Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Beka jeszcze była jak Real myślał, że może dogonić Barcelone w lidze, a dostał 6:2 u siebie. :D

 

Szkoda, że Pep odchodzi, ale widać po nim jak już jest zmęczony jak się zobaczy na jego 1 sezon, a ten teraz to widać sporą różnice. Ciekawe jak długo będzie odpoczywał i kogo trenerem zostanie w przyszłości, i jak sobie tam poradzi.

 

Wybór Tito na 1 trenera zaskakujący, ale dobry. Kto jak nie on zna lepiej piłkarzy, system itd. Mam nadzieję, że się sprawdzi.

 

548158_353544038036599_24283033_n.jpg

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Xavi, Pique, Puyol, Iniesta, Villa i fabregas to mistrzowie swiata i europy.

 

Czy inna druzyna ma taki skład?

 

 

Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem decyzji odejścia Guardioli jest jesgo stanowcza chęć odejścia. Moze nie mógł znieśc presji/ hejtu na Barce? Moze był zmęczony ?

 

 

W każdym innym razie decyzja bardzo bardzo błędna- jesli np zostałzwolniony przez właścicieli.

Odnośnik do komentarza

I tak i nie. Bo nie sposób zaserwować Ticie identyczne warunki (np. forma piłkarzy) jakie miał Pep. To zawsze będzie porównanie ze sporym marginesem błędu.

 

Edit:

 

@Orson

 

Jaki idiota by go zwolnił? Nie to widziałem po twarzach Sandro i Zubiego na konferencji.

 

 

Pytacie, która drużyna ma taki skład - Real ma bajeczniejszy skład, bo ma lepszą ławkę.

Edytowane przez el-shabazz
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że Pep odchodzi z Barcy. Zdobył wszystko co się dało, spełnił się jako trener. Dzięki temu jak Barcelona grała sam Guardiola wszedł na najwyższy poziom trenerki i można stawiać go w sumie na równi z Sir Alexem czy The Special One, a grajki momentami były porównywane do Boga. Ostatnie mecze pokazały, że Guradiola, Messi i spółka to tylko ludzie, którzy mogą się wypalić. Myślałem, że zastąpi go ktoś z zewnątrz, Villanova to może być ta sama bajka :/ No ale zobaczymy.

 

Nie zdziwię się jak w tym okienku transferowym Barca będzie jednym z najaktywniejszych zespołów.

Odnośnik do komentarza

Guardiola musi coś wygrać z Liverpoolem, żeby być dobrym trenerem? To trochę jakby powiedzieć, że skrzypek musi dobrze grać na trąbce, żeby być dobrym muzykiem.

 

 

Niedawno np. Xavi opowiadał w kontekście odejścia Pepa o tym, że dla Rijkaarda był zbędny. I nie, to nie była fanaberia Rijkaarda, Xavi wtedy był przez wszystkich uważany za solidnego najwyżej gracza. Dziwnym trafem Pep przychodzi i akurat Xavi się staje najlepszym pomocnikiem świata i samograjem. Ogólnie poczytajcie sobie trochę, bo jest naprawdę dużo dokumentacji rzeczy, które Guardiola robił. Nie, nie przychodził na trening i mówił "macie piłkę, grajcie sobie".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Takiego wyboru na pierwszego trenera Barcy dziwnym trafem nie brałem pod uwagę ale to chyba najlepszy możliwy następca Pepa. Tito był dla Guardioli niezbędny jak powietrze, o czym sam wielokrotnie wspominał i poprzednie przedłużenia kontraktów uzależniał od tego czy Vilanova będzie w stanie kontynuwać swoją pracę. To był typowy przykład człowieka cienia, który w dużej mierze odpowiadał za sposób gry Barcelony (słowa Pepa sprzed jakiegoś czasu "Tito wie o taktyce wszystko") oraz ma świetny kontakt z wieloma zawodnikami których prowadził od czasów juniorskich. Obawiam się tylko dwóch rzeczy:

- na jak dużą swobodę w kwestiach transferowych, taktycznych itd. pozwoli Tito zarząd (ratunkiem jest to o czym pisałem wyżej, czyli przeświadczenie o jakości Vilanovy)

- dobry kontakt z piłkarzami to jedno, a prowadzenie pierwszego zespołu to drugie, pasuje utemperować choćby Messiego, który ostatnimi czasy ma muchy w nosie.

 

edit. Gurardiola sam się zdecydował na odejście, zarząd wystawił mu nowy kontrakt in blanco, którego nie przyjął

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Takiego wyboru na pierwszego trenera Barcy dziwnym trafem nie brałem pod uwagę ale to chyba najlepszy możliwy następca Pepa. Tito był dla Guardioli niezbędny jak powietrze, o czym sam wielokrotnie wspominał i poprzednie przedłużenia kontraktów uzależniał od tego czy Vilanova będzie w stanie kontynuwać swoją pracę. To był typowy przykład człowieka cienia, który w dużej mierze odpowiadał za sposób gry Barcelony (słowa Pepa sprzed jakiegoś czasu "Tito wie o taktyce wszystko") oraz ma świetny kontakt z wieloma zawodnikami których prowadził od czasów juniorskich. Obawiam się tylko dwóch rzeczy:

- na jak dużą swobodę w kwestiach transferowych, taktycznych itd. pozwoli Tito zarząd (ratunkiem jest to o czym pisałem wyżej, czyli przeświadczenie o jakości Vilanovy)

- dobry kontakt z piłkarzami to jedno, a prowadzenie pierwszego zespołu to drugie, pasuje utemperować choćby Messiego, który ostatnimi czasy ma muchy w nosie.

 

edit. Gurardiola sam się zdecydował na odejście, zarząd wystawił mu nowy kontrakt in blanco, którego nie przyjął

 

I ja się bardzo cieszę że Tito zostanie teraz nowym trenerem Barcy. Tak jak piszesz zna taktyke Barçy,ma doskonały kontakt z piłkarzami. Wprowadzenie całkowicie "obcego" trenera mogło by "zniszczyć" Barçe.

 

Czekam na pierwsze mecze Barçy pod wodza Tito ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...