Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale my mówimy o czyszczeniu otworów wentylacyjnych konsoli czy samej konsoli w środku ? :huh:

 

Odkurzacz wydaje się lepszym pomysłem niż sprężone powietrze, z tego względu, że sprężone powietrze tylko wdmuchnie kurz głębiej do wnętrza konsoli, a odkurzacz powinnien dobrze wszystko odessać. Mam rację? Co Wy doradzacie, macie jakieś lepsze pomysły?

Tak i przy nie umiejętnym użyciu wyłamać kilka elementów .

 

Owszem odkurzacz to najlepszy sposób to wyczyszczenia konsoli bez jej otwierania ,ale pamiętaj żeby ustawic moc odkurzacza na najsłabszą lub średnią. I w tedy nie powinno się nic stać.

Ja czyszczę w ten sposób X'a raz w miesiącu daje moc na najniższą w odkurzaczu i powoli czyszczę wszystkie otwory wentylacyjne.

 

 

Odnośnik do komentarza

wlasnei ze nie, sprezone powietrze ma wieksze cisnienie i dobrze oczysci to co chcesz oczyscic, a odkurzacz to bzdura, powierzchowni tylko zbierze to co sie zdola odkleic

i nie opowiadaj ze Ty chcesz to czyszczenie przeprowadzac na zamknietej konsoli?

jak sie cos robi to juz robic dobrze a nie na odwal sie, rozkrecic wyczyscic radiatory, otwory w blasze konsoli boczne, wiatrak caly i to na rozkreconej konsoli gdzie dostep jest do wszystkiego

 

odkurzaczem czyscic zamknieta kosnole to tak jakby sie nic nie wyczyscilo...

a sprezonym powietrzem to bedzie niedokladne i tez malo efektywne

Odnośnik do komentarza

nie ma szans

najwiecej brudu i najbardziej zapycha sie radiator na CPU, kurz jest przyklejony nie od strony wiatraka a od strony przodu konsoli, tworzy sie taka "pajeczyna", nieraz jest tak zbita ze ciezko to recznie zdjac a za żadne skarby to nie przejdzie przez zeberka gdzie szczelina 1mm

 

musiaby wyciagac to od strony przedniej konsoli, tylko bez otwierania niby jak?

 

sprezonym powietrzem wdmu(pipi)ac to do srodka przez dolaczona cienka rureczke jest szansa ze odleci ale i tak dokladnie tego eni zrobi i do tego takie zwoje kurzu beda w kosnoli dalej

 

u niektorych tworzy sie taka kula kurzu, jest przed radiatorem od CPU o malej wadze i doslownie jak powietrze zasysa sie to ta kulka sie kreci przed radiatorem nawijajac i przylaczajac do siebie kolejny kurz, niektorzy by sie zdziwili jakie atrakcje mozna zobaczyc w konsolach (muchy, wlosy, resztki jedzenia, doslownie wszystko, jedno wielkie siedlisko roztoczy itp "gadow")...

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mama parę pytanek, przejrzałem kilka stron tematu i nie znalazłem a nie ukrywam, że 100 stron to nie mam czasu za bardzo przeglądać.

 

Zamierzam kupić X360, a więc do rzeczy:

 

1) nie zamierzam grać online, nie zamierzam ściągać demek, używać kopii zapasowych tak więc czy hdd mi będzie potrzebny? czy oprócz szybszego doczytu i mniejszego rysowania jest on niezbędny? jakieś gry (obecne lub zapowiedziane) nie ruszają bez hdd lub chodzą płynniej?

 

2) rozumiem, że obecnie sprzedawane wersje, w tym arcade, jak mają wejście hdmi z tyłu , to już te mniej awaryjne?

 

3) w momencie gdy pojawi się patch mogę go ściągnąć na kartę pamięci?

 

 

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Ad.1

Dużo szybciej nastepuje wczytywanie tekstur w grach. A uwierz, że w niektórych to naprawdę potrzebna opcja, jak np. w GTA. Opcja bez dysku choćby 20GB to raczej zły pomysł, z wspomnianego przeze mnie względu. Nawet jak nie było możliwości zgrywania gier na dysk to i tak część danych była zapisywana na dysku w cache i już pomagało to co nie co w doczytywaniu.

 

Ad.2

Jak mają to już te mniej awaryjne Falcony. Bez HDMI to kupa :) . Nie tak dawno pojawił się nowszy chip, rzekomo jeszcze mniej awaryjny.

 

wlasnei ze nie, sprezone powietrze ma wieksze cisnienie i dobrze oczysci to co chcesz oczyscic, a odkurzacz to bzdura, powierzchowni tylko zbierze to co sie zdola odkleic

i nie opowiadaj ze Ty chcesz to czyszczenie przeprowadzac na zamknietej konsoli?

jak sie cos robi to juz robic dobrze a nie na odwal sie, rozkrecic wyczyscic radiatory, otwory w blasze konsoli boczne, wiatrak caly i to na rozkreconej konsoli gdzie dostep jest do wszystkiego

 

odkurzaczem czyscic zamknieta kosnole to tak jakby sie nic nie wyczyscilo...

a sprezonym powietrzem to bedzie niedokladne i tez malo efektywne

Mam plomby na konsoli, nie mogę jej rozkręcać. W takim razie najlepiej będzie jak niczego nie będę ruszał. Odkurzacz mówisz, że tylko naciągnie więcej kurzu, a sprężone powietrze zapcha kurz głębiej. Czyli takie "czyszczenie" bardziej szkodzi niż pomaga. Mam odkurzacz o dużej mocy, to też zły pomysł, żeby przy wylotach spróbować odciągnąć trochę kurzu?

 

Odnośnik do komentarza

Słyszał ktoś coś o tym tytule http://www.ultima.pl/Hei_36_t/i7166/ ? Premiera za 4 dni a pierwszy raz o niej słyszę gdzie większość tytułów konsolowych znam. Na dodatek to podobno exlusive na XO. W necie też praktycznie zero informacji o niej. A tytuł to jakaś sandboxowa gangsterka, podobno. Najlepszy mój gatunek, więc nie wiem jak mnie obeszły informacje o niej. Gra widmo...

Odnośnik do komentarza

W imieniu znajomego chciałbym się poradzić. Nie może odpalić żadnej gry. Pojawia mu się taki komunikat: "Can't find the update disc. Pleas reinsert the disc." Po wciśnięciu 'dalej' jest " Can't update your console. Pleas contact Xbox Customer Support or go to www.xbox.com/support."

 

Co zrobić, aby konsola czytała gry?

 

I kilka pytań ode mnie.

 

Rozumiem, że jeżeli konsola to ZEPHYR/XENON to zasilacz musi być WYŁĄCZNIE 203W?

 

Jaką przejściówkę należy kupić, aby podłączyć konsolę do monitora CRT? (czy sama przejściówka starczy, aby cieszyć się grą już na monitorze?)

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...