Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Widac, ze po przehypeowanej recenzji GTA IV i MGS4 w IGN uwazaja na to jakie przyznaja oceny i nie sypia juz dziesiatkami na prawo i lewo, wiec nie dziwi mnie to, ze Killzone 2 wlasnie takiej 10 nie dostal.

Ale jest to właśnie bez sensu !, na dzisiejszym rynku przeżyją tylko firmy które stworzą tytuły - które to potrafią się wybić !.

10-tki na prawo i lewo wcale nie są przesadą !, a jeśli oni uważają że taka ocena to przesada, to coś jest nie tak - no ale w sumie to przesadzam, w końcu KZ2 to "tylko" fps nic więcej, 10 to troszkę za "dużo" jak na tytuł który AŻ "takiego" przełomu nie wprowadza ;).

Odnośnik do komentarza

Jesli juz jestesmy przy porownywaniu ocen to tak na prawde na IGN Resistance 2 nie ma lepszej oceny niz Killzone 2. Zapytacie dlaczego ? - juz wyjasniam. :D

 

Oceny Resistance 2:

 

Presentation - 9.0

Graphics -9.0

Sound - 9.0

Gameplay - 9.5

Lasting Appeal - 9.5

 

- Ocena koncowa: 9.5

 

Oceny Killzone 2:

 

Presentation - 9.5

Graphics - 9.5

Sound - 9.0

Gameplay - 9.0

Lasting Appeal - 9.5

 

- Ocena koncowa: 9.4

 

Podsumowujac Resistance 2 ma 3x 9.0 i 2x 9.5, a Killzone 2 ma 3x 9.5 i 2x 9.0, wiec sumarycznie wychodzi wiecej dla tej drugiej. :D

 

Ciekawe, ale jakims dziwnym sposobem Resistance 2 ma wyzsza ocene koncowa pomimo tego, ze oceny za poszczegolne cechy gry sa nizsze niz w recenzji Killzone 2. :)

 

Jesli chodzi o inne gry to np. Gears Of War 2 ma ocene 9.5, a oceny za poszczegolne cechy wygladaja nastepujaco: :)

 

- Ocena koncowa: 9.5

 

Presentation - 9.5

Graphics -9.5

Sound - 9.0

Gameplay - 9.5

Lasting Appeal - 9.5

 

Jak widac ocena ocenie nie rowna i ostateczny wynik nie jest suma poszczegolnych ocen. :)

Ocena gry to tak na prawde indywidualna sprawa - jednemu spodoba sie gra na 7, ktora bedzie dla niego swietna, a innemu w ogole nie podejdzie gra oceniona na 10. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
A z ciekawości, Jacobss a jakie oceny Killzona w Niemczech są?

Różne. Bardzo krytycznie podchodzą. Ale z drugiej strony też nie profesjonalnie do końca. Oceny na poziomie dziewiątek...

 

nie wiem, ale wiem, że recenzje się ogląda czy czyta by przekonać się do zakupu gry i stwierdzić czy warto. Nie wiem jaki sens jest w czytaniu każdej recki każdego serwisu. Nie rozumiem cię Jacobss chyba, że sam nie wiesz jeszcze czy kupisz KZ2 i musisz przeczytać potwierdzenie czy naprawdę warto. Recenzenci wystawiają bezsensowne oceny i się gubią, a wy się już gubicie powoli w ocenianiu recenzentów.

Bez jaj Zer :). To, że kupię KZ2 to chyba jest tak jasne jak to, że jutro będzie piatek. Ja się po prostu śmieję z tych nieudolnych ludzi, którzy dostają prawie dwa miechy, kupę kasy, a piszą takie nieudolne recki, że głowa boli. W dodatku to "profesjonaliści".

 

Saptis - a o wiele łatwiej by było gdybyś po prostu reckę na IGN przeczytał, zamiast się bawić w jakieś osądy na podstawie ocen końcowych. Przyznaj się - nie czytałeś? :)

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Saptis - a o wiele łatwiej by było gdybyś po prostu reckę na IGN przeczytał, zamiast się bawić w jakieś osądy na podstawie ocen końcowych. Przyznaj się - nie czytałeś? :)

:lol:

Wlasnie, ze czytalem - nie udalo ci sie. :lol:

Moze wydaje ci sie, ze ja marudze, ze gra nie dostala 10, albo narzekam, ze dostala za duzo - przeczytaj to co pisze, ale ze zrozumieniem. :)

Co ty myslisz, ze jestes jedynym, ktory czytal recenzje i ma prawo sie wypowiadac ? :D

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
"My people, sons and daughters of Sony. This much I vow. The history of this console generation will be written in blood. By crushing the fanboys of our enemy. By releasing the best game in the genre they thought to use against us.. we are fighting for our consoles very existence. But if there are those who want to deny us enjoyment. Refuse us our rightful place in this console generation. Then we will unleash such a terribly awesome FPS that generations of xbros yet unborn will cry out in anguish! -break- Th enemy may shatter our sales but they can not break our spirit. Even now they advance on our metacritic gamesections to troll by force what they cannot claim by right. They cannot imagine what awaits them. WE WILL SMITE THE XBROS WITH THIS GAME. Though they sweep over our forums like the trolls of summer vacation. Never again will we be trolled by them; Never again endure their jealousy; Never again endure their lies and oppression. We will enjoy ourselves for hours without caring; playing as one hand, one heart, one soul. We will shatter their dreams and haunt their nightmares. Drenching our ancestors PS2�s with their blood. And as our last breath tears at their lungs; as they try to rise again from the ruins of their RROD:ed consoles... ...they will know, Killzone 2 belongs to the Playstation 3."

 

troche zmienione przemowienie Visariego z pierwszego KZ :D^^

Odnośnik do komentarza

Jacobss pauko... chodzi o to, że co cię to obchodzi kto co napisał. Recenzji i tak dziś nikt nie czyta poza tobą. Gracze kupią grę i tak, a mamy czy niedzielni gracze nie będą czytali recenzji na ign czy gamespot tylko usłyszą od znajomego, że warto. Albo zobaczą reklamę w TV i się napalą... :rolleyes: Poza tym nie chce mi się wierzyć, że te recki są słabe merytoryczne (chociaż nie chce mi się tracić czasu i to sprawdzać) po prostu ocenili grę jak im się podobało, to gracze błędnie szukają dziury w całym i porównują z wszystkim co możliwe... w chwili gdy jest to zagranie zupełnie bez sensu. Taki Resistance 2 naprawdę zasługuje na 9.5 bo to świetna gra ze spierdzielonym multi. Halo 3 zasługuje na 10 bo to nie gra a samo życie (izon cicho), MGS4 zasługuje na 10 bo to dokończenie serii zrobiony w świetny sposób, Lord of the Rings: Conquest zasługuje na 6 bo jest crapem. A Killzone 2 widocznie zasługuje na 9.5, nie dlatego, że jest gorszy od resa 2 i halo 3 tylko oczekiwania wobec tej gry były tak ogromne, że gra im nie sprostała o 0.5. Jednak w 95% je spełniła i z tego bym się raczej cieszył. Ja tak na to patrzę... może błędnie, ale wiesz co? Mam to w pupeczce...

Halo 3 było przez większość tych serwisów lepiej ocenione niż Killzone 2... (uwielbiam dolewać oliwy do ognia). I CO Z TEGO?

Odnośnik do komentarza

10 dla takich gier jak GTA, MGS, Halo moga byc spowodowane ze to kolejna 3 czy 5 czesc serii. Skok graficzny jest odczuwalny, kolejne watki w fabulach (strzelam), itp wiec mozna dac 10 za caloksztalt. Zas ze KZ to 3 gra w sumie stworzona w ciagu 5 lat po KZ1 + wersja PSP.

Dajcie spokoj z tymi ocenami - bo na to wychodzi ze jesli Kill nie dostanie 10 w PSM czy innej gazetce nie jest warty zakupu bo jest gorszy od tego Resa czy Halo3... Tak sie jaracie ze musi byc 10 bo ma fajna grafike,itp ale sami nie zagraliscie poza beta... Jakos nie przypominam sobie abysmy "xboje" podniecali jakas gra. W temacie o Halo Wars ciesza (demko na dniach) zas w temacie GOW2 nikt nie plakal ze gra na tylko 9 w ocenach (super single, dup ne multi poza horda). Jak pokazal temat Halo - za co 10? Za grafike miedzy innymi - ale gdy sami zagramy to ja ocenimy... Moze miec grafike na 10, muza 10, , ale wazny element jak gameplay moze poprostu ssac - fajny byc przez pierwsze 10 h - vide GTA4

Odnośnik do komentarza
Saptis - a o wiele łatwiej by było gdybyś po prostu reckę na IGN przeczytał, zamiast się bawić w jakieś osądy na podstawie ocen końcowych. Przyznaj się - nie czytałeś? :)

:lol:

Wlasnie, ze czytalem - nie udalo ci sie. :lol:

Moze wydaje ci sie, ze ja marudze, ze gra nie dostala 10, albo narzekam, ze dostala za duzo - przeczytaj to co pisze, ale ze zrozumieniem. :)

Co ty myslisz, ze jestes jedynym, ktory czytal recenzje i ma prawo sie wypowiadac ? :D

Nie, nie :).

 

Chodziło mi o to, że na podstawie tych podliczeń na koniec, zastanawiałeś się o KZ2 vs. RES2.

 

Co do recenzji - nie widziałem, żeby ktoś się jeszcze deklarował o ich czytaniu. Nie musisz się tak od razu unosić :).

 

Zer - no niby tak :]. Cóż, może i nie ma sensu aż tak się czepiać tych biednych recenzentów? Zresztą, lać na to jak mówisz.

 

Halo 3 było przez większość tych serwisów lepiej ocenione niż Killzone 2... (uwielbiam dolewać oliwy do ognia). I CO Z TEGO?

 

A no to, że Microsoft ich przekupił :D (joke).

 

A tak na serio, to ziarenko prawdy w tym jest biorąc pod uwagę torbę z gadżetami... ale nie chce nikogo oskarżać :D.

Odnośnik do komentarza

 

"Killzone 2 to gra, która z miejsca zgarnia kilka tytułów "naj". Najlepsze oświetlenie, najlepiej wykonane bronie, najlepsze projekty przeciwników, najbardziej intensywna wojna na konsolach. Jest to również najciemniejsza gra na rynku. Gears of War wyglądają teraz jak strzelanina, której akcja rozgrywa się w samo południe. I sprawa jest prosta. Im ciemniej ustawicie kolorystykę, tym gra lepiej wygląda. Mój telewizor ma kilka domyślnych ustawień, z których wybrałem "kinowe", które maksymalnie wszystko przyciemnia. W tym momencie Killzone 2 wygląda jak film. Czasami zastanawiałem się, czy to naprawdę grywalne etapy czy oglądam jakiś sprytny render, który udaje gameplay. Jednak to naprawdę tak dobrze wygląda. Po prostu "naj"."

 

"Po trzech godzinach oczy dosłownie mi wypłynęły od ilości efektów specjalnych. Na początku ciężko się przyzwyczaić do ziarnistości oprawy graficznej (w stylu Mass Effect) i ruchów postaci, ale kilka razy dosłownie zamarłem przy grze świateł. Strzela się genialnie, a osłony to podstawa. Intensywność walk bije na głowę Call of Duty 4, a gra wciąga i nie pozwala oderwać się od telewizora."

:twisted:

 

Tydzień z KZ2 na

http://www.neogo.pl/

Odnośnik do komentarza

gameonly jeszcze dolało oliwy do ognia.Do tego pisał to Fax ,który cały czas uważał,że GoW2 to bezdyskusyjnie najładniejsza gra tej generacji...

 

Hype sięga zenitu ,a jeszcze kampania reklamowa nie ruszyła-ponoć mają zacząć od 1 lutego i nawet w Polsce będzie widoczna(obstawiam reklamę w tv,billboardy i bannery na necie np na naszej klasie lub onecie).

 

WAR IS COMING

Odnośnik do komentarza

Ja tam jestem ciekawe MP ,niech minimum będzie tak dobry jak w COD4 i będzie cudownie :)

 

Yeti COD4 ma 1,5 na karku więc taki bredni które wklejasz na mnie nie robią wrażenia. I dziwie się że na Tobie robią.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

tak się robi reklamę w internecie.Gów.niany,nikomu nie znany serwis w parę chwil będzie na ustach wszystkich zainteresowanych na internecie.To świadome zagrywki-np ostatnie róże Gali i tytuł najpiękniejszej pary-serio ktoś myśli,że zwycięzcy byli wybrani dlatego by pokazać problem równouprawnienia w naszym kraju?

Odnośnik do komentarza

Ja powiem tak:głęboko gdzieś mam oceny na jakiś tak śmierdzących komercją serwisach internetowych a o wiele bardziej cenię sobie oceny w naszych rodzimych,papierowych magazynach i mimo,że pomiędzy ocenami z psx-a i konkurencyjnego pisma często i gęsto są rozbieżności to w zupełności wystarczy to do tego ażeby przekonać się co do tego czy gra jest dobra i sprosta oczekiwaniom fanów i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
"Killzone 2 to gra, która z miejsca zgarnia kilka tytułów "naj". Najlepsze oświetlenie, najlepiej wykonane bronie, najlepsze projekty przeciwników, najbardziej intensywna wojna na konsolach.

 

Fajnie jak gra zgarnie "naj" za najlepsze multi, singla, story i gameplay... bo to za co teraz zgarnia jest praktycznie zerowym wyznacznikiem tego czy gra jest dobra. I jeśli okaże się, że żaden z wymienionych przeze mnie czynników nie jest na poziomie conajmniej bardzo dobry, to uznam, że GG zmarnowało czas tworząc najlepsze oświetlenie bo mogli ten czas poświecić dopracowaniu tego co w grze się naprawde liczy. To tak jak kupić ferrari z silnikiem poloneza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...