Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

No to przygotowania do premiery idą pełną parą. Niedawno zbudowałem fotel do grania wraz z kierownica DFP. a dzisiaj udało mi się myślę że okazyjnie kupić G25 na gwarancji w stanie podobno idealnym za 500 zł.

Gdyby był ktoś chętny mam na sprzedaż DFP ver. B z poprawionymi pedałami.

Teraz pozostaje się modlić żeby nie zabrakło GT5 w dniu premiery bo nie składałem żadnego preordera. w dniu premiery pojezdze po media expertach, marktach itp.

Może wieczorem zrobie jakieś foto fotelika ;))

Odnośnik do komentarza

Jeżeli do pełni szczęścia przy driftach w GT5 potrzebne będzie G25 to pewnie będę musiał ją kupić, bo póki co (w GT4) to na DFP o dziwo lepiej mi się jeździło bokiem niż na G25, może to z przyzwyczajenia, ale na G25 nie było tego czegoś i ogólnie chyba jeździ się dużo łatwiej od DFP. Takie moje wrażenie.

 

Bądź co bądź do driftu muszę mieć porządny sprzęt i jeżeli fizyka wymaga nowej kierownicy to ją kupię.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ;) Dla chcącego nic trudnego - 2 popołudnia, 1 tarczka do szlifierki kątowej, kilka elektrod, trochę stali ze złomu, i fotel (również ze złomu) i 3 pokrętła ze sklepu z narzędziami (bodajże 1,60 zł ;) ). Koszt wszystkiego w granicach 100 zł ;)

Jak patrze na te standy do grania na allegro po 1000 i więcej złotych to mnie śmiech ogarnia.

W związku z zakupem G25 będę musiał coś dospawać pod dźwignię zmiany biegów. Zastanawiam się czy lepiej jak w prawdziwym aucie obok siedzenia, czy koło kierownicy żeby szybko zmieniać biegi.

Co polecacie?

 

Zapomniałem o czarnym matowym spray'u za 8 zł !! :teehee:

Edytowane przez Pejas123
Odnośnik do komentarza

Nie no nawet zaczep na pasy jest. :thumbsup: Po prostu Szacunek. Tylko Czy nie porysuje sie od niego podłoga, ja pod niego bym podłożył jakiś dywan / szmatę.

A co do biegów to jak chcesz mieć prawdziwą "symulację" to obowiązkowo jak w samochodzie.

 

@up: Hehe dwie odrębne propozycje :teehee:

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza

Podkladki filcowe za 3,00 zl - wybaczcie zapomnialem ;)

Jestem zwolennikiem realizmu dlatego chcialem zrobic jak w normalnym aucie ale czy nie bede mial problemu z wykrecaniem lepszych czasow itp z tak bardzo oddalona skrzynia?

w samochodach z łopatkami będziesz zmieniał łopatkami przy kierownicy a w nieco bardziej drogowych furach nie będziesz potrzebował tak krótkiego czasu do zmiany biegu,bo samochód zwyczajnie nie będzie od Ciebie tego wymagał :)

Odnośnik do komentarza

Wiec chyba postawie na realizm i zrobie skrzynie obok fotela jak w prawdziwym samochodzie

 

W sumie racja :thumbsup:

Zresztą w większości samochodów sportowych i wyścigowych przełożenia zmienia się za pomocą łopatek, także śmigając nimi będziesz właśnie z łopatek korzystał. natomiast jak się wpakujesz do jakiegoś Matiza, to będziesz miał full sim w postaci machania drągiem obok kolana :teehee:

Odnośnik do komentarza

Wiec chyba postawie na realizm i zrobie skrzynie obok fotela jak w prawdziwym samochodzie

 

Tak na prawdę jak i tak już będziesz spawał to zrób sobie i przy kierze i przy fotelu. Potem według własnego "widzimisię" będziesz mógł zmieniać :thumbsup:

 

Nie chcę za dużo złomu czepiać do tego fotela;) Zrobię skrzynie koło fotela, jak nie będzie się sprawdzać przykręcę ją koło kierownicy.

Planuje również zrobić hamulec ręczny jak w normalnym samochodzie, wykorzystując pad, który działa równolegle z kierownicą. Tzn grając na kierownicy można padem załączyć np ręczny (wiem bo robiłem tak laske w konia jak grała na kierze :teehee: )

Pytanie tylko czy w GT tak naprawdę potrzebny jest ręczny (driftów uczyłem się robić bez ręcznego i chyba przy tym zostanę) ??

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...