Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry chłopaki, dostałem zaproszenie do Bety :D

 

Pierwszy kontakt:

 

Download, install, join the game...

 

Pomieszczenie z jakimś czołgiem, kawałek dalej korytarz prowadzący na plac pomiędzy budynkami. Co uderza na wejściu to klimat, otaczający syf, brud, wojna. Docieram do placu, po prawej rząd kolumn, w ich cieniu towarzysz broni walczy o życie, zdejmuję agresora, 1:0 dla mnie. Bieg wdłuż kolumn, wpadam do jakiegoś baru, Helgast!!! 2:0. Wbiega następnych dwóch, robi się gorąco...4:0, uff. Zauważam brak amunicji w karabinie, mam tylko jeden, ok, jest jeszcze pistolet, zobaczymy. Kolejny przeciwnik, 5:0, a właściwie 5:1, ginę tuż po nim, w głowie pojawia się myśl "Albo tu są same leszcze, albo...no właśnie, co? Killerem nie jestem, w Resistance wygrałem dopiero 9 mecz. A tutaj na wejściu 5 killsów z rzędu." Dalsza gra wyprowadza mnie z błędu, szczęście początkującego...

 

Po trzech meczach rzut oka na statystyki, 36% skuteczności z karabinu, 41% z pistoletu, 127%!!! granatem, dziwne, nie odnotowałem żadnego trupa, pewnie przeoczyłem. W Res. było odznaczenie.

 

Są ribbony, dostałem za zabicie przynajmniej 10 osób w meczu, chyba trzeba uzbierać 8, żeby coś się odblokowało, mam 3/8.

 

Póki co, grałem tylko żołnierzem ISA i walczyłem z Jacobssami, znaczy z Helgastami ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak niebieskie światełka żołnierzy ISA.

 

Ja jak grałęm Search and Destroy jako ISA to miałem ratio chyba 6.0. 12 poległo z mojego guna (przy dwóch śmierciach) plus podłozyłem ładunek wybuchowy. Grało mi się w to świetnie kurde.

 

Pograłem tylko godzinkę ale juz teraz wiem że gra staczy na baaardzo ale to bardzo długo w multi.

Odnośnik do komentarza

Wszelkie gdybanie o teksturach w multi można odłożyć na bok - w ferworze walki NIE MA czasu na takie pier.doły :) Ogólnie mówiąc jest po prostu PIĘKNIE.

Multi to geniusz, ale jednocześnie diametralnie inny niż np. CoD4. Inna kontrola postaci (bardziej "luźna", mniej zwarta i precyzyjna, wolniejsza, bo świetnie czujemy "ciężar" postaci), większy rozrzut giwer, genialne efekty towarzyszące walce (jucha na naszej twarzy, demolka otoczenia, odłamki gruzu, syf ogólny). 2 z 3 map są małe, mocno zabudowane, wymuszając głównie walki na krótkie dystanse - ciasne korytarze, małe salki, schody. Przez to dynamika szybuje w górę o 100% w stosunku do CoD4. Dużo się trzeba napracować, żeby cokolwiek odkryć i dostać - idzie to wolniej niż w CoD, początek to więcej pier.dółek pokroju ribbonów i odznak, niż konkretów w postaci klas i broni (a jest tego trochę jak przeglądamy opcje).

KZ2 wyjdzie w genialnym momencie zimowo-wiosennej posuchy i pozamiata - po zasmakowaniu singla i multi, to już przesądzone. Posiadacze PS3 odłożą na bok wszelkie Resistance i CoDy, rzucając się na KZ2 - a posiadacze 360 będą obgryzać paznokcie z zazdrości... :devil:;)

Odnośnik do komentarza
Ja już zmieniłem sobie maila do PSU na Gmaila, może jeszcze wyślą...mam nadzieję ;]

<a href="http://boardsus.playstation.com/playstation/board?board.id=psxunderground" target="_blank">

do PSU</a>

 

Nie wiem czy jest potrzeba zmiany na np: gmail-a. Ja dostałem dwie bety właśnie z PSUnderground na swój normalny polski email z interii :)

Odnośnik do komentarza

Niczego nie zrozumiałeś :/.

 

Po 1. Theme multiplayer to było jedno z możliwości dostania się do bety.

Po 2. Trzeba było ściągnąć go między 17, a 23 października.

Po 3. Kto ci dał gwarancję, że akurat ty zostaniesz wybrany? Przecież było jawnie powiedziane, że z tych, którzy wtedy ściągnęli, będzie losowanie. Nie wybiorą wszystkich.

Po 4. Historia z PSU to kolejne z wyjść.

Po 5. Betę można dostać, będąc Sony betatesterem (kiedyś prowadzili rekrutację).

Po 6. Niektórzy stąd są śmieszni:

 

Nie dostaną czegoś, a już oburzenie, w przypadku niektórych plucie na Sony, a jeden nawet napisał, że ta beta to ściema :lol: Bo on nie dostał więc ściema.

 

Ludzie, to tylko beta. Za 4 miesiące jest premiera pełnej wersji. Kto wytrzymał czas od renderu, ten wytrzyma i te cztery miechy. Zwłaszcza, że beta jest baaardzo uboga, w porównaniu do pełnej wersji.

 

Spokojnie czekajcie. Ja też nie dostałem i nie robię tragedii. Staram się ją dostać, ale jak nie dostanę, to się świat nie zawali :).

Odnośnik do komentarza

Masz rację Jacobss-tak samo jak malkontenci narzekający na oprawę bety.Każdy nawet największy pesymista pisze,że te 460mb kodu multiplayerowego bety to najładniejszy fps na konsole.A i tak niektórzy marudzą,że nie ma szoku bo spodziewali się produkcji Pixara na Ps3 i pewnie po cichu liczyli,że jeden ząb żołnierza ISA będzie miał więcej polygonów niż cały Marcus Fenix z GoW2.

 

edit-Yeti Na ps3site i gameonly ludzie piszą,że CoD4 owned z miejsca.Szkoda,że betki nie ma np Adi team LBN lub ktoś inny z zatwardziałych klanowców bo jestem ciekaw ich wrażeń

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co może spowodować aby ktoś z oczekujących otrzymał zaproszenie do bety? Jedyne co ja zrobiłem to zarejestrowanie się na http://www.killzone.com/kz

to wszystko:) nawet się tam nie udzielałem…sądzę, że większość zaproszeń trafia do ludzi losowo.

Wracając do rozgrywki…wykańcza mnie nerwowo:) ciągłe zwarcie z przeciwnikiem w ciasnym zaułku, niekiedy bardziej przydałaby się maczeta lub obosieczny miecz, niż karabin hehehe

 

jeżeli wczoraj miałem jakieś wątpliwości co do gry... to dzisiaj już ich nie mam:) MOC!!!

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie prześledziłem kilka zachodnich for, troche trudno mi uwierzyć, że to jest aż tak dobry multiplayer. Halo killer? ;)

 

Dobrze że za kilka dni będzie Resistance 2, jakoś pomoze przetrzymać do lutego ;)

 

nie wiem czy było, 9 minut z betki

http://www.ps3site.pl/gameplay-z-bety-killzone-2/

 

 

 

Pozwole sobie wkleić opinie gracza, który sporo grał w CoD4.

 

Gra jest bardziej skillowa od CoD4?

Snajperka trudna do opanowania?

Jakie tryby gry są dostępne w becie?

Jak oceniacie mapy?

Ich wielkość zależy od liczby graczy?

 

 

 

1. COD4 to generacja wstecz pod każdym względem. (mimo, iż to moja ulubiona gra)

2. O snajperkę powalczę jeszcze kilka dni pewnie. Ale podziele się odczuciami, na razie widziałem tylko jednego snajpera - koleś jest na pierwszym miejscu w rankingu światowym.

3. Najpierw grałem na Kill'em All - zwykły deadmach ale teraz gram tylko na Warzone - podczas jednego meczu jest w losowej kolejności siedem trybów rozgrywki:

- Body Count - deadmatch.

- Search & Destroy - podkłada się dwie bomby obok siebie, a potem trzeba ich pilnowac przez 30 sec.

- S&R - Odpowiednik Sabotage z COD4.

- Assasinacion - trzeba utrzymac przy życiu losowo wybranego członka teamu przez 5 min lub do określonej liczby zabitych wrogów.

- Capture & Hold, taka Domination z COD4 - są na mapie3 radiostacje i trzeba utrzymywac je jak najdłużej.

Kolejne to znów Assacination (teraz my musimy zabic wyznaczoną osobę) i S&D ale my bronimy.

4. Mapki są trzy:

- SALAMUN MARKET - ulice miasta, dookoła duzo płomieni, beczki do wysadzenia, jedna główna ulica, budynki, fabryki, korytarze. Mapa symetryczna ale taki sam jest układ korytarzy, otoczenie różne.

- RADEC ACADEMY - niesymetryczna ale obei strony podobne, trzy poziomy, dziedziniec na środku (efekty jak z kolumn odpada tynk lepsze niż w Matrixie), reszta to pomieszczenia akademii.

- BLOOD GRACHT - wielopoziomowa, podłóżna. Miejsca respownów oddzielone kilkoma budynkami, połączone dużym kanałem w kształcie wąwozu. Moja ulubiona mapa, wieje mocny wiatr w kanale, dużo klatek schodowych.

Wszystkie mapy są najbardziej szczegółowymi i dopracowanymi jakie widziałem, mimo ponurego klimatu bardzo cieszą oko.

5. Wielkością są podobne i takie same niezależnie od tego czy gra 8 czy 32 graczy, nie ma chaosu ani jakiegoś szukania się, wszystko przemyślane.

 

Jedyną wadą gry jaką odkryłem (dośc znacz ważną wadą) jest to, że Killzona 2 jeszcze nie ma w sklepach.

 

http://www.ps3site.pl/forum/index.php?show...0&start=320

 

 

Pierwszy montaż ;)

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj grałem na mapie z niezłym snajperem, do tego niewidzialnym (Cloak Suit) - fajnie wygląda, coś jak płaszcz Altaira z A.Creed.

Masakra jak biegnąc dostajesz kulkę w łeb i nie wiesz skąd... Ale raz stracił niewidzialność (chyba podczas strzelania albo obrywania) - było widać tylko poły płaszcza ale dostał serię :]

Odnośnik do komentarza

Kontynuacja gry na 7, Halo killerem ? :) Nie to żebym był fanboyem czy cos bo uważam że CoD 4 ma fajny multi (chciaz i tak w niego nie gram i grac nie bede) ale na prawde nie rozumiem tego zachwytu Killzone 2, to że grafika jest ładna nie znaczy ze gra odrazu ma lepszy multi ? Może mi ktos wytlumaczyc jakie co jest tu takiego specjalnego w multi ze nazywacie go halo killerem (a i widzialem opinie CoD owned) ? (i prosze nie krzyczeć piszę w celach informacyjnych ponieważ nie stać mnie na PS 3 i owy tutył nie zagram)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...