Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

mój Xbox 360 padł jakiś czas temu i poszukuję nowej konsoli. Mam sprawny dysk, kable, pady, gry więc szukam czegoś "gołego". I trafiła mi się oferta Xboxa 360 slim (matowego) z dyskiem 4 GB. Wczesniej nie miałem styczności z tą wersją i mam kilka pytań:

 

1) Czy opłaca się kupić tą konsolę (goła, tylko z zasilaczem, używana, podobno w bdb stanie) za 320 zł z przesyłką?

2) Czy będę mógł przełożyć dysk ze starej konsoli?

3) Czy pady z najstarszej wersji iXa bez problemu będa wykrywane przez Slima?

4) Czy ta wersja konsoli jest mniej podatna na RROD i inne awarie?

5) Czy ma jakieś wady?

Odnośnik do komentarza

1.Za stówke więcej na allegro możesz mieć komplet a jak dobrze poszukasz na jakichś forach to taniej więc 320 za gołą to taka se okazja

2.Obudowy do dysków w fatce i slimce się różnią, ale możesz wyjąć dysk z obudowy i będzie działać

3.Tak

4.Tak, tutaj rodd praktycznie nie występuje, zresztą w jasperze(fatka) też nie występuje

5.Ja nie widzę :)

Edytowane przez wiktor96
Odnośnik do komentarza

1) możesz porównać ceny na Allegro albo na odpowiednim temacie na tym forum (pchli targ)

2)zależy czyTwoj stary zbóż to ten model starszy, większy, ńieslim. W tym przypadku raczej nie ma takiej możliwości

3)najstarsza wersja x360? Tak

4)tak

5) Produkcyjnych jakiś mega jak wersja pierwsza nie ma, ale bezawaryjnego sprzętu teraz nie ma.

 

możesz tez sie zastanowić nad inna konsolą (wii, ps3), aby teraz zobaczyć bibliotekę innych platform ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem sobie nową matową Slimke 250 GB i mam mały problem. Grzeje sie to dramatycznie, dużo bardziej niz stary fat 20gb, niby wentylator działa ale bardzo powoli a obudowa koło otworów wentylacyjnych nagrzewa sie do jakiś 60-70 stopni w kilkanaście minut po włączeniu konsoli. Myślałem że to przez ostatnie upały ale teraz mam 24 stopnie w pokoju a temperatura konsoli nadal szaleje.

Nie wiem czy ja jestem przewrażliwiony czy mam sie wkrótce szykować na wysyłkę do serwisu?

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No przecież mówi, że obudowa się grzeje, a nie powietrze jest gorące :) Jakby nie było, to nie jest normalna temperatura pracy raczej.

 

Zrozumiałem, że obudowa wokół wylotów powietrza jest gorąca, a wedle znanych mi praw fizyki, tak właśnie powinno być jeśli wydobywa się z nich gorące powietrze ;)

Odnośnik do komentarza

To nie jest normalne - u mnie obudowa jest zimna / chłodna u góry - nawet jak były te upały to się nie nagrzewała od góry tylko jak już to od dołu. Od góry tylko to ożebrowanie plastikowe jest gorące ale to normalne bo między nimi wylatuje całe gorące powietrze.

Też mam matową Slimkę 250GB.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dlatego wydaje mi się że powinien sprawdzić jak zachowuje się cała obudowa, czy ściany robią się gorące, jeśli nie, to znaczy, że wentylator działa poprawnie - w innym przypadku ciepłe powietrze kumulowałoby się we wnętrzu konsoli i cała obudowa zaczęłaby się mocno nagrzewać. Później pozostaje tylko kwestia tego czy konsolę opuszcza powietrze o normalnej temperaturze dla konsoli w stanie pracy.

Odnośnik do komentarza

Wyczytałem że przy wysokiej temperaturze wentylator powinien wrzucić wyższy bieg,jak na razie nic takiego sie nie dzieje.

 

Cała obudowa mi sie nagrzewa góra,dół i nawet przednia część przy napędzie i właczniku też jest ciepła tak z 35-40 stopi

Wydaje mi się że to wina wentylatora obraca sie z taką prędkością że szok,nie wiem 70-80 obrotów na minute...

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wyczytałem że przy wysokiej temperaturze wentylator powinien wrzucić wyższy bieg,jak na razie nic takiego sie nie dzieje.

 

Cała obudowa mi sie nagrzewa góra,dół i nawet przednia część przy napędzie i właczniku też jest ciepła.

Wydaje mi się że to wina wentylatora obraca sie z taką prędkością że szok,nie wiem 70-80 obrotów na minute...

 

W takim wypadku dzwoniłbym na serwis. Wygląda na to, że czujnik temperatury, który jest na płycie nie działa.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

To super tygodniowa konsola.... :whistling:

Pogrzeję go jeszcze z godzinkę i zobaczę co sie stanie.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Nie rób tego, nie wiem jak teraz robią z naprawami, ale jesli mieliby odesłać Ci tą samą konsolę, to ta usterka to tylko kwestia czujnika, który pewnie wystarczy wymienić (albo nie łączy) - po co palić całą resztę  :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dlugo juz konsoli nie mialem i mysle zeby znowu kupic. Problem tylko ze nie mam tivika a monitor do ktorego bym chcial podpiac ixa. W jaki sposob uzyskam dzwiek? Monitor nie ma zadnego wyjscia na sluchawki. Widzialem w ofercie jakiegos sklepu jednak sluchawki bezprzewodowe ktore niby maja dzialac tak jak bym sobie tego zyczyl, ale jakos nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...