Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

Co do Financial Fair Play to jestem zdecydowanie sceptyczny. Takie sztuczne ograniczenia zawsze prowadzą do patologii , mataczenia i cwaniactwa- jak tu obejśc system.

 

Poza tym moze dostosujmy sie do tych najbiedniejszych powiedzmy do rodzimej ekstraklasy, niech budżet 60 mln zł będzie górną granicą?

 

Bez sensu sprawa, tak ten świat wyglada, ze bogaty moze wiecej- tak było , jest i będzie.

 

Niezłym pomysłem a już na pewno dużo lepszym niż powyższy, jest zamysł by ułatwic słabszym teamom drogę do LM , gdzie kasa jest duża. Traci na tym prestiż rozgrywek ale....

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 15,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1306

  • ogqozo

    1213

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1117

Wiesz, jest trochę zbyt wiele bardzo udanych rozgrywek sportowych opartych na szalenie wielkiej liczbie regulacji - NBA czy NFL - żebym w coś takiego wierzył. "Cwaniactwo" ucina się tam w prosty sposób - otóż po prostu NBA rządzi klubami, a nie na odwrót. NBA chce, żeby mecze były jak najciekawsze dla fanów każdej ekipy, bo po to są te rozgrywki, i to egzekwuje. I nie ma kombinowania, kluby albo działają w duchu prawa, albo niech sobie grają we własnej lidze podwórkowej. To się da zrobić. Pytanie, czy UEFA chce to zrobić i czy umie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do Financial Fair Play to jestem zdecydowanie sceptyczny. Takie sztuczne ograniczenia zawsze prowadzą do patologii , mataczenia i cwaniactwa- jak tu obejśc system.

 

Poza tym moze dostosujmy sie do tych najbiedniejszych powiedzmy do rodzimej ekstraklasy, niech budżet 60 mln zł będzie górną granicą?

 

Bez sensu sprawa, tak ten świat wyglada, ze bogaty moze wiecej- tak było , jest i będzie.

 

Niezłym pomysłem a już na pewno dużo lepszym niż powyższy, jest zamysł by ułatwic słabszym teamom drogę do LM , gdzie kasa jest duża. Traci na tym prestiż rozgrywek ale....

bez sensu gadasz. nie chodzi o ograniczenie max. kasy wydawanej na transfery do sztywnej sumy. po prostu kluby maja nie wydawac wiecej niz zarabiaja. dzieki temu nie bedzie (jak sie uda) takich sytuacji jak manchester city czy chelsea.

Odnośnik do komentarza

Akurat żeby przejechać się po Arsenalu wcale nie trzeba prezentować wysokiej formy, myślę, że Tottenham sprawia więcej problemów. Chciałbym zobaczyć np. z 5:0 i minę Wengera, kiedy uświadomi sobie, że takiej porażki nie da się zwalić na "niesprawiedliwość sędziów". Chociaż byłoby mi trochę szkoda Szczęsnego, lubię gościa.

 

Piszę dopiero teraz, musiałem wrócić z wakacji ;) Ale jak widać, w najśmielszych snach nawet nie myślałem o takim wyniku. Coś pięknego.

 

A co do FFP - przecież takie City obejdzie to bez najmniejszego problemu. Wystawią sobie w klubowym sklepiku jakieś koszulki "special edition", po 1mln Ł sztuka, wykupią je ich znajomi z Dubaju i już będzie siano na transfery.

Odnośnik do komentarza

Trzeba Wengerowi przyznać, że tanio domknął te wszystkie transfery. Santos i Mertesacker ostatniego dnia okienka za łącznie 14 mln - nieźle.

Akurat z transferu Mertesackera nie ma co sie zbytnio cieszyć ...zobaczymy jak będzie grał ale cudów nie będzie .gość jest powolny .. taka tyczka w polu karnym .Wojtek trochę goli wpuści dzięki niemu .

Odnośnik do komentarza

Żal mi trochę Evertonu który pozbył się dwóch czołowych piłkarzy i zakontraktował ani jednego zastępstwa (Drenthe został wypożyczony więc go nie liczę ). Moyes jest świetnym managerem ale nie cudotwórcą, także Everton może ten sezon zakończyć w dolnej części tabeli. Bez Artety i Yakubu będzie ciężko, ale może Saha wyleczy wszystkie kontuzje i będzie grać jak z starcyh czasów, Barkley i Rodwell pokażą że są talentami na miarę reprezentacji Anglii.

Odnośnik do komentarza

http://www.goal.com/...sackers-horror-

 

Fani Arsenalu powinni być zmartwieni po horror show Mertesackera w meczu z Polską

 

"Posępny występ wysokiego 26-letniego obrońcy dla swojego kraju był zapowiedzią rzeczy, które nadejdą na Emirates Stadium".

 

"Mertesacker odnosił sukcesy, gdy miał odpowiedni typ partnera, gdy jego trener wymagał pracy defensywnej od wszystkich pomocników i zachowywał mało miejsca między obroną i pomocą. W innych sytuacjach, męczy się".

 

"[Z Polską]Potrzebował przed sobą dodatkowego defensywnego, i to lepszego niż Simon Rolfes. Potrzebował także bardziej agresywnego partnera niż Jerome Boateng, który nadążałby za Lewandowskim i był pierwszą przeszkodą dla napastnika. Odpowiednimi partnerami byli Schweinsteiger i Khedira jako defensywni oraz Friedrich na stoperze".

 

"Parę miesięcy po Mundialu, Mertesacker był częścią jednej z najgorszych defensyw ligi. Powód? Partner Naldo opuścił większość sezonu, a DMC Torsten Frings obniżył loty i nie był w stanie bronić pola".

 

"Smutna prawda jest taka, że Arsenal zatrudnił gracza, który wymaga warunków, jakich klub nie może spełnić. (...) Wenger nie jest znany jako specjalista od obrony, a DMC to słaba pozycja od czasu odejścia Patricka Vieiry. Na stoperze jedynym odpowiednim partnerem Mertesackera byłby Thomas Vermaelen, który jest wiecznie kontuzjowany i będzie pauzował jeszcze przez półtora miesiąca"

Odnośnik do komentarza

Tak jak mówiłem, wystarczy wsadzić kogokolwiek na miejsce Torresa i już to jakoś wygląda. Mata wymiata, koleś już dziś w zasadzie dyrygował atakami Chelsea. Meireles na razie mało widoczny, ale tą asystą przypomniał o swoich umiejętnościach. Liverpool nie powinien go oddawać za taką kasę choćby po to, żeby nie wzmacniać rywali.

Odnośnik do komentarza

United pobiło tym samym rekord pod względem strzelonych bramek w pierwszych 4 kolejkach, zdobywając ich w sumie 18. Poza tym już z drugi hat-trick Rooney i świetne raidy Jones'a. Chociaż W pierwszych 30 minutach I połowy, United grało tak ofensywnie że raz czy dwa dośrodkowanie z prawego skrzydła zaliczył Rio Ferdinand. Denerwuje mnie tylko Nani. Zamiast grać tak jak w I połowie tamtego sezonu (szukać dośrodkowań i od czasu do czasu coś ustrzelić) to samolubnie próbuje wbiegać w pole karne w czego konsekwencji traci piłkę zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza

Tak jak mówiłem, wystarczy wsadzić kogokolwiek na miejsce Torresa i już to jakoś wygląda. Mata wymiata, koleś już dziś w zasadzie dyrygował atakami Chelsea. Meireles na razie mało widoczny, ale tą asystą przypomniał o swoich umiejętnościach. Liverpool nie powinien go oddawać za taką kasę choćby po to, żeby nie wzmacniać rywali.

Wpis jak ch.uj, nieźli idioci siedzą w tym Liverpoolu, że wymienili Meirelesa za Hendersona. A bramka Sturridge'a - no stadiony świata.

Odnośnik do komentarza

Normalnie Liga Szkocka

 

United i City poprostu rozjezdzaja kolejnych przeciwnikow

A narzekają, że Primera Division to liga dwóch zespołów. :sorcerer:

Własnie do tego nawiazywałem ;)

 

Barca remis , Real tez powinien zremisowac (karny, ktorego nie bylo)

 

 

A tak powaznie to naprawde United i City w tym sezonie beda sie tylko liczyc o tytuł

 

United jak zwykle, a City wkoncu zainwestowało w kreatywnych graczy a nie "czołgi" , Trójkat Nasri - Silva - Aguero to jednak jest siła.

 

Arsenal w tym sezonie nawet w TOP 4 nie bedzie

 

Trzecia chelsea czwarte Koguty albo The Reds.

 

 

O tak sobie przewiduje ;)

Odnośnik do komentarza

dla mnie wlasnie spurs sie posypie w tym sezonie. a to modric chce odejsc, a to bale i vdv juz od drugiej polowy poprzedniego sezonu tak nie swieca...

 

qpr - nufc 0-0 ... Newcastle z taka gra to znowu walka o utrzymanie, nawet nie chce mi sie rozpisywac o idiotycznym dobieraniu jedenastki... cud ze po 4 kolejkach stracili raptem jednego gola

Edytowane przez mishka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...