Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem coś źle zrobić, bo teraz są zwykłe kolory. Ale ten kabel wygląda raczej tak (z tym, że nie wiem czy to NTSC czy też PAL): http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=299940655 Czy jest on gorszy od takiego bez tych trzech wejść? Bo prawdę mówiąc, obraz - przynajmniej jak na moje oko - niewiele sie zmienił (obraz jest trochę jaśniejszy i może troszkę wyraźniejszy).

Odnośnik do komentarza

masz przerobiona konsole lub swapa? ewentualnie kolege/znajomego z taką konsola? jesli nie to nie zrobisz formatu memorki.

a jesli jest inaczej to zobacz na http://konsole.cdrinfo.pl/ jest tam tutorial jak nagrac program na plyte cd/dvd, a w dziale download powinien byc mckiller, a juz napewno ulaunch [oba to programy]

Odnośnik do komentarza

Konsola jest nie przerabiana.Widzę ze muszę kupić drugą kartę bo zupełnie nie rozumiem Waszego języka ,,technicznego''.Właśnie po to kupiłam synkowi na gwiazdkę konsolę z grami by uniknąć wszelkich problemów z wgrywaniem,wieszaniem się itp. a i tak zaliczyliśmy wpadkę.MOżecie polecić mi sklep gdzie kupię kartę bo tą felerną kupiłam w Media M i popracowała tylko miesiąc.Syn uwielbia wyścigi i wszystkie osiągnięcia zostały skasowane już dwukrotnie.Proszę o pomoc w kwestii zakupu drugiej karty.

Odnośnik do komentarza

http://www.sklep.psxextreme.pl/product_inf...products_id=934

http://www.ultima.pl/Memory_Card_Karta_pam..._8mb_Sony/i478/

http://sklepgekon.pl/product_info.php/prod...PS2_Sprzet.html

 

najpewniejszy jest pierwszy sklep :)

 

ewentualnie mozna jeszcze zglosic reklamacje w media m. powinni wymienic na nową karte.

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza

po pierwsze, w kablu RGB nie ma podziału na PAL i NTSC. Po drugie te trzy wtyki to nie wejścia, tylko wyjścia sygnału.

Na tym kablu co podałeś - http://www.consoleservice.nl/images/ps2/rgb.jpg

to tak - jak masz obraz podobny do tego przez standardowy kabel composite, to albo poruszałeś wtykiem i przesyłany jest zwykły sygnał a nie RGB (jst to możliwe), albo przełączyłeś kanał w telewizorze na zwykły euro a nie rgb.

 

jak rozpoznać czy teraz działasz w trybie rgb -

1. konsola musi być nie przerobiona, jak już ktoś wspomniał, włączasz tryb RGB w opcjach konsoli.

2. wkładasz płytkę z filmem dvd - obraz jest zielony przez makrowizję, a w grach ntsc masz normalnie kolor - obraz jest RGB

3. obraz podczas filmu jest kolorowy - obraz zwykły, nie RGB, Gry ntsc są czarnobiałe albo wariują

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza
...

 

jak rozpoznać czy teraz działasz w trybie rgb -

1. konsola musi być nie przerobiona, jak już ktoś wspomniał, włączasz tryb RGB w opcjach konsoli.

2. wkładasz płytkę z filmem dvd - obraz jest zielony przez makrowizję, a w grach ntsc masz normalnie kolor - obraz jest RGB

3. obraz podczas filmu jest kolorowy - obraz zwykły, nie RGB, Gry ntsc są czarnobiałe albo wariują

 

4. niektóre tv automatycznie przeskakują na sygnał rgb po włączeniu takiego tzn. oglądasz np. polsat, włączasz konsolę podpiętą kablem rgb i kanał sam zmienia się na obraz z konsoli.

5. niektóre tv mają dwa [lub więcej] wejścia euro - przeważnie tylko jedno z nich obsługuje sygnał rgb - jeżeli nie widzisz różnicy po podpięciu kablem rgb, spróbuj zmienić na inne.

Odnośnik do komentarza
To tez jest sposob, tylko chodzi mi oto ze chcialbym uniknac "tasowania" memorkami itd. w poszukiwaniu save'ow, i wolalbym miec wszystko wlasnie na jednej memorce. I dlatego chcialbym wiedziec czy ktos ma karte 16mb badz wieksza i czy dziala mu ona bezproblemow czy niebardzo.

 

Polecam Ci memorke Datel 64MB (cena: 99-109zł). :lol:

 

Używałem jej prawie 2 lata, działała bez problemów; kompatybilna z wszystkimi tytułami, w jakie grałem (GT4, GTA:SA, MGS 3: SE, SotC... etc.).

Odnośnik do komentarza

Witam :P

Mam kilka pytań odnośnie PS3, gdyż planuję jego zakup i przyznam szczerze, że liczę na Wasze dobre rady, bo ja jestem w dziedzinie konsolowym totalnym noobem, co za chwilę udowodnię ;-)

 

A więc po pierwsze:

Telewizor do jakiego w tej chwili mam dostęp to... Philips gdzieś tak myślę 30 calowy. Problemem jest jednak jego wiek - ma on już... 15 lat. Zdaję sobie sprawę, że nie osiągnę jakości obrazu, jaka jest na telewizorach z Full HD, bądź HD Ready, ale jak to będzie wyglądać? Czy warto kupować tę konsolę i grać na niej na takim telewizorze i po czasie dokupić telewizor czy mija się to z celem?

 

Po drugie:

Jeśli już zdecyduję się na zakup, to chciałbym dokupić drugiego pada. Wybrać dualshock'a czy sixais'a?

 

Po trzecie:

Jaką kupić pierwszą grę? Najlepsza byłaby taka, aby była możliwość gry we dwie osoby.

Widziałem temat w dziale ps3 - "Jaką grę wybrać", ale ja nie mam żadnych kandydatów. Chciałbym coś, przy czym spędziłbym wiele godzin i dobrze się w tym czasie bawił ^^. Jakie lubię gry? Róóżne. Sportowe, wyścigowe, RPG i pare innych gatunkow. W sumie wszystko. Nooo... Może oprócz FPS-ów...

 

Po czwarte:

Czy posiadając WLAN będę mógł spokojnie podpiąć internet pod konsolę czy może być możliwość, że napotkam kłopoty ze strony routera czy problemy jakiegos innego typu?

 

To chwilowo chyba tyle. Więcej pytań w tej chwili mi się nie nasuwa.

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza

Kup Pendrive'a i po sprawie. Po co wywalać pieniądze na takie śmieci? Oczywiście memorka, oryginalna Sony będzie nadal przydatna, ale nie musisz za to dokupywać kolejnych.

 

Od biedy możesz startować RadShella z DEV3 (lub Swap Magic-kiem z Mass:/ lub CDVD) i na pendrive'ie trzymać obraz karty pamięci (emulując MCSIO oczywiście).

 

Proste jak kopanie kartofli. Niestety nie wszystkie gry na to pozwolą. Przygotowuję od kilku dni stosowny tutorial - dla osób które nie śledzą poczynań sceny.

Odnośnik do komentarza

Witam, szukałem na forum i na googlach lecz nic takiego co by mnie interesowało nie znalazłem.Otóż chciałbym podłączyć pada z psx do ps2, próbowałem, wczoraj podłączyłem pada z psx i chodził ale to na grze także z psx bo innej nie miałem, wiec czy ktoś może używał do grania na ps2 dual shocków z ps2 to niech tutaj napisze bo może kupowanie innego pada nie ma sensu : )

Odnośnik do komentarza

jeżeli gra tego nie wymaga* i/lub nie zależy Ci na analogowych przyciskach (mam głównie na myśli wszelkie ścigałki: delikatne dodanie gazu itp) to DS1 będzie działał.

 

*osobiście pamiętam Star Ocean 3, gdzie bez DS2 nie da się przejść gry, ze względu właśnie na analogowe przyciski ( tzn DS1 też działał ale w pewnym momencie trzeba naciskać guziki z różną siłą i .....)

Edytowane przez TaKeShiX
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z tą nie powinno być problemu. Mam właśnie taką wer. 64MB już ze 2lata [czy coś koło tego, pamięć mi już szwankuje tak dawno ją kupiłem] i nie ma z nią problemów. Z tym że "64" nie nadaje się zbytnio na podstawowa kartę ponieważ nie działa z każdą grą, ze 2 gry miałem które jej nie widziały. No i jest troszkę wolniejsza od oryginalnej Sony, zapewne ma to związek z jej pojemnością i ilością seaveów które się na niej trzyma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...