukujmy się, to tez nie jest to samo, co rok temu. Liga włoska jest bardziej wyrównana niż hiszpańska? A jakie drużyny przez ostatnie 5 lat zdobywały mistrza? Jakie drużyny osiągnęły coś w Europie?

 

MYSZa7, co ma przedstawiać drugi obrazek który wstawiłeś, brak pozycji spalonej?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No w przeciągu ostatnich 4 lat to drużyny włoskie zdobyły ligę mistrzów 2 razy, więc nie powiedziałbym że kluby włoskie nic nie znaczą, a liga włoska słabnie, może nie pamiętasz to obecnym mistrzem CL jest Inter Mediolan który rozjechał w poprzedniej edycji CL Barcę, nie wiem po co sprzeczasz się z faktami które dla każdego są dostępne i oczywiste.

Odnośnik do komentarza

No w przeciągu ostatnich 4 lat to drużyny włoskie zdobyły ligę mistrzów 2 razy, więc nie powiedziałbym że kluby włoskie nic nie znaczą, a liga włoska słabnie, może nie pamiętasz to obecnym mistrzem CL jest Inter Mediolan który rozjechał w poprzedniej edycji CL Barcę, nie wiem po co sprzeczasz się z faktami które dla każdego są dostępne i oczywiste.

Jasne, że włoskie drużyny wygrały w ostatnich 4 latach 2 razy ligę mistrzów, tylko, że hiszpańskie również (5 lat). Puchar UEFA ile włoskich średniaków( bo to takie drużyny swiadczą raczej o poziomie ligii, a nie 2-3 drużyny z czuba) zdobyło? Hiszpanie przez ten czas 3 krotnie. Plus dobra dobra gra Espanyolu, Villarealu, Osasuny, Getafe w europejskich pucharach. Kto oprócz Milanu, Interu i Fiorentiny może się pochwalić podobnymi osiągnięciami?

Odnośnik do komentarza

Jeśli odliczyć Jose Mourinho, który pewnie nawet z Arminią Bielefeld by wymiatał, to w ostatnich 10 latach Ligę Mistrzów wygrywali 4 razy Hiszpanie, 2 razy Włosi i 2 razy Anglicy. Ja cię, ale ta liga włoska jest supermocna, normalnie rozpieprza wszystkich.

 

Dajcie spokój. Liga hiszpańska jest najlepsza w Europie, było na ten temat wiele dyskusji i jest to jedyny sensowny wniosek. Obecnie, gdy różnice między bogatymi i biednymi są w Anglii tak ogromne, jak nigdy, nie ma nawet co mówić o tym, która liga jest bardziej wyrównana i fajniejsza do oglądania.

 

Jeśli chodzi o postawę klubów w europejskich pucharach, to ligę włoską można porównywać najwyżej z niemiecką i francuską, bo to z nimi walczy o trzecie miejce w rankingu UEFA. Bez Mourinho pewnie tę walkę niedługo przegra i dobrze, bo kluby niemieckie grają sto razy bardziej spektakularnie od włoskich.

Odnośnik do komentarza

Na korzyść ligi hiszpańskiej przemawiają także rozgrywki pucharu UEFA ,a teraz Ligi Europy. Biorąc ostatnie 10 lat to Hiszpanie triumfowali aż 4 razy, Anglicy tylko raz , Włosi nawet nie grali w finale ;]

 

 

MYSZa7, co ma przedstawiać drugi obrazek który wstawiłeś, brak pozycji spalonej?

 

Nie,brak pozycji spalonej pokazuje pierwszy obrazek :P

 

pro_photo1289697634.jpg

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Na korzyść ligi hiszpańskiej przemawiają także rozgrywki pucharu UEFA ,a teraz Ligi Europy. Biorąc ostatnie 10 lat to Hiszpanie triumfowali aż 4 razy, Anglicy tylko raz , Włosi nawet nie grali w finale ;]

 

 

MYSZa7, co ma przedstawiać drugi obrazek który wstawiłeś, brak pozycji spalonej?

 

Nie,brak pozycji spalonej pokazuje pierwszy obrazek :P

 

pro_photo1289697634.jpg

Zatrudniłeś satelitę, do wychwycenia tego spalonego :rolleyes: ? Gil z nosa messiego został złapany na spalonym :ninja:

Odnośnik do komentarza

Na korzyść ligi hiszpańskiej przemawiają także rozgrywki pucharu UEFA ,a teraz Ligi Europy. Biorąc ostatnie 10 lat to Hiszpanie triumfowali aż 4 razy, Anglicy tylko raz , Włosi nawet nie grali w finale ;]

 

 

MYSZa7, co ma przedstawiać drugi obrazek który wstawiłeś, brak pozycji spalonej?

 

Nie,brak pozycji spalonej pokazuje pierwszy obrazek :P

 

pro_photo1289697634.jpg

Zatrudniłeś satelitę, do wychwycenia tego spalonego :rolleyes: ? Gil z nosa messiego został złapany na spalonym :ninja:

 

No a nie?! :diablo:

 

2pr5ug9.gif

Edytowane przez MYSZa7
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Sporting Gijon 0-1 Real Madryt

 

pro_photo1289764619.jpg

 

Mecz bardzo ciężki i na dodatek rozgrywany w niezdrowej atmosferze po cierpkich słowach trenerów obydwu drużyn.Widać było od początku,że cały stadion był przeciwko Realowi...rzucanie piłką w Ozila czy innym duperelami w Ikera. Piłkarze z Gijon także byli bardzo zmotywowani i agresywni co pokazała szczególnie końcówka gdzie zawodnicy Sportingu otrzymali 4 żółte oraz jedną czerwoną kartkę. Real na szczęście zdołał rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść po golu Higuaina ^^Za tydzień na SB z Athleticiem myślę ,że nie będzie już takich męczarni.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Barcelona podobno ma dogadany transfer Ibrahima Afellaya. Podobno za okazjonalną cenę kilku milionów ojraków. Ruch może okazać się świetny. Holender zachwyca w tym sezonie w PSV i w kadrze, a skład Barcelony, zwłaszcza w ofensywie, często okazuje się bardzo wąski.

 

Prezes Palermo powiedział, że szykuje już następcę dla Javiera Pastore. Uznał, że obecnie Argentyńczyk kosztuje 70 mln euro i pewnie z tego powodu kupi go jakiś klub hiszpański. Real i Barcelona się interesują, ale ta cena jest szalona, mimo że to faktycznie jeden z lepszych dostępnych graczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...