Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

mnie właśnie trochę boli, że Real ma taki dołek teraz, a nie w lutym. W obecnych dyspozycjach to United by przejechał po Królewskich ale mecz dopiero za miesiąc. Real ma potencjał na bycie najlepszymi na świecie, żaden kryzys nie trwa wiecznie....oni wcześniej czy później na nowo zaskoczą i będą prezentować formę z poprzedniego sezonu, pytanie tylko kiedy i czy jeszcze za rządów Special One

 

Poza tym Ronaldo ważny dla Realu, ale taki Van Persie dla United też ostatnimi czasy robi całą grę. Ktoś z nich będzie kontuzjowany, nie wystąpi w lutym i już szanse na awans maleją dramatycznie

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Czułem, że będzie dzisiaj słabo, ale nie sądziłem, że aż tak. To spotkanie wyraźnie pokazało, że na dzień dzisiejszy Ronaldo jest dla Realu istotniejszy, niż Messi dla Barcelony. Po prostu nikt inny nie jest tam w stanie stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką. Jeden celny strzał Realu? To brzmi jak żart. Podobnie, jak to, co dzisiaj na boisku zdziałał Kaka (sabotaż? zemsta na Mourinho?). Momentami wyglądało to trochę jak gra naszej reprezentacji - wykopać piłkę do przodu i liczyć, że przy odrobinie szczęścia wpadnie komuś pod nogi.

 

Co prawda sędzia znowu oje.bał Real z poprawnie strzelonej bramki, ale po takiej grze sami się o ten remis prosili.

 

Pozwól, że się nie zgodzę. Nie chodzi o porównywanie, tylko o wnioski, jakie od początku sezonu można sobie o Realu wyrobić. Ronaldo jest o tyle istoty, że jest świetnym strzelcem i jak Mou przez przypadek ustawił go na chwilę w którymś meczu na środek napadu, to chłopek roznosił obronę rywali (gola nie strzelił, ale natychmiastowy wzrost jego wydajności względem tego co prezentował na swojej domyślnej pozycji był ogromny), ale kreatorem jest raczej przeciętnym, a to jest główna bolączka Realu. Brak wybitnego ew. bardzo dobrego i niezawodnego rozgrywającego. Może to przy systemie gry z kontry nie jest takie istotne (wtedy Pepe i Xabi doskonale sobie radzą z posyłaniem długich lag do szysbkich skrzydłowych), ale już przy ciut bardziej wyrafinowanym sposobie rozprowadzania piłki taki Xavi czy Pirlo byliby mile widziani. Zezowaty gra piach, wydaje się, że szczyt osiągnął w ubiegłym sezonie (a i tak nie przekonał mnie, żeby stawiać go wśród najlepszych). Kaka nie gra nic, chociaż bedąc szczerym- nie licząc wczoraj- zwykle jak wchodzi z ławki, to zaczyna się coś dziać w tym pełnym kołków bez polotu składzie. Luka to taki poziom Songa, na razie pokazują, że mogli być najlepsi w jakichś słabych zespołach z PL, ale do czołówki PD jeszcze długa droga. Co ja będę długo pisał, Ronaldo właściwy, Raul, Morientes mieli Figo, Zidane'a, nawet Gutiego, a co ma Krystyna i Benzema?

Przy takim ustawieniu jak teraz, Mou mógłby pomyśleć o zmianie Benzemy miejcami z CR7, bo to trochę wygląda jakby w Barcelonie Iniesta grał na szpicy, a Messi na skrzydle (co w ich obecnej dyspozycji nie miałoby żadnego sensu)

 

edit. W ogóle to jest dosyć symptowatyczne, że największe nadzieje dla poprawy gry ofensywnej wszyscy pokładają w powrocie bocznego obrońcy, który faktycznie wydaje się być ofensywnym motorem napędowym obecnej drużyny.

 

edit2. Z tego co widziałem spalony był.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No ale dla koneserów futbolu nie ważny jest poziom jaki zespoły prezentują, tylko nazwy drużyn.

 

edit. Dzisiaj Barca robi wszystko, żeby utrzymać bezpieczną przewagę nad Atletico.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No kurde nie wiem, co napisać... beka z Malagi, Messi ich zrobił? Mecz miał potencjał, Malaga prezentowała się nawet nieźle, Barca bez jakiejś rewelacji, ale błędy ich pogrzebały.

 

No i Messi zniszczył. Bez jaj. Niektórzy piłkarze regularnie grają dobrze, albo czasem nieźle, czasem rewela, mają słabsze momenty, ale Messi gra już praktycznie prawie zawsze rewelacyjnie. Ostatnie 10 startów - 17 goli i 3 asysty. Był najlepszy na boisku w KAŻDYM z tych dziesięciu meczów... może poza meczem z Levante, gdzie obaj siali równą pożogę z Iniestą? Bez jaj, co to w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza

No kurde nie wiem, co napisać... beka z Malagi, Messi ich zrobił? Mecz miał potencjał, Malaga prezentowała się nawet nieźle, Barca bez jakiejś rewelacji, ale błędy ich pogrzebały.

 

No i Messi zniszczył. Bez jaj. Niektórzy piłkarze regularnie grają dobrze, albo czasem nieźle, czasem rewela, mają słabsze momenty, ale Messi gra już praktycznie prawie zawsze rewelacyjnie. Ostatnie 10 startów - 17 goli i 3 asysty. Był najlepszy na boisku w KAŻDYM z tych dziesięciu meczów... może poza meczem z Levante, gdzie obaj siali równą pożogę z Iniestą? Bez jaj, co to w ogóle jest?

Od początku sezonu tylko Sergio dorasta mu do pięt regularnością (wczoraj też zaliczył świetne spotkanie) i z pomocników prezentuje się najlepiej. Messi jak na siebie, wczoraj zagrał nieźle...

Odnośnik do komentarza

Real już z lewymi obrońcami oraz Ronaldo wygrał 2-0 z Valencią. Niby wynik okej, ale gra średnia, mecz ogólnie wyrównany. Valencia powinna wykorzystać co najmniej jedną sytuację, jeśli nie kilka. Po jednej z nich Real zrobił szybką kontrę i 1-0. Następny gol to samobój. Były pewne kontrowersje sędziowskie... Ogólnie Real powinien być teraz mniej więcej w pełnym składzie i to byłby dobry moment, żeby zacząć grać dużo lepiej, niż jest...

Odnośnik do komentarza

Zaliczka przed rewanżem jest jednak znaczna i wątpię, że Valencia da radę odrobić stratę. Z wczorajszego meczu oprócz dwóch zepsutych patelni przez Ronaldo zapamiętam kapitalne interwencje obu bramkarzy. Bramkarz Nietoperzy jak będzie się rozwijał w taki sam sposób przez najbliższy sezon-dwa to wyląduje w Realu albo Barcelonie :)

Odnośnik do komentarza

W ogóle Casillas jakby ponownie stał się Ikerem, którego wszyscy znamy i kochamy. ;) Może posadzenie go na ławce na ten jeden mecz nie było znowu takim głupim pomysłem. Marcelo wrócił do zdrowia, teraz jeszcze musi wrócić do formy.

 

Za to ekipie z TVP Sport należy się pokaźnych rozmiarów karny kutas za puszczenie meczu o 22:05, zamiast 23:20, tak jak zapowiadali i pisali w programie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...