Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie jak to jest?

Chce kupić klawiature z możliwością podłączenia do PS 2. Rozumiem, że będzie trzeba podłączyć ją pod USB ?

Jeśli chodzi o samą grę, to czy będzie można wybrać klawiature jako drugi kontroler do PES 6 ? Jeśli tak to czy będe mógł ustawić od nowa klawiszologie, czy będzie jakaś stała ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem wczoraj update do 2.17. Wszystko działało dobrze, a dzisiaj wkładam FIFE08 do konsoli i tak jakby jej nie widziała. Autostart nie działa (jest włączony), nie ma nawet możliwości uruchomienia jej ręcznie. Płyty blu-ray też nie widzi. Zrobiłem restore samych ustawień, ale nie pomogło. Zrobiłbym pełen restore, ale nie mam jak zapisać saveów. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Edytowane przez igor9k
Odnośnik do komentarza
Media Markt oferuje za 1299 zł, 17 calowy telewizor LCD supportujący HDTV ( nie mam bladego pojęcia czy to jest pełne wsparcie 480p, 720p, czy 1080i, bo na moje pytanie odnosnie tych trzech rozdzielczości, nad głową sprzedawcy pojawił się wielki znak zapytania) firmy Deawoo. Oczywiście "przekątna" tego odbiornika nie jest imponująca, ale zważywszy na fakt, ze pozostałe firmy narzucająca za swoje kilkudziesięciocalowe cacka cen powyżej 3 tyś złotych, taka miniaturka jest dobrym rozwiązaniem. Warto czy nie warto kupywać ten telewizor?

Nie napisałeś jaką konsole posiadasz przyjmę że PS3. Jeżeli chcesz kupić LCD za 1300 zł to twój wybór. Twoje małpy twój cyrk

Polecam ci telewizor CRT HD PHILIPS CINEOS 9551/12. Jest to telewizor 32 calowy który obsługuje 480i 480p 720p 1080i. Nie obsługuje 1080p. Jest to flagowy telewizor Philipsa najwyższej klasy CRT HD jaki jest dostępny na rynku. Konkuruje z telewizorami LCD które kosztują powyżej 20.000zł . Jeżeli znajdziesz LCD do 20.000zł który go przebije to Zycze szczęścia. Ten telewizor to szczytowe osiągnięcie technologii CRT HD . Gdyby nie era telewizorów LCD i ekranów plazmowych ten tv kosztowałby w okolicach 20.000zł. Cena tego cacka to 2600zł ,to więcej niż napisałeś ale zaufaj mi jeszcze będziesz mi dżiękował. Nie pisze ci głupot i nie myśl że się nie znam. Tak się składa że tuninguje sprzęt najwyższej klasy HI-END wzmacniacze stereo i odtwarzacze CD oraz Amplitunery. Produkuje również na zamówienie kolumny stereo, oraz całe kino domowe, także wzmacniacze stereo i wielokanałowe. Napisałem ten list bo chce ci pomóc w wyborze telewizora

Odnośnik do komentarza
Witam.

 

Na wstępie proszę o wyrozumiałość administracji na wypadek gdyby była potrzebna :) ...niemniej nie zauważyłem tematu, który traktowałby o ww zagadnieniu. (Po wyczerpaniu tematu, proszę oczywiście o jego zamknięcie).

 

Czy crt Samsung, z serii - CW 29Z XXXX (czyli - CW29Z508T, Samsung CW-29Z338T, SAMSUNG CW29Z508P etc.) - nadają się pod konole next-gen (PS3, Xbox360, Wii)???

 

Wskazane wyżej odbiorniki mają wejście component (nie mają zaś HDMI) i mogą przyjmować sygnał video w zakresie: 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog) . Trzeba przy tym zaznaczyć, że są to "zwykłe" 29" o formacie 4:3.

 

Jak wiadomo PS3 i Xbox360 podłącza się właśnie przez kabel component (obydwie konsolki mogą też pracować w formacie 4:3), co mogłoby wskazywać, że kompatybilność jest tu możliwa. Czy zatem obraz będzie tu lepszy niż na "zwykłych, starych crt"??

 

Proszę o wskazówki i uwagi.

 

p.s. ww tv crt nie powinny chyba mieć najmniejszych trudności ze współpracą z PS2 i GC - czy tak??

Odnośnik do komentarza

Chłpoie bierz Philipsa model CINEOS 9551/12. Niedawno pisał meloman o tym cacku. Znam kolesia i jak on coś doradza to bierz i zapomnij o tym telewizorze Samsung. Widziałem co to cacko potrafi. Druga sprawa jeżeli dalej używasz starszych konsol PS2 PS one to CRT to najlepszy wybór. Na LCD gry z tych konsol wyglądają tragicznie aż na rzyganie zbiera.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze sporo posiadaczy konsoli PS3, ktorzy nie maja konsoli podlaczonej do neta. Ja zamierzam wmontowac online do najnowszej Sonki dopiero latem, a tymczasem chcialbym posciagac sobie kilka rzeczy na dysk konsoli przenoszac je z Memory Sticka.

 

Wgranie firmware 2.10 dla PS3 w moim przypadku wygladalo tak, ze sciagnalem plik z softem na PSP, a potem zrzucilem go na PS3.

 

Czy zatem:

- Wie ktos, skad sciagne wtyczke, aby moje PS3 moglo odtwarzac pliki formatu Windows Media Player?

- Skąd ściagnac tapety HD z gier, m.in. z Assassins Creed?

- Skąd sciagnac firmware 2.20?

 

Prosze o POMOC, zalezy mi na czasie! Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza

Ktoś używał i podobno są widziane. Warto wziąć też poprawkę na fakt, że jedne karty są widziane tylko na FATach inne na tylko na Slimach, a jeszcze inne na obu. Tak na dobrą sprawę to po prostu totolotek. Nawet niektóre oryginalne potrafią nie być widoczne w browserze... także nie wiem czy jest ktokolwiek na tej planecie, który potrafi wyjaśnić ten fenomen. Sam się naciąłem, a jeszcze do niedawna byłem przekonany że tylko i zawsze oryginalne są widziane.

 

Oczywiście logicznym jest, że musi to być problem związany z jakimiś różnicami w hardware memorek. Niestety konkretów brak.

Odnośnik do komentarza
Zrobiłem wczoraj update do 2.17. Wszystko działało dobrze, a dzisiaj wkładam FIFE08 do konsoli i tak jakby jej nie widziała. Autostart nie działa (jest włączony), nie ma nawet możliwości uruchomienia jej ręcznie. Płyty blu-ray też nie widzi. Zrobiłem restore samych ustawień, ale nie pomogło. Zrobiłbym pełen restore, ale nie mam jak zapisać saveów. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Siema mialem to samo i jedyne co mozesz zrobic to spakowac konsole i zabrac ja do serwisu padl laser od blue-reya nic nie kombinuj ja kombinowalem i skasowalem nawet sawartosc calego twardziela i nic to nie pomoglo pozdro i wspolczuje

 

Zrobiłem wczoraj update do 2.17. Wszystko działało dobrze, a dzisiaj wkładam FIFE08 do konsoli i tak jakby jej nie widziała. Autostart nie działa (jest włączony), nie ma nawet możliwości uruchomienia jej ręcznie. Płyty blu-ray też nie widzi. Zrobiłem restore samych ustawień, ale nie pomogło. Zrobiłbym pełen restore, ale nie mam jak zapisać saveów. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Siema mialem to samo i jedyne co mozesz zrobic to spakowac konsole i zabrac ja do serwisu padl laser od blue-reya nic nie kombinuj ja kombinowalem i skasowalem nawet sawartosc calego twardziela i nic to nie pomoglo pozdro i wspolczuje

 

Zrobiłem wczoraj update do 2.17. Wszystko działało dobrze, a dzisiaj wkładam FIFE08 do konsoli i tak jakby jej nie widziała. Autostart nie działa (jest włączony), nie ma nawet możliwości uruchomienia jej ręcznie. Płyty blu-ray też nie widzi. Zrobiłem restore samych ustawień, ale nie pomogło. Zrobiłbym pełen restore, ale nie mam jak zapisać saveów. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Siema mialem to samo i jedyne co mozesz zrobic to spakowac konsole i zabrac ja do serwisu padl laser od blue-reya nic nie kombinuj ja kombinowalem i skasowalem nawet sawartosc calego twardziela i nic to nie pomoglo pozdro i wspolczuje

 

Zrobiłem wczoraj update do 2.17. Wszystko działało dobrze, a dzisiaj wkładam FIFE08 do konsoli i tak jakby jej nie widziała. Autostart nie działa (jest włączony), nie ma nawet możliwości uruchomienia jej ręcznie. Płyty blu-ray też nie widzi. Zrobiłem restore samych ustawień, ale nie pomogło. Zrobiłbym pełen restore, ale nie mam jak zapisać saveów. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Siema mialem to samo i jedyne co mozesz zrobic to spakowac konsole i zabrac ja do serwisu padl laser od blue-reya nic nie kombinuj ja kombinowalem i skasowalem nawet sawartosc calego twardziela i nic to nie pomoglo pozdro i wspolczuje

 

Zrobiłem wczoraj update do 2.17. Wszystko działało dobrze, a dzisiaj wkładam FIFE08 do konsoli i tak jakby jej nie widziała. Autostart nie działa (jest włączony), nie ma nawet możliwości uruchomienia jej ręcznie. Płyty blu-ray też nie widzi. Zrobiłem restore samych ustawień, ale nie pomogło. Zrobiłbym pełen restore, ale nie mam jak zapisać saveów. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Siema mialem to samo i jedyne co mozesz zrobic to spakowac konsole i zabrac ja do serwisu padl laser od blue-reya nic nie kombinuj ja kombinowalem i skasowalem nawet sawartosc calego twardziela i nic to nie pomoglo pozdro i wspolczuje

Odnośnik do komentarza

Znioslem wlasnie PS3 do mojego pokoju, w ktorym stoi dosc stary TV Philipsa z wejsciem na chinche. Podlaczylem ps3 pod ten tv poprzez 3 chinche i... obrazu brak! Przynioslem inny telewizor, tym razem z wejsciem na euro - to samo, konsola sie wlacza ale obrazu nie ma! Czym to jest spowodowane? Moze trzeba pozmieniac cos w ustawieniach? Prosze o szybka pomoc!

Odnośnik do komentarza

może w ustawieniach konsoli miałeś ustawione inne wyjście obrazu i teraz po prostu ona nie przekazuje obrazu na chinche tylko na hdmi czy cuś innego... najlepiej twardy restart systemu albo za pomocą internetu dowiedz się jak wygląda menu ps3 i na ślepo próbuj przemienić na chinche(mi siętak udało:))

Odnośnik do komentarza
może w ustawieniach konsoli miałeś ustawione inne wyjście obrazu i teraz po prostu ona nie przekazuje obrazu na chinche tylko na hdmi czy cuś innego... najlepiej twardy restart systemu albo za pomocą internetu dowiedz się jak wygląda menu ps3 i na ślepo próbuj przemienić na chinche(mi siętak udało:))

Mam firmware 2.20 i tez na slepo probuje i nic.

 

Jak mialem PS3 w goscinnym pod HDTV Samsunga to odbieral mi poczatkowo normalnie na euro. Potem kupilem HDMI i tez odbieral dobrze. Jedyne co wowczas przestawilem to obraz na RGB Full.

 

Wiec moze to dlatego PS3 nie dziala mi teraz pod zwyklym crt?

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza
dokładnie tak... full rgb=hdtv=/=crt=brak obrazu... przestawiaj na ślepego.. pozdro

Hehe, moge sprobowac z tym, ze boje sie ze cos spiernicze w ustawieniach :P

 

Orientujesz sie moze, gdzie jest jakis filmik z instrukcja jak to przestawic? Tylko tego mi do szczescia potrzeba. Obecnie szukam na youtube, ale nie moge znalezc...

 

Dobra, jutro rano wezme konsole pod HDTV, przestawie ustawienia i bedzie si. Boje sie kombinowac :/

 

Dzieki wielkie za pomoc! Pozdro

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Szukalem takiego tematu, nie znalazlem w zwiazku z czym zakladam nowy.

 

Mam pewien maly problem:

 

Otoz bardzo dbam o swoja 3-miesieczna PS3, ktora nie ma ani jednej ryski. Niestety dzis moj ojciec tlustymi paluchami dotknal obudowy mojej konsolki i zostawil na niej slady :blink: . Jak je usunac, tak aby nie porysowac lakieru? Podobno jest sposob - przykleic tasme klejaca, odkleic, a brudne slady zostana na odklejonej tasmie. Nie probowalem tej metody, wiec prosze o rade. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze jeśli nie masz w co grać to od biedy kupuj konsolę pod swojego telewizora.

 

 

Po drugie - zdecydowanie radzę zakup dual shocka 3.

 

Po trzecie - radzę Tobie zainteresować się budlepackiem ps3 + GT 5 Prologue, po zamontowaniu netu możesz ściągnąć Tekkena 5 DR (mikrotranzakcja - musisz mieć konto internetowe-bankowe)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...