Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. Było parę skandalicznych meczów, zwłaszcza Elche-Real, ale tak to bywa w futbolu. Atletico oczywiście najrzadziej miało kontrowersyjne sytuacje na swoją korzyść, chociaż często oglądając ich miałem wrażenie, że w innej lidze w każdym meczu dostawaliby czerwone kartki... Na przestrzeni sezonu, myślę, że trzy zespoły były na bardzo zbliżonym poziomie. A zabawne jest to, że w ostatnich 4 kolejkach każdy stracił 6-8 pkt., więc może sobie pluć w brodę, bo był taki etap, gdy mieli więcej sił, gdy każdy wygrywał mecze seriami i to wysoko.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

https://www.youtube.com/watch?v=LlaZuPZN0Z8

 

A jednak był prawidłowy. Trudno, nawet lepiej, że wygrało Atletico. Mam nadzieję(który to już raz), że Barca w końcu przebuduje mocno zespół i w końcu zacznie grać jak za czasów Pepa.

Atletico gratuluję mistrzostwa, zasłużyli sobie. Teraz jeszcze poproszę aby wygrali finał LM.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Nie prawda

 

+ Dodał MODERATOR
Może rozwiniesz to?

W sumie racja. Chyba każdy fan Realu czułby się lekko zażenowany, gdyby Królewscy wygrali PD nie wygrywając ani razu z nikim z pozostałej dwójki kandydatów.

 

Ciekawe kogo zakontraktuje Barca, jeszcze przed MŚ, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie kto odejdzie. Oprócz już potwierdzonych (Puyol, Valdes, Pinto) pewniakiem wydaje się być Song, blisko wylotu jest Alves. Wieczni ławkowicze (J.d Santos, Afellay, Roberto), niespełnione talenty (Tello i Montoya czy wiecznie połamany Cuenca) mogą też mieć dość zarabiania grubej kasy za siedzenie na ławce. Spekuluje się o odejściu któregoś z podstawowych skrzydłowych, dla mnie byłaby to spora strata, bo każdy z nich zaliczył dobry sezon (zwłaszcza Sanchez, który strzelał TAKIE bramki arcytrudnym rywalom), ale miejsca na boisku jest za mało, zwłaszcza, że zarząd będzie forsował częstsze występy Neymara. Fabregas kolejny raz jest już odsprzedawany do Anglii. Bartomeu już zapowiedział, że doczekamy się gruntownych zmian, więc tym razem nie obędzie się bez licznych ofiar.

Odnośnik do komentarza

W futbolu nie robi się raczej wielkich "przemeblowań" jak w NBA. W każdym razie, nie robią ich bogate kluby. Powód oczywisty - nie kalkuluje się to. Większość transferów, nawet na najwyższych szczeblu, zazwyczaj mniej lub bardziej zawodzi.

 

Oczywiście jak jest kasa, zawsze warto spróbować i robić zakupy, ale ryzyko przy oddawaniu graczy jest duże. Ponieważ jeśli grają oni słabo, nie można na nich zarobić (o ile ktokolwiek będzie chętny, żeby dać im pensję na poziomie, jakim oczekują), a jeśli grają dobrze, to nie ma po co ich sprzedawać.

 

Jeśli Barcelona odda przykładowo ławkowicza, to zmiany nie dostrzeżemy. Jeśli odda Daniego Alvesa, jak się mówi - no to fajnie, to akurat będzie łatwe, tylko pytanie, kto będzie grał lepiej od niego. Znajdzie się kilku kandydatów, ale nic pewnego. Ostatni sezon Montoi to w zasadzie regres, po poprzednim bym powiedział, że jest i lepszy od Alvesa, ale teraz nie da się tak powiedzieć.

 

 

Fani zawsze chcą, żeby wywalić połowę składu i kupić drugie tyle, bo "wiadomo, że oni są lepsi", ale rzadko kiedy się to obiektywnie tak sprawdza, że kupisz czołowego stopera z X, Y, pomocnika z Z i nagle świetnie bronisz, nie tracisz goli, za to do siatki rywali piłka sama od razu pędzi. Barcelona nie może celować w wielkie przemeblowanie, bo ryzyko strat jest niewspółmierne do zysków. Na razie nie wygląda, żeby mieli tak wiele zmieniać, poza kupieniem paru obrońców i podpisaniem ter Stegena, ale jest jeszcze trochę czasu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, akurat Alexis miał bardzo dobry sezon wiec nie widze powodu aby go wymieniac.

Tak naprawde jesli mozemy sie pobawic w spekulacje

Trzeba kupic Bramkarza (albo dwoch). Wiadomo jeden juz jest ,ale serio jeli była by szansa wyjac  Tibo to powinni to zrobic.

Srodkowy Obronca, conajmniej jeden. A jesli odejdzie Mascherano to nawet Dwoch. Mowi sie o Laport i Luizie, i w sumie mogło by byc, ale w ramach marzen proponował bym Kompanego.

 

Prawy obronca, jesli odejdzie Alves, ale nie specjalnie jest ktos lepszy na rynku dostepny. Nie mam nawet pomysłu na ta pozycje.

 

Odejsc powinni jak sie mowi Mascherano , Song , i Ci niepotrzebni kompletnie Afellay , Tello i Cuenca.

Songa to mi szkoda ,bo nie dostał tak naprawde szansy a zamiast niego bedzie trzeba dokupic srodkowego pomocnika. (Vidal? daj bog jesli bedzie taka mozliwosc)

 

Xavi nie pogra za bardzo, wiec kolejny pomocnik potrzebny (Rafinia)

 

I musza wkoncu kupic napastnika. Najlesza Barcelona to ta z ostatniego sezonu Eto, a to był za(pipi)isty gosc na napadzie w tamtym okresie.

Takze moja jedenastka (jesli moge tak ja nazwac) powinna wygladac tak (w nawiasie marzenia.)

 

Stegen (Courtis) - Pique -Laport(Kompany) - Alba - Alves?(Montoya, Piszczek :D )- Busi - Iniesta - Cesc (Vidal) - Neyamar - Alexis (Aquerro :D ) -Messi

 

Hehe , takie tam dywagacje bez poparcia

Edytowane przez Niewidoczny
Odnośnik do komentarza

Na Tibo szans raczej nie ma, jeżeli od 2 lat walczyli o Niemca, to nie po to, żeby dawać go na ławkę. W ogóle nie widzę zakontaktowania dwóch bardzo młodych i bardzo zdolnych bramkarzy. Przydałby się jakiś wyjadacz, który poradzi sobie z byciem zmiennikiem.

Mascherano mi trochę szkoda, bo gość gra na nie swojej pozycji i czuć, że najlepiej by się sprawdzał jako kosiarz w środku pola (predyspozycje do tego ma fenomenalne), a ustawienia z dwoma defensywnymi nikt w Barcelonie nie forsuje. Tzn. były takie eksperymenty, ale z dwoma podobnymi stylowo zawodnikami. Za dużo kurdupli w środku, żeby ktoś się na taki wariant zdecydował.

Song moim zdaniem jest za słaby, grał całkiem sporo, ale naprawdę dobre występy można policzyć na palcach jednej ręki. W tym czego się wymaga od zawodnika na jego pozycji w Barcelonie jest o klasę gorszy od Sergio.

Oby przestali inwestować miliony w sprowadzanie małych-kreatywnych, bo Rafinha jest darmowy, rozwinął się przez ostatni sezon i był motorem napędowym Celty. Za takiego Vidala wolałbym zobaczyć Pogbe w teamie, ale nie kosztem Alexisa. Song na wymianę plus dopłata i mamy profilowo odmiennego gracza, który może być nowym Toure.

W obecnym systemie najciekawszą dziewiątką według mnie byłby Robercik, ale to już temat zamknięty. Teraz pojawiają się plotki o Llorente, ale czy ja wiem... Dla mnie trochę zbyt surowy.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, akurat Alexis miał bardzo dobry sezon wiec nie widze powodu aby go wymieniac.

 

Tak naprawde jesli mozemy sie pobawic w spekulacje

Trzeba kupic Bramkarza (albo dwoch). Wiadomo jeden juz jest ,ale serio jeli była by szansa wyjac  Tibo to powinni to zrobic.

 

Srodkowy Obronca, conajmniej jeden. A jesli odejdzie Mascherano to nawet Dwoch. Mowi sie o Laport i Luizie, i w sumie mogło by byc, ale w ramach marzen proponował bym Kompanego.

 

Prawy obronca, jesli odejdzie Alves, ale nie specjalnie jest ktos lepszy na rynku dostepny. Nie mam nawet pomysłu na ta pozycje.

 

Odejsc powinni jak sie mowi Mascherano , Song , i Ci niepotrzebni kompletnie Afellay , Tello i Cuenca.

 

Songa to mi szkoda ,bo nie dostał tak naprawde szansy a zamiast niego bedzie trzeba dokupic srodkowego pomocnika. (Vidal? daj bog jesli bedzie taka mozliwosc)

 

Xavi nie pogra za bardzo, wiec kolejny pomocnik potrzebny (Rafinia)

 

I musza wkoncu kupic napastnika. Najlesza Barcelona to ta z ostatniego sezonu Eto, a to był za(pipi)isty gosc na napadzie w tamtym okresie.

 

Takze moja jedenastka (jesli moge tak ja nazwac) powinna wygladac tak (w nawiasie marzenia.)

 

Stegen (Courtis) - Pique -Laport(Kompany) - Alba - Alves?(Montoya, Piszczek :D )- Busi - Iniesta - Cesc (Vidal) - Neyamar - Alexis (Aquerro :D ) -Messi

 

Hehe , takie tam dywagacje bez poparcia

FIFE juz wyłączyłes co?

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza

Żadna plotka nie bawi mnie tak, jak ta o Courtois. Naprawdę, po tylu latach chyba niczego koleś tak nie pragnie, jak pójść do wielkiego klubu i trafić na ławkę albo wypożyczenie, aha.

 

Ogólnie co roku jest tysiąc plotek, kogo to Barca nie kupi. Faktem jest tyle, że na pewno interesują się większością czołowych stoperów (Hummels, Luiz, rok temu na pewno Thiago Silva, teraz chyba już nie), ale czy im coś z tego wyjdzie, zobaczymy. Z moich źródeł wynika, że są w tym roku JAKIEŚ realne szanse na Hummelsa, teraz albo jeszcze za rok. Co do reszty, trudno na razie czegoś więcej oczekiwać.

Odnośnik do komentarza

Jeden "Niewidoczny" juz jest selekcjonerem. Niewidzimy zadnej poprawy.

Oczywiscie zdaje sobie sprawe z nierealnosci wykonania tego planu, I setek transferowych plotek jakie sie urodza w tym okresie.

Tak jak np. dzisiaj. Yaya Toure wraca do Barcelony ;)

 

 

Ciekaw jestem jaka naprawde maja kase na transfery. Nie jestem zwolennikiem płacenia 40m + za grajków. Moim zdaniem to nie tedy droga bo takie transfery sa superryzykowne.


Wolał bym  transfery zawonników do 24 lat , którzy maja jeszcze dużą możliwosc rozwoju

Odnośnik do komentarza

Mój skład Barcy na następny sezon:

 

W Bramce Casillas- wiadomo Real ma dwóch dobrych bramkarzy to jednego można podkupić, a marketingowo będzie strzał w dziesiątke.

Na ławkę Ter Stegen bo jeszcze młody, nieokrzesany. Niech się uczy.

 

Prawy obrońca, wiadomo, że Piszczu, polisz pałer. Przepracuje okres przygotowawczy to będzie zapieprzał jak w najlepszych czasach w Dortmundzie, a przy okazji zapewnimy sobie miejsce w ramówce TVP przez cały rok, no bo Barca+polski zawodnik=poziom januszostwa OVER 9000!

Na ławkę biorę Montoye, bo hurr durr wychowankowie, poza tym świetnie grał w moim HSV Hamburg w Football Managerze 2012.

Dani Alves do odstrzału, bo tak.

 

Na środku obrony do grania jest tylko Shakira więc trzeba dokupić jakichś koksów. Bystre oko Niewidocznego dostrzegło, że idealnym dla niego kompanem (xD) byłby Kompany, również się pod tym podpisuję.

Na ławkę zostaje Marszczerano, gdyż mam do niego zaufanie, które zdobył u mnie jeszcze w czasach gry w Liverpoolu.

Na czwartego obrońce przydałby się ktoś młody. Mój wybór trafia na Nastasica- przy okazji zrujnuje się obronę mistrza Anglii, który jak co roku będzie jednym z głównych faworytów do wygrania Ligii Mistrzów, a reszta drużyn będzie miała oglądać jego plecy. Perfekto.

 

Lewa obrona. Do pierwszego składu Alba, a Adriano to już jednak nie ten poziom. Przydałby się ktoś doświadczony, kto będzie się godził z rolą rezerwowego. Proponuję ściągnąć z emerytury Roberto Carlosa. Kolejny prztyczek w nos fanów Realu. Pięknie.

 

Na defensywnym pomocniku rządzi i dzieli Sergio Biskits. Rolę zmiennika przejmuje po nim ściągnięty z Bayernu Javi Martinez, który potrafi zagrać także na środku obrony. NIGDY WIĘCEJ PROBLEMÓW Z ZESTAWIENIEM ŚRODA POLA LINII DEFENSYWNEJ Z POWODU KONTUZJI!!!!

 

W pomocy mamy Xaviego i Inieste, którzy jednak już najlepsze czasy mają za sobą więc trzeba kogoś młodszego kto będzie gotowy w każdej chwili do wejścia do pierwszego składu. Jak ulał pasują wspomniani już Vidal i Pogba (haha, a Zidane chciał go ściągać do Realu, sprzątniemy im go sprzed nosa). Przy okazji osłabiamy kolejnego rywala w Lidze Mistrzów - Juve.

Fabregasa sprzedajemy do ligii angielskiej by po dwóch latach kupić go spowrotem za dwa razy większą sumę. Przebudowa drużyny jednak kosztuje.

 

Na skrzydłach hasają Neymar i Messi (tam zawsze grał najlepiej).

Pedro zostaje bo jest wychowankiem.

Alexis do odstrzału bo już nie zagra tak dobrego sezonu jak ten.

W jego miejsce kupujemy Ronaldinho- człowieka, który potrafił w pojedynkę wygrywać El Classico i był nawet oklaskiwany przez kibiców Realu na Santiago Bernabeu. Kolejny bóg futbolu w składzie.

 

Na dziewiątkę kupujemy w końcu kogoś kto będzie potrafił wykończyć akcję głową czym zaskoczymy wszystkich przeciwników w najbliższym sezonie. Hmm... Idealny kandydat to Peter Crouch. Na zmiennika nie bierzemy nikogo bo Grande Peter jest gwarantem co najmniej trzydziestu goli w sezonie, a konkurencja może mu tylko zaszkodzić. Jak złapie kontuzję to zaczniemy grać zabójczą formacją 1-4-6-0.

 

Moje źródła donoszą, że jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że właśnie tak będzie wyglądać skład Barcy w najbliższym sezonie.

 

Tutaj ustawienie taktyczne wykonane w profesjonalnym programie dla profesjonalnych taktyków futbolu, do którego takie nooby jak wy nie mają dostępu, wraz z poleceniami indywidualnym dla piłkarzy pierwszej jedenastki:

24bn8ch.png

  • Plusik 7
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...