Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam teraz troszkę inaczej-kieruję to pytanie do ludzi podchodzących z nieco wiekszym dystansem:

Czy nie dziwi was że w uniwersum Killzone uzywamy broni o gorszych parametrach niż stosowane w naszych czasach ? Chodzi mi o rozrzut, szybkostrzelność, celność, zasięg, pojemność magazunku ? Przy takim postepie technologicznym militaria stanęły w miejscu (chodzi mi o broń ręczną )?

 

 

P.S To nie jest prowokacja (info dla nadwrazliwych, chcących wyjechać zaraz z "laserkami, blasterkami ")

wiesz, idac takim tokiem rozumowania to nie powinnismy grac czlowiekiem bo w przyszlosci wojny beda toczyc roboty (nie mam na mysli humanoidalnych typu terminator, predzej bezzalogowe samoloty), albo jeszcze lepiej: bron bedzie tak potezna ze nie bedzie sie jej uzywalo by nie zniszczyc swiata tylko w razie wojny wszystkie dane bedzie sie wprowadzalo do superkomputera i on obliczy kto wygral

 

sprawa podobna do butli z gazem czy funkcjonalnosci barek do desantu: ma byc fajnie czy realistycznie?

Odnośnik do komentarza
Każdą polemikę mozna uciąć słowami "nie ma sensu więcej o tym pisać", prawda?

 

Polemika jest wtedy gdy sa argumenty. Gdy ktos pisze ze "na nastepnych dwoch stronach" cos tam bedzie - gdy tych stron nie ma (co zostalo juz wyjasnione zanim ten ktos to palnal) to nie ma miejsca na polemike :P. Ludzi ktorzy wchodza w temat bez znajomosci poprzednich postow w nim na wielu forach sie po prostu banuje.

 

 

nie gnoje tej gry, lecz ją chwalę,

 

Ty chyba nie kumasz caly czas co do Ciebie pisze. Prosze przeczytaj najpierw potem odnies sie do moich wypowiedzi a nie do swojej urazonej dumy.

 

Ja mam gdzies cokolwiek robisz z ta gra. Ja sie odnioslem do Twojego postu bez sensu i wyraznie napisalem w mojej poprzedniej wypowiedzi o co chodzilo, do niej tez odsylam.

 

Zapytam teraz troszkę inaczej-kieruję to pytanie do ludzi podchodzących z nieco wiekszym dystansem:

Czy nie dziwi was że w uniwersum Killzone uzywamy broni o gorszych parametrach niż stosowane w naszych czasach ? Chodzi mi o rozrzut, szybkostrzelność, celność, zasięg, pojemność magazunku ? Przy takim postepie technologicznym militaria stanęły w miejscu (chodzi mi o broń ręczną )?

 

P.S To nie jest prowokacja (info dla nadwrazliwych, chcących wyjechać zaraz z "laserkami, blasterkami ")

 

 

Mnie nie dziwi, bo juz dawno wojsko mialo zmienic technologie broni recznej - np idac w kierunku szybkostrzelnej broni polautomatycznej czy wrecz bezluskowej - rakietowej. Niestety jakos nie widac zmian i wciaz jednak dominuje technologia klasyczna - jedyne zmiany to materialy, ewentualnie rozwiazania mechaniczne przeciwdzialajace zacinaniu sie. Owszem pracuje sie nad ograniczeniem odrzutu - jednak w uniwersum Killzona widac na kazdym zolnierzu zbroje - krotko mowiac kaliber i ladunek na pewno wzrosl - stad nawet z ograniczonym odrzutem i tak fizyki nie da sie oszukac...

 

Co wiecej laser by byc szkodliwym wymaga zbyt duzej mocy co za tym idzie ogromnej energii - wiec jako bron przenosna prawdopodobnie nie za szybko wejdzie do wyposazenia do tego moze sie okazac ze dosc latwo sie przed nim byloby obronic.

 

Co wiecej z tego co zdazylem zauwazyc w grze wystepuja inne bronie - oparte na wyladowaniach jakichs.

 

 

PS. Wciaz jestem starszy - da sie to sprawdzic na forum...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy zauważyliście, ale od dobrych paru stron brakuje postów Jacobssa co się wiąże z brakiem nowych informacji. Może coś mu się stało ?

Jacobss żyje i czuwa nad tematem ;).

 

Po prostu ludzie wypisują tutaj takie pier.doły, że mi szkoda czasu na pisanie. Zresztą, obiecałem sobie i Wam, że nie będę już niczego czytał/oglądał związanego z KZ2 przed premierą, więc stąd brak chociażby informacji.

 

Ale Hype się mnie trzyma. Ludzie z mojej listy kontaktów mogą zobaczyć, że codziennie młócę w demo :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
ja poraz kolejny dochodze do wniosku ze nie macie o czym pyerdolic wiec znajdujecie na sile powody zeby jednak o czyms gadac. Za kazdym razem jak tu wchodze mam nadzieje ze poczytam cos o grze ale w 9 przypadkach na 10 mam okazje przeczytac glupoty o ocenach i porownania KZ2 do Halo. Zal po prostu

Właśnie i zamiast pier.dzielić od rzeczy pomogli byście uzupełnić moją wiedze o niezbędną do rozpoczęcia gry. O wiele to będzie pożyteczniejsze i napewno nie jednemu się przyda.

Muszę przyznać , że cholernie ciekawie stworzona historia kofliktu http://www.neogo.pl/publicystyka/271 .

Jednak męczy mnie troche jej zakończenie i moja prośba brzmi , czy mógłby ktoś w skrócie w miarę zrozumiale opowiedzieć historię z Killzone1 i Liberation? Tak by na wstępie lepiej przygotować się do dwójki :D

No chyba , że sami tu "znafcy" , potrafiący tylko polemizować nt. ocen wystawianych w przeróżnych serwisach , przy okazji mający zerową wiedze odnośnie uniwersum Killzone , którą to mają głęboko w poważaniu skupiając się przede wszystkim na oprawie audio-wizualnej...

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Streszczenie fabuły Killzone: Liberation. Uwaga, będą pewnie spoilery, więc kto nie chce, niech nie czyta. Grałem w Killzone: Liberation dawno, wspomagałem się przy tym poście wikipedią, więc jeśli są błędy, to poprawcie mnie.

 

 

Wydarzenia z Killzone: Liberation mają miejsce krótko po zakończeniu fabuły 'jedynki'. Miejscem akcji jest południowa Vekta, będąca wciąż w dużej części w rękach Hellghastów pod dowództwem generała Armina Metraca. Wojna trwa, Metrac zaś porywa kilku wysoko postawionych vektańskich oficjeli, by za ich pomocą zmusić ISA do poddania się(chyba, no w każdym razie chce ich wykorzystać). Cała trójka oficjeli ma związek z vektańskim planem potraktowania Hellghastów będących na Vekcie bronią nuklearną - jest wśród nich generał Dwight Stratson, minister obrony Heff Milcher i Evelyn Batton, członkini zespołu naukowców, który zajmował się produkcją głowic, znająca kody dostępu do tejże broni, znajdującej się w bazie Rayhoven. Z misją ratunkową wyrusza nie kto inny jak Jan Templar.

 

Templarowi udaje się odbić całą trójkę w Rayhoven, jednak transportujący ich samolot zostaje zestrzelony nad terytorium wroga. Porwany zostaje także Rico(chociaż okoliczności ani celu jego porwania nie pamiętam). Templar ponownie wyrusza na poszukiwanie zakładników, napotykając po drodze na znanego z okrucieństwa pułkownika Cobara - prawą rękę Metraca, który na jego oczach zabija Milchera. Templar wyrusza w pościg po bagnistych terenach za mecha-czołgiem Cobara. W końcu dochodzi do konfrontacji, w której Templar staje do walki z Cobarem i niszczy jego pojazd. Cobarowi nie jest dane wypowiedzieć ostatnich słów - kulkę w głowę serwuje mu generał Stratson, którego Cobar trzymał jako zakładnika w swojej maszynie.

 

Pościg trwa dalej - Metrac wciąż ma Evelyn i Rico. Chce za wszelką cenę zdobyć kody, które dałyby mu dostęp do broni z Rayhoven. Templar podąża za nim(towarzyszy mu Luger) do jego sekretnej fortecy. Gdzie, jak nietrudno się domyślić, koniec końców zabija generała. Okazuje się, że Evelyn podała mu złe kody dostępu do broni. Nasza dwójka ucieka więc z bazy hellghańskim myśliwcem, podczas gdy ta bombardowana jest na rozkaz Stratsona. Tak kończy się zasadnicza gra, ale jest jeszcze DLC piąty rozdział, który wnosi wiele nowego do historii. Niestety nie pamiętam go dokładnie, ale spróbuję coś zaimprowizować.

 

Okazuje się, że generał Dwight Stratson jest kolejnym, po Adamsie, vektańskim zdrajcą. Wrobił on Rico w zdradę i niepostrzeżenie przejął po śmierci Metraca kontrolę nad hellghańską ofensywą. Udaje mu się zdobyć Sedah City. Jan Templar jest jednak na posterunku. Udaje mu się odnaleźć Rico, przejrzeć zdrajcę i pokonać go w walce na gruzach królewskiego pałacu(co ciekawe - Stratson podczas walki wsiada do mecha ISA). Po walce okazuje się, że zdrajca dostarczał Hellghastom broni(oddał im głowice z Rayhoven). Stratson zostaje pojmany. The end.

 

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza
Haa. lol Ale Tesco na wyspach jest po(pipi)e :))

Wystawili wczoraj KZ na polki, ale dzis juz go nie ma :/

 

Ja bym na Waszym miejscu w okolicach 20 już zaglądał do Media Markt, bo oni zwykle mają sobie za nic dzień premiery i gry na półki trafiają gdy tylko mają je w magazynie. Już całą masę gier kupiłem przed oficjalną premierą tam :).

Odnośnik do komentarza
podaj link do tej informacji

 

1mln. prorderów został złożony w samej Europie

Artykuł

Gonzo z N+ pisze tam o sukcesie sony i 3mln preorderów, szukałem gdzieś oficjalnego potwierdzenia ale nigdzie nie znalazłem i zastanawiam się skąd on wziął te 3mln ^_^

 

Może te 3mln wzięli stąd że do tego 1,2mln dla Europy dodali 2mln preorderów które podobno zostały złożone w Amazonie :)

Ciekawe czy gra zacznie się już wcześniej pojawiać w sklepach, mam nadzieje że taki MM lub Empik już zaczną sprzedawać od 23 lutego ! ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...