Skocz do zawartości

Tekken 6 / Bloodline Rebellion


albrechtus

Rekomendowane odpowiedzi

Jest duza szansa, ze beda dostepne gry juz w srode, 28go - wiec pytac sklepy (na tel or so), bo dostawcy maja miec w srode (np. cenega bedzie miala w srode) i zapewne niejeden sie wylamie, aby sprzedac wczesniej.

 

Co do lagow - sorry, ze tak brutalnie - bedzie m/w jak w T5:DRO, tutaj o wszystkim decyduje ping, a tekken jest specyficzny, to nie fps, racing czy pes, tutaj kazda klatka sie liczy

 

lag mniej boli w grach 2D (znacznie mniej do analizowania hitow, mozna interpolowac sporo).

Zreszta na tekkenzaibatsu juz sie wypowiedaja, ze jest podobnie - bo jak mialoby byc inaczej. Pisalem kiedys, ze dopiero jak bedziemy na swiatlowodach (lub dobre kable od osoby A do osoby B z pingiem 15-20ms) to bedzie mozna grac.

Przy pingu 15-25ms masz strate 1 klatki, wiec mozna naprawde grac jak offline. Pryz pingu 100-200ms - za duzo, mozna pograc, fun to fun, ale czuje sie te "50kg ciezarki" na nogach postaci; ).

 

Frizen - aby zlapac klimat masz zakonczenie gry Asuka - tak jak w T5, wszystkie zakonczenia sa renderowane:

http://www.youtube.com/watch?v=zzj6vOYjeVs

 

zapewne mishimy itd beda mialy jak zwykle jakies rodzinne blablanie o sensie zycia, czyli jak to w tekkenia - zalezy od postaci, wiecej sam nie ogladam, obejrze sobie w grze, to jedno sobie obejrzalem, aby zobaczyc w jaki sposob sa wykonane zakonczenia.

 

Co do replayow - ciekawe czy w przyszlosci Namco doda mozliwosc ruchu kamery podczas replaya. Ot, jako ciekawostke. fajnie byloby zobacyzc swoja gre z kamery np. z rzutu izometrycznego; ).

 

A nikt jeszcze nie wspomnial chyba - pojawila sie znow opcja TEAM BATTLE - ktos na xboxie sprawdzil? Czyli jak w starszych tekkenach - wybieramy sobie kilka postaci vs kilka postaci? idealne do SBO

 

A dla wszystkich, ktorzy chca zobaczyc jak to wyglada na konsoli - tutaj koles odpala gre i pokazuje po kolei menusy, customizacje, arcade, opcje itd - milo obejrzec przed otrzymaniem tego w rece, polecam.

Generalnie wszystko wyglada swietnie, tak jak wyzej pisali Ci ktorzy pykali juz na xboxie.

http://www.youtube.com/watch?v=B54pLjU-57Y&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=uFfPeRW0NRQ&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=_fZUtnmcOpw&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=90h22KLIxMg

 

http://www.youtube.com/watch?v=W0m_epYQEk0&feature=related

Edytowane przez solo/ng
Odnośnik do komentarza

Ja będę grał Alisą, bo w końcu kolekcjonuję Pokemony :)

 

 

Wczoraj ponad 6h graliśmy w Arenie na Samsungu (coś koło 23 cali) przez Component Cable i muszę przyznać, że gra prezentowała się wraźnie gorzej niż u mnie na 32-calowej Bravii... o_O

Na dodatek do muzyki już się przyzwyczaiłem i zaczęła mi się ona podobać.

 

Spowolnienia przy niektórych animacjach Ravena są niedopuszczalne...

 

A teraz przyznać się, kto miał jakie bugi :laugh: Sway'owi udało się zestunować przeciwnika na niewidzialnej ścianie :ninja: Z kolei b+1 Bryana na ścianie, które zamienia go miejscem z Pandą to już standard :thumbsup:

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Mój brat grał trochę w Scenario Campaign. Muszę przyznać, że tryb ten nie prezentuje się tak źle jak przypuszczałem :smile: W tej chwili przechodzi level, w którym grając Nancy robi się rozwałkę w jakimś budynku :biggrin:

 

 

@Solo

O takiej sytuacji właśnie mówiłem. Może to więc jednak nie bug, że można kogoś zestunować na rozwalającej się ścianie?

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Jest duza szansa, ze beda dostepne gry juz w srode, 28go - wiec pytac sklepy (na tel or so), bo dostawcy maja miec w srode (np. cenega bedzie miala w srode) i zapewne niejeden sie wylamie, aby sprzedac wczesniej.

 

Co do lagow - sorry, ze tak brutalnie - bedzie m/w jak w T5:DRO, tutaj o wszystkim decyduje ping, a tekken jest specyficzny, to nie fps, racing czy pes, tutaj kazda klatka sie liczy

 

lag mniej boli w grach 2D (znacznie mniej do analizowania hitow, mozna interpolowac sporo).

Zreszta na tekkenzaibatsu juz sie wypowiedaja, ze jest podobnie - bo jak mialoby byc inaczej. Pisalem kiedys, ze dopiero jak bedziemy na swiatlowodach (lub dobre kable od osoby A do osoby B z pingiem 15-20ms) to bedzie mozna grac.

Przy pingu 15-25ms masz strate 1 klatki, wiec mozna naprawde grac jak offline. Pryz pingu 100-200ms - za duzo, mozna pograc, fun to fun, ale czuje sie te "50kg ciezarki" na nogach postaci; ).

 

 

 

Solo, o tym mówil sam producent gry w wywiadach, ktore udzielal przed premierą gry. Stwierdzil, ze stworzenie kodu, ktory by pozwalal na plynna gre online jest bardzo trudne, ale zdawali sobie sprawe jak wazny jest to element i mieli pare pomyslow jak zrobic, zeby dalo sie przyjemnie i plynnie grac. Niestety nie podawal żadnych szczegolow.

 

 

Wydaje mi sie, że istnieje sposob, na plynna gre, bez kosmicznych jak na nasz kraj polaczeń internetowych. Z moim kolega, grajac bez mikrofonow, nie mamy żadnych lagow. Oczywiście mówie o T5:DRO

Edytowane przez CrazyGoSu
Odnośnik do komentarza
Co do lagow - sorry, ze tak brutalnie - bedzie m/w jak w T5:DRO, tutaj o wszystkim decyduje ping, a tekken jest specyficzny, to nie fps, racing czy pes, tutaj kazda klatka sie liczy

 

Nie tylko ping decyduje. W DRO gra potrafi powodować lagi bez przyczyny. Grając z tą samą osobą w DRO i SC4, jakość gry była o wiele lepsza w SC4 (praktycznie jak offline), a w DRO co jakiś czas randomowe przycinki.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że kod ma znaczenie.

 

Namco niestety do tej pory robi bardzo słabe online.

SC4 jest zdecydowanie najgorszą bijatyką online. Bardzo ciężko było mi znaleźć kogoś, z kim nawet for fun dało się pograć.

To już starutkie DOA4 w czasach popularności lepiej chodziło.

Natomiast VF5 i SF4 pokazują, że da się napisać dobry kod. W te dwie gry można grać praktycznie jak offline. Nie czuć różnicy.

 

Mam nadzieję, że nie zrobią takiej fuszerki, jak z SC4 bo mocno wyczekuję tej gry.

Odnośnik do komentarza

A ja Wam mowie, ze najwazniejszy jest ping (w _tym_ przypadku), wszystko zalezy od charakteru gry. W SFIV jest prawie zerowa detekcja,ktora mozna obliczyc interpolujac ruch do przodu, o wiele slabsza anulacja movementu, nie mozna tego porownac do Tekkena. Sadzicie, ze kolesie z takim doswiadczeniem pisza 'slaby' online bo cos tam? ; o. Powiem tak:

 

- gracz A robi puncha z 1

- gracz B widzac animacje ciosu (powiedzmy, ze poprostu na refleks widzi ze leci jakis cios) robi sidestepa w gore

 

jezeli ping bedzie 60ms, roznica jest ok. 3-4 klatek, gracz B wylapie w czapke tego puncha, bo ten punch jest juz 3 klatki do przodu.

 

Namco mogloby tutaj uproscic robiac jakies usrednienia, ale w przypadku takiego systemu walki jak w tekkenie byloby to chyba elo.

 

Nie wiem - zobaczymy i sprawdzimy wszystko w praniu juz na dniach, end of spam ; )

Odnośnik do komentarza

 

zapewne mishimy itd beda mialy jak zwykle jakies rodzinne blablanie o sensie zycia, czyli jak to w tekkenia - zalezy od postaci, wiecej sam nie ogladam, obejrze sobie w grze, to jedno sobie obejrzalem, aby zobaczyc w jaki sposob sa wykonane zakonczenia.

 

Co do replayow - ciekawe czy w przyszlosci Namco doda mozliwosc ruchu kamery podczas replaya. Ot, jako ciekawostke. fajnie byloby zobacyzc swoja gre z kamery np. z rzutu izometrycznego; ).

 

A nikt jeszcze nie wspomnial chyba - pojawila sie znow opcja TEAM BATTLE - ktos na xboxie sprawdzil? Czyli jak w starszych tekkenach - wybieramy sobie kilka postaci vs kilka postaci? idealne do SBO

 

 

 

Praktycznie wszystkie zakończenia można obejrzeć na youtubie. Dominuje w nich humor.

 

Co do Team Battle to taka opcja jest, ale nie do zastosowania na turnieju, przecież każdy zawodnik ma najczęściej różne ustawienia pada/albo jeszcze lepiej, gra na sticku i trzeba by pauzować grę by zmienić config.

 

@Di - na forach narzekają na customizację 1P/2P czy może wiadomo konkretnie o co chodzi, bo nie mogę się doczytać. Graliście może w versusie z oboma skustomizowanymi playerami? Albo spróbujcie skustomizować dwa stroje jednej postaci i zagrać w vs? Jestem bardzo ciekaw o co w tym chodzi, strasznie dużo ludzi narzeka na jakąś poważną niedoróbkę ze strony Namco, która nie była obecna w wersji arcade.

Edytowane przez Nevan
Odnośnik do komentarza

Kwestia charakteru gry wymusza napewno zachowanie sie i odbior informacji w sieci. Wiadomym jest, ze przyslana informacja powinna byc jak najmniejsza. I musi byc rowniez jakas detekcja bledow. Dlatego CIEZKO a nawet BARDZO CIEZKO napisac dobry online. Namco ma doswiadczenie w robieniu GIER a nie GIER ONLINE. Gosc ktory napisal GGPO jest programista zajmujacym sie wlasnie sprawami sieciowymi w VMWare, firma zajmujace sie produkcja software'u do wirtualizacji. Samo zagadnienie sieciowe nie jest sprawa stricte growa i to ze Namco ma problem powinno ich zmusic do:

 

-zatrudnienia ludzi z doswiadczeniem w tej dziedzinie,

 

-zakupienia gotowego kodu sieciowego,

 

Ewidentnie widac, ze sobie z tym chlopaki nie radza.

Odnośnik do komentarza

A ja Wam mowie, ze najwazniejszy jest ping (w _tym_ przypadku), wszystko zalezy od charakteru gry. W SFIV jest prawie zerowa detekcja,ktora mozna obliczyc interpolujac ruch do przodu, o wiele slabsza anulacja movementu, nie mozna tego porownac do Tekkena. Sadzicie, ze kolesie z takim doswiadczeniem pisza 'slaby' online bo cos tam? ; o. Powiem tak:

 

- gracz A robi puncha z 1

- gracz B widzac animacje ciosu (powiedzmy, ze poprostu na refleks widzi ze leci jakis cios) robi sidestepa w gore

 

jezeli ping bedzie 60ms, roznica jest ok. 3-4 klatek, gracz B wylapie w czapke tego puncha, bo ten punch jest juz 3 klatki do przodu.

 

Namco mogloby tutaj uproscic robiac jakies usrednienia, ale w przypadku takiego systemu walki jak w tekkenie byloby to chyba elo.

 

Nie wiem - zobaczymy i sprawdzimy wszystko w praniu juz na dniach, end of spam ; )

 

Virtua Fighter 5 jest w 3D i może nawet bardziej złożony od Tekkena, a jednak to najlepszy online w bijatykach na rynku.

Nawet nie ma jak porównywać do bardzo słabego SC4.

http://www.youtube.com/user/C1REXpl#p/u/27/uTDmAkNTh3M

To mój filmik z online z gry z jednym z najlepszych graczy w USA. (Straszna kapa, ale wygrałem).

W ile bijatyk da się pograć na poważnie z amerykanami?

 

http://www.youtube.com/user/C1REXpl#p/u/33/EU24MrCRfuc

Tu walka z DaiBison. Czołówka Europy.

 

 

Jak widać, da się wszystko.

Jeśli widać różnicę między offline, a online, to jest to najprawdopodobniej dużo większe opóźnienie, niż 1,2 klatki i jest to kwestia kodu.

Odnośnik do komentarza

C1rex, zlozonosc gry nie ma tutaj nic do tego - czy w VF mozesz anulowac sidestepa - nie mozesz. W Tekkenie praktycznie w kazdej klatce mozesz anulowac movement (backdash, instant wave-ws2 DJ itp) - dlatego tutaj nie moga sobie w kodzie sieciowym pozwolic na usrednianie i interpolacje jaka jest np. w SFIV online. No offence, ale tez siedze powiedzmy mocno w programowaniu i pewnych rzeczy sie nie przeskoczy. Napisze jeszcze raz - ping 50ms to 3 klatki gry, jak chceszmiec na pingu 100ms roznice "1-2 klatek"? tego bez usredniania ruchu i buforowania synchronizacji sie nie da zrobic (co mozna slicznie robic w grach 2D/3D bez tak mocnej anulacji ruchu, jaka jest w tekkenie). 1more: przy pingu 50ms jak wcisniesz 1 to przeciwnik zobaczy to na ekranie za 3 klatki,bo tyle czasu bedzie szla informacja po kablach miedzianych do Twojego przeciwnika,przy pingu 100ms Twoj input bedzie szedl 6 klatek ekranowych.

 

Namco mogloby ew. zrobic 1-2 klatki na bufor online, do synchronizacji, wtedy przy pingu 50ms graloby sie cos jak na lagu slabszego LCD.

 

Co do laga - gralem troche w SCIV w sieci i nie podobalo mi sie ; o.

 

--------

 

Wlasnie o co kaman z ta kustomizacja?

Edytowane przez solo/ng
Odnośnik do komentarza

W Tekkenie kancelujesz SS, a w VF klepiesz wyrwania z rzutów. Do tego każda prawie postać ma JFremy. Nawet z jednoklatkowym oknem (kolanko Akiry)

A taki SC4 ma dużo większe opóźnienia, niż wynikające z pingu.

 

Sam mam ping około 25. W VF5 nie czułem różnicy ludźmi z najlepszym połączeniem. Nawet w DOA4 udawało mi się pograć.

W SC4 nie udało mi się nigdy mieć idealnego połączenia. A przecież łącze mam te same.

 

I serio nie widzę tu argumentu, że SC4 jest bardziej złożony od VF5 i dlatego ma większe opóźnienia.

Odnośnik do komentarza

Ale co ma buforowanie (BUFOROWANIE) rzutow do instant anulacji ruchu? zreszta offtopic sie zrobil, Ty twierdzisz A, ja Twierdze B, ja twierdze, ze nie da sie przy takim systemie jak tekken zrobic dobrego online, czytales w ogole co napisalem? 50ms = 3 klatki animacji, 100ms= 6 klatek animacji. Wytlumaczi jak genialny kod sieciowy, napisany przez najwiekszego kozaka, przeskoczy fizyke i spowoduje nagle, ze impulsy elektryczne beda szly 3 x szybciej? Moze w alterantywnym swiecie: p. wmmorpg przy pingu 100ms prawie go nieczujesz, w FPS juz przy 40-50ms mozna doscdobrze pograc, bo to w ogole inna specyfika gry. Tak samo jak inna ma VF5 i SFIV. ZADNA bijatyka nie ma takmocnej anulacji ruchu (nawiasem dlatego tak lubie Tekkena).

 

Bardzo dobrze widac jak dziala ping w grze gunzonline gdzie jest ogromne tempo i o ile ruch i wszystko wyglada plynnie, tak kazdy pro gracz wie, ze jak przeciwnik ma pinga50-70ms to widzac, ze leci w prawo, strzela sie kawalek przed postacia, a nie w postac (aby zbuforowac opoznienie tych 4-5 klatek naprzod).

 

Co ma robienie bufora na rzuty czy JFa (z kontynuacji jakiejs kombinacji) do instant anulacji movementu? nic. Jak sama nazwa mowi, buforujesz wiec klepiesz kombinacje na rzuty, wszystko leci ciurkiem a to ze wszystko polecialo 3 klatki pozniej uzej roznicy Ci nie zrobi. za to anulacje 3 klatki pozniej wave-instant WS juz owszem. W VF5 po wcisnieciu ruchu/ciosu gra czeka na jego zakonczenie, wiec inputow jest malo (a reszta leci po buforze), w tekkenie kazda z obu postaci moze w 1 klatce zrobic jakas anulacje (w VF5 jak jedna zrobi SS, a druga cios, to gra moze sobie "isc na kawe" bo w tym czasie sie nic nie wydarzy).

 

Zreszta mozesz bez problemu robic backdasha/eletric stepa i wszytko w T5:DRO (/T6:BR), jednakze jak grasz szybko to caly czas czujesz opoznienie reakcji postaci, jakby wazyla z tone. Ja duzo SSoujac+poki denerwuje sie w T5:DRO, gdzie zrobienie akcji typu SS,pok, SS, poke, SS poke czesto konczy sie jakims randomowym ciosem we mnie.

Odnośnik do komentarza

Solo pisz sobie co chcesz, ale nie wierzę, że nie da się zrobić gry online tak żeby gracze z tego samego kraju nie mieli ze sobą lagów (nawet w Tekkenie). Może ping jest najważniejszy, ale kod sieciowy też ma duże znaczenie.

 

ps. podobno cenega już sprzedaje T6, znajomy dzisiaj tam jedzie i potwierdzi

Edytowane przez Komandos
Odnośnik do komentarza

Nie ma co porównywać kodów sieciowych wymaganych do grania w VF i w Tekkena, bo właśnie przez opisany przez Sola movement dzieli je naprawdę wielka przepaść.

 

 

Jeśli chodzi o customizację, to - z tego, co do tej pory zaobserwowałem - na jednej konsoli jest tylko profil pierwszego gracza. Mnie to cieszy, bo nie będzie zabawy w pokraczne przebieranki, ale zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu osób brak możliwości załadowania własnego profilu stanowi zawód.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co porównywać kodów sieciowych wymaganych do grania w VF i w Tekkena, bo właśnie przez opisany przez Sola movement dzieli je naprawdę wielka przepaść.

 

 

Jeśli chodzi o customizację, to - z tego, co do tej pory zaobserwowałem - na jednej konsoli jest tylko profil pierwszego gracza. Mnie to cieszy, bo nie będzie zabawy w pokraczne przebieranki, ale zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu osób brak możliwości załadowania własnego profilu stanowi zawód.

 

Ok. Ale ja w ogóle nie mówię tu o Tekkenie, a o innej grze namco - Soul Calibur. Porównuję ją do bardzo podobnego pod wieloma względami VF5, a nie SF4.

W SC4 movement jest prosty jak drut, a lagi są okropne.

 

Nie wspominałem też o połączeniu modemowym, a w miarę optymalnych warunkach i pingu w okolicach 25ms. Jak widać namco nawet w takich warunkach w prostej manualnie grze z dużym bufferingiem sobie nie poradziło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...