Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ta niekompatybilność denerwuje jak chcę pograć z kumplami przez multitapa. Otóż mamy 3 pady do ps2 i 2 do psx'a, no i niestety w wiele gier nie możemy sobie pograć w czterech, bo czwarty pad nie działa :/. Do tego jeden pad do ps2 ma zrąbane analogi. Gramy tylko w Quake 3, Virtua Tennis 2 i Mashed: Fully Loaded (ta gra WYMIATA!! :)). A już o Medal of Honor możemy pomarzyć. Trzeba się będzie kiedyś złożyć :).

Edytowane przez eMSi
Odnośnik do komentarza

osobiście to nei radzę kupować nieoryginalnych DualShock'ów 2. Ich przyciski jak i gałki są przeważnie źle skalibrowane i zbyt czułę lub za mało czułe.

Mam jednego nieoryginalnego pada i gdy się ledwo naciśnie np X w gran turismo4 to od razu guzik reaguje, jakby był naciśnięty na maxa, a wiadomo, że tak być nie powinno.

 

Lepiej wydać tych kilka złotych więcej i mieć pada, który zawsze będzie działał jak należy.

Niektórym to może nie przeszkadzać, ale sprubujcie złapać przeciwnika w MGS3 (kółko). Od razu go zabijecie, a przecież często chcemy go np. przesłuchać i wtedy du.pa zbita.

Odnośnik do komentarza

Od paru dni zdarza mi sie coś takiego:

-W GT4 po wybraniu ostatniej trasy (tzn. zaznaczenie jej, nie z wciśniecie X) konsola sie zawiesza

- W lego indiana jones przy przechodzeniu do nastepnej lokacji tak samo

aha wlaczylem intro GT4 i zacieło sie w tym samym momencie

Ogolnie mysle ze jakby, konsola "nie czyta" jednego zawsze tego samego miejsca na plycie

Co poradzicie? Prosze o pomoc bo w niedziele wyjeżdżam na 2tyg i pogralo by sie troche :)

 

edit: w PS1 czyscilem laser "patyczkiem do uszu", tutaj moge to zrobic? i w czym go namoczyc? plyn do soczewek moze byc? Cos takiego było w tym przyklejonym temacie, ale mi chodzi tylko o wyczyszczenie tego lasera co go widac przy wkladaniu plyty (jesli napisalem cos glupiego to poprawcie ;))

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem ostatnio kartę pamięci... 32 mb z allegro.. no i już po którtkim użytkowaniu - burnout revenge i thps 8 nie zapisuje nie wykrywa karty pamięci... myślicie że używając pen drive udałoby mi się zapisać stany tych gier? Jestem nowym użytkownikiem ps2 i troche w to niedowierzam :) Pozdro!

 

dodaje... właśnie zauważyłem niby orginalną sony 32 mb http://allegro.pl/item387303730_ps2_7_kart...inal_32mb_.html to chyba jakiś crap prawda?

Edytowane przez Nitrom
Odnośnik do komentarza

troche skomplikowany ten faq jak dla mnie :), np http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2dev1/strona1.php widze ze przy tym sporo posiedziec bym musiał. Co do pen drive- czy może on zastąpić kartę pamieci, czyli można zapisywać na nim save'y? czy może służyć poprostu tylko do zgrywania save'ów z memorki i odwtotnie? Pozdrawiam

Edytowane przez Nitrom
Odnośnik do komentarza

Można kopiować save'y z MC na Mass i vice versa. Jest to -jedyna- nie zawodna medtoda kopiowania save'ów z MC. Rzaden program komercyjny nie przechowuje tyle informacji co *.psu.

 

Można też i zapisywać w grach, ale jeśli dla Ciebie ten FAQ jest skomplikowany (to tylko pierwsze wrażenie, naprawdę) to nie dasz rady tego zrobić.

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2-emulacja-mcsio/

Odnośnik do komentarza

"Oczywiście żadna gra nie potrafi zapisywać stanu gry na ww. mediach" Uu to cieńko, moja lipna podróbka karty pamięci zapisuje stan RE4, ale już niestety jak się później okazuje jako CORRUPTED DATA, myślałem że zapiszę sobie na pen drive i nie będzie problemu... Co do tych wszystkich tutoriali- nie dało by się wrzucić paczki, którą po rozpakowaniu by wystarczyło przenieść na pen drive i już by funkcjonował w sensie przegrywanie save'ów?:) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Z kolei moja Hori srebrna, którą mam od chyba 6 lat działa bezproblemowo z każdym tytułem od zawsze :D. Chyba 2 razy w ciągu tego czasu miałem corrupted data, ale wystarczyło wtedy skasować uszkodzony save i na nowo zrobić i działało :D. No i karta ma diodę, szkoda żółtą, a nie niebieską hehe :P

 

Zapomniałem dopisać. Kiedys jeśli dobrze pamiętam, to się nawet wykąpała :P

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza

@Nitrom

Nie czytasz ze zrozumieniem. Do kopiowania save'ów na np. pendrive idealny jest uLELF (do *.psu oczywiście). A jak go i z czego odpalisz to przecież nie istotne. Nie wiem o co Ci chodzi.

 

Podróbka podróbce nie równa. Napisałem tak ku przestrodze, bo i z większością są takie problemy.

 

@Metal

Nielicencjonowane są lepsze od nieoryginalnych. Po za tym, jeśli raz wystąpił CD to profilaktycznie zalecałbym dokładnie sformatować memorkę (nisko-poziomowo -> pełne formatowanie). Jeśli nie "gmerałeś" kartą podczas zapisu to jest to ewidentny bad block lub błąd w ich oznaczaniu. No chyba, że Ci nie zależy na save'ach.

Odnośnik do komentarza

A czy "dedykowana klawiatura" to nie jest tylko chwyt marketingowy? Różni się czymś taka klawiatura od zwykłej na USB? Unreal Tournamnet działa bez problemów ze zwykłą klawiaturą i myszką na USB. Szukałem też listy gier kompatybilnych z klawiaturą/myszką ale nigdzie nie znalazłem, ktoś mógłby pomóc?

Odnośnik do komentarza

Nie, nie. Jest tak jak piszesz. Obsługa fantów na USB jest dyktowana przez moduły USBD.IRX, USBK.IRX i dla urządzeń do przechowywania danych USBHFSD,IRX. Jeśli trafisz na taką która jest kompatybilna z modułami użytymi w grze, która pozwala użyć klawiatury to masz szczęście. ;]

 

//btw: to w ogóle są gry, które obsługują myszkę?

Odnośnik do komentarza
Nie, nie. Jest tak jak piszesz. Obsługa fantów na USB jest dyktowana przez moduły USBD.IRX, USBK.IRX i dla urządzeń do przechowywania danych USBHFSD,IRX. Jeśli trafisz na taką która jest kompatybilna z modułami użytymi w grze, która pozwala użyć klawiatury to masz szczęście. ;]

 

//btw: to w ogóle są gry, które obsługują myszkę?

 

Czyli w końcu tak czy nie?

Po co w ogóle wymieniłeś jakieś moduły i co one mają do rzeczy? Czy ktoś tutaj będzie programował? Przecież klawiatura USB to klawiatura USB wszystkie są takie same bo to standard - standard USB, więc jak mogą być różne?

Tutaj jest okładka UT (niestety tylko hiszpańską wersję w dobrej rozdzielczości znalazłem): http://www.caratulas.info/juegos/U/Unreal-Tournament-PS2.jpg

i jest tam napisane: "kompatybilna z myszką USB", "kompatybilna z klawiaturą USB" i nie ma wyszczególnione, że z klawiaturą USB do PlayStation 2 a gdyby miało to jakieś znaczenie to byłoby wyszczególnione (tak jak w kontrolerze i memory card). Na anglojęzycznej Wikipedii jest informacja, że w odróżnieniu od PlayStation które wymagało specjalnej myszy Sony, PS2 obsługuję zwykłe myszy USB od PC, o klawiaturze konkretnie nie napisano.

 

ehh nie, nie ma gier które obsługują myszkę ten UT mi się przyśnił...

 

 

Czy ktoś mógłby więc zaprezentować listę gier obsługujących klawiaturę i/lub myszkę?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...