Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość =-FEISAR-=
Widać, że taki przejazd, jak na tym filmiku, wymaga sporego wysiłku psychicznego bo model jazdy jest tak wymagający. Zwróćcie uwagę na końcówkę jak koleś schodzi z fotela z ulgą.

Równie dobrze ktoś grający w Ponga na turnieju może schodzić z fotela z ulgą.

 

Brawo za bardzo "trafne" porównanie. :/

Odnośnik do komentarza
Widać, że taki przejazd, jak na tym filmiku, wymaga sporego wysiłku psychicznego bo model jazdy jest tak wymagający. Zwróćcie uwagę na końcówkę jak koleś schodzi z fotela z ulgą.

Równie dobrze ktoś grający w Ponga na turnieju może schodzić z fotela z ulgą.

 

Widać kolega nie grał choćby w GT5P na fizyce PRO i kierownicą w rękach ;)

 

W GT Academy i na zaprezentowanym filmiku model jazdy jest jeszcze bardziej realistyczny, a co za tym idzie bardziej wymagający. Taki przejazd wymaga naprawdę sporego wysiłku, tym bardziej na takim torze jakim jest Nurburgring. Prócz tego chłopaki nie walczyli tam tylko o "pietruszkę", także full koncentracja musiała być :D

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
Widać, że taki przejazd, jak na tym filmiku, wymaga sporego wysiłku psychicznego bo model jazdy jest tak wymagający. Zwróćcie uwagę na końcówkę jak koleś schodzi z fotela z ulgą.

Równie dobrze ktoś grający w Ponga na turnieju może schodzić z fotela z ulgą.

 

Widać kolega nie grał choćby w GT5P na fizyce PRO i kierownicą w rękach ;)

 

W GT Academy i na zaprezentowanym filmiku model jazdy jest jeszcze bardziej realistyczny, a co za tym idzie bardziej wymagający. Taki przejazd wymaga naprawdę sporego wysiłku, tym bardziej na takim torze jakim jest Nurburgring. Prócz tego chłopaki nie walczyli tam tylko o "pietruszkę", także full koncentracja musiała być :D

Grałem w GT Academy i GT5P <niestety tylko na padzie>, wiem że model jazdy jest wymagający, ale chodziło mi o to, że nie ma nic dziwnego w tym, że na turnieju ktoś schodzi z fotela z ulgą. Może być to równie dobrze turniej w PESa czy w Halo, to są jednak emocje i stres. Skillowy model jazdy w GT może tutaj nie mieć znaczenia.

 

Sorki za offtopa :)

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

ludzie przecież kolizje w gt5p czy demie gt5 (podczas walnięcia w mur/bandę) nie mają startu do tych w fm3...więc nie wiem co wy porównujecie :rolleyes:

 

W GT:A walnięcie w mur to dalej śmiech na sali, bawiłem się tym trochę na długiej prostej i raz samochód odrzucało jak piłeczkę ping-pong a raz na 0.5m jak by samochód ważył 20ton.

 

Ktoś wcześniej dobrze napisał że GT5 uznawane jest za Boga...nawet jak by je robili kolejne 5-6 lat z brakiem widocznych zmian to i tak było by wychwalane.

 

Że fizyka jazdy super ? nie wiem, na kiero pewnie tak ale na padzie to jest tragedia.

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Że fizyka jazdy super ? nie wiem, na kiero pewnie tak ale na padzie to jest tragedia.

 

Bo GT:Academy jest typowo pod kierownicę. Nie zauważyłeś subtelnej różnicy między GT5:P a GT:Academy gdzie nie ma trybu standard? W GT5:P jest ten tryb po to by mozna było grac swobodnie padem. Od symulacji i kierownicy jest tryb PRO i taki też znajduje się w GT:Academy. Stąd trudności w jeździe padem.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie ogarnia gier wyścigowych to i gra na padzie będzie mu sprawiała trudność -_-

W GT:A wykręciłem czas 1'37'623 tune i 1'50 seryjnym 370z i jakoś wielkich trudności mi to nie sprawiło, mogę nawet stwierdzić że dobrze się przy tym bawiłem bo każdy zakręt był wyzwaniem ;]. Na kierze bankowo jest jeszcze większy banan na ryju :)

Dodam że znajdą się osoby które są w pierwszej 100 rankingu i też grają na padzie, więc wszystko jest do ogarnięcia.

Ale jak to mówią: Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

 

Wracając do tych filmików z przejazdów to trochę dziwi mnie sprawa z liniami na jezdni. Kto jak kto, ale osoby które mają szansę zasiąść za sterami takiej maszyny powinny jeździć swoje przejazdy bez tego wspomagacza. Na torze nikt im nie podpowie który zakręt iść pełnym ogniem a przed którym zakrętem hamować.

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Biorąc pod uwagę, że zmagania były na tak wymagającym torze to bardzo nie dziwi mnie obecność linii. To nie jest trasa, której zakrętów można nauczyć się na pamięć po paru przejazdach. Weźcie też pod uwagę, że czasy kręcili początkowo na Indianapolis więc jak potem w finale rzucili ich na Nurburgring to skorzystali z linii pomocniczych. Aczkolwiek osobiście uważam iż powinni je zbanować w finale. I tak dużym wspomagaczem jest samo miganie nr. biegu do którego powinno się zredukować.

Odnośnik do komentarza

Koleś z forum GTP przerobił (odpowiednie rozciągnięcie na full screen i lekka korekta kolorów) jeden z gameplayów z CES nagranych kamerą tak aby wyglądały w miare możliwości jak na żywo :)

dm8opc.jpg

 

E: Ta gra wygląda niesamowicie! Tym bardziej dziwi to, że N-ring czy Indy z demka dla kontrastu wyglądają wyraźnie słabiej. Albo potraktują trasy tak nierówno albo jednak ostatecznie również one będą wyglądać jak trzeba :unsure:

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie, bo nie jestem ostatnio w temacie, a patrze na te filmiki tak i...

 

Czy panowie z Polyphony po 15stu latach siedzenia w branzy wyscigowej, dowiedzieli sie juz, ze samochod czasami zostawia slady opon na asfalcie, np przy agresywnym starcie, hamowaniu? Jezeli nie, to najwyzsza pora ich poinformowac.

 

 

OPONY ZOSTAWIAJA SLADY NA ASFALCIE! LUDZIE (pipi)!

 

 

 

Miejmy nadzieje, ze ktorys z tych dziwnych panow przeczyta ten post i popedzi poinformowac swoja swite o nowym odkryciu. Po czym zaimplementuja to w grze.

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Przecież w cholerę jest gier o zabijaniu w których nie ma krwi. o_0 No ale masz rację, brak śladów opon dyskwalifikuje GT5 jako symulator. Jest to podstawowa rzecz jaka powinna istnieć w tego typu grach.

 

Pisząc już całkiem na poważnie, to owszem ślady mogłyby się w końcu znaleźć w tej grze, ale mi osobiście nie przeszkadza ich brak. Po prostu nie są mi do niczego potrzebne. No ale jak ktoś lubi kręcić bączki zamiast się ścigać i potem przyglądać się startej gumie na asfalcie, to faktycznie PD powinno dla takich ludzi wprowadzić ten bajer.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...