Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr. Blue
Na początku wrzuciłem tylko cytat i ocenę jaką wystawili tak jak robili to inni, od siebie jednak dodałem coś nadto bo i tak wszyscy interpretują końcową ocenę nie skupiając się nad tym co pomiędzy, więc nie wyjeżdżaj mi tu z autoironią tongue.gif

 

Jak tak jesteś ciekaw pełnej recenzji nt. K2 to na pewno ją znajdziesz w PSX EXTREME, czy głównych portalach internetowych.

Sheesh

 

Eee... o czym ty człowieku bredzisz? Ja piszę o opisie uniwersum KZ2, o story line, o tym jak ISA zbójecko potraktowała Vectę i Helgan, o tym, że Hellganie w grze nie są wcale tymi takimi złymi.

 

A ty mi tu z jakąś autoironią wyjeżdżasz? Myślisz, że obchodzą mnie jakieś recenzję?

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

A wy jak myślicie? Po której stronie jest racja? ISA czy Helgan?

 

PS. Pol Soul... każdy ma słabszy dzień, ale jak dostrzegłeś w moim poście coś, czego ja nie mogę dostrzec? A w ogóle to o co chodzi?

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
Szczerze ? ? Mam to w d... bo nie potrzebuje filozofii zeby komus strzelic w oko ;)

heh :) dobre!

mnie też cała ta historia jepie. czekam na multi, siedząc jak na szpilkach. odechciało mi się grać w cod, to już nie to...

i jeszcze jedno o sterowaniu, ja od zawsze gram z palcem wskazującym na trigerze 1 i z fakenem na trigerze 2 (nawet za czasów ps2 tak grałem), wiec alt2 z chowaniem się pod L2 nie mam problemów. oglądałem recenzje z gametrailers i tam nazwali to sterowanie - grą w twistera na padzie. oczywiście grając w multi nie ma sensu korzystać z chowania (chociaż się zobaczy;)), ale przyda się L2 do kucnięcia i dzięki temu skuteczniejszego celowania

Edytowane przez Kamil_83
Odnośnik do komentarza

Zagrałem w demko i jak dla mnie nowy Killzone jest wypas gierą.Grafika nie powala,ale tylko dlatego,że muszę grać na zwykłym TV.Ale cały gameplay jest w ch*j wciągający.Jedyna wada to...sterowanie.Alternatywny 2 mi nie pasuje.Żeby kucnąć i jednocześnie przycelować muszę nie wiadomo co robić z palcami :P Więc wybrałem Standardowy 2,nieco podobna konfiguracja jak ta z BF:BC :P

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Podawałem już przecież ten główny motyw. <_< :rolleyes:

 

Wystarczy czytać posty.

 

Pan Niebieski - a o czym tu pisać? Wystarczy obejrzeć wszystkie cutscenki na YouTubie (powstał specjalny folder z wszystkimi cutscenkami z jedynki). Jest to lepsze niż jakiekolwiek opisywanie, dlatego, że jest akcja i nie trzeba sobie tego wyobrażać. A fabuła sprzed KZ1 i KZ: L została już opowiedziana, więc nie ma o czym pisać :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Szczerze ? ? Mam to w d... bo nie potrzebuje filozofii zeby komus strzelic w oko ;)

heh :) dobre!

mnie też cała ta historia jepie. czekam na multi, siedząc jak na szpilkach. odechciało mi się grać w cod, to już nie to...

i jeszcze jedno o sterowaniu, ja od zawsze gram z palcem wskazującym na trigerze 1 i z fakenem na trigerze 2 (nawet za czasów ps2 tak grałem), wiec alt2 z chowaniem się pod L2 nie mam problemów. oglądałem recenzje z gametrailers i tam nazwali to sterowanie - grą w twistera na padzie. oczywiście grając w multi nie ma sensu korzystać z chowania (chociaż się zobaczy;)), ale przyda się L2 do kucnięcia i dzięki temu skuteczniejszego celowania

cos czuje, ze mimo tego iz od zawsze grasz trzymajac palce na obu przyciskach L/R to nie nauczysz sie dobrze chowac w multi chocbys cwiczyl od teraz do samej premiery

Odnośnik do komentarza

Nie ogarniam tych recenzentow. Krotka kampania?? Wedlug nich 8-15 godzinna kampania w przypadku FPSa jest krotka? Cos im sie chyba w glowach pokielbasilo, przeciez i tak jest dluzej niz w takim Call of Duty. Co do sterowania - jesli dla nich jest to twister na padzie, to chyba sa uposledzeni manualnie (chodzi mi o gametrailers).

EDIT: @up W multi nie bedzie cover option, bedzie jedynie kucanie.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Tja... Chciałem, żeby dyskusja zjechała w końcu z ślepych torów jechania po ocenach niższych niż 10, ale widać, że nic z tego.

 

Helgan górą!

Hehe, a jak myślisz, czemu nie piszę od kilku stron tutaj niczego? ;)

 

Bo latają tutaj takie pierdoły, że mi ręce spadają na ziemię. I choć uważam, że jest wiele przekupionych recenzji na tym świecie (co to dla korporacji rzucić parę tysiaków biednemu recenzentowi za dobrą ocenę - nikt się nie dowie, a obie strony będą cieszyć michę), to niektórzy walą już takie farmazony, że głowa boli.

 

Uważam, że jest jedno lekarstwo na ten temat - zamknąć go tak do tygodnia przed premierą. Tygodnia, bo przecież trzeba będzie się konsultować gdzie kupić, gdzie jest taniej itd.

 

A tak, na razie ludzie z nudów będą pieprzyć o pierdołach. Tydzień przed premierą, to moim zdaniem idealne (czyli do środy go zamknąć). Może moderacja pochwyci pomysł...

Odnośnik do komentarza
Tja... Chciałem, żeby dyskusja zjechała w końcu z ślepych torów jechania po ocenach niższych niż 10, ale widać, że nic z tego.

Widać, ludzie boją się tu spojlerować fabułą (już nawet ogólnie o niej mówić) hype musi w końcu zobowiązywać :P.

Nie ogarniam tych recenzentow. Krotka kampania?? Wedlug nich 8-15 godzinna kampania w przypadku FPSa jest krotka? Cos im sie chyba w glowach pokielbasilo, przeciez i tak jest dluzej niz w takim Call of Duty

A ja kiedyś myślałem, że to tylko Polacy czepiają się czegoś na siłę :P.

Co do sterowania - jesli dla nich jest to twister na padzie, to chyba sa uposledzeni manualnie (chodzi mi o gametrailers).

Cóż, w porównaniu do np COD, to jest to twister na padzie - może idzie to na skill ale jednak, czas reakcji pad - postać jest najzwyczajniej na świecie widoczny gołym okiem - może pomyślicie że zgłupiałem, ale już sam nie rozumiem czy to było zamierzone czy co - jak teraz zagrałem w Dead Space (tak wiem TO NIE JEST FPP, ale aiming w nim jest KLUCZOWY) i wracam do KZ2 demo (teraz uwaga, wiem że po czymś takim to tak jakbym łyknął za 1 zamachem pół butelki Bolsa a potem popił Tymbarkiem wiśniowo-jabłkowym - czyli efekt niefajny, i nie nadzwyczajny :P) cóż przyzwyczajenia z tamtej gry tylko mi zaszkodziły tutaj.

Praktycznie musimy wyczuć grę (a to wymaga dłuższych posiedzeń z samą grą), i wyrobić sobie szybszy czas reakcji (widać tu że tylko tacy gracze tu będą czempionami).

Dobra dobra dobra, sam już nie wiem co piszę - i co chcę przedstawić tu, piszę jak jakiś n00b co wczoraj ledwie nauczył się o co łazi w poruszaniu się dwiema nogami :P. Po prostu ostrzegam was, nie tykajcie takich gier jak Dead Space - jeśli zamierzacie szybko poćwiczyć po demku KZ2, efekt będzie - tak jak pisał to muadib - "hujowy" .

 

Uważam, że jest jedno lekarstwo na ten temat - zamknąć go tak do tygodnia przed premierą. Tygodnia, bo przecież trzeba będzie się konsultować gdzie kupić, gdzie jest taniej itd.

Dżejdzej co ty, przecież NIC tu się nie dzieje - powiewa nudą, nudą przed premierą, fakt faktem dobrze by było wyczyścić ten spam z tych parunastu stron, bo ludzie szukający odpowiedzi na pytania będą mieli argument na NIE przeglądanie tych stron wstecz.... .

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Wiecie co... Przeczytałem sobie tak od niechcenia kroniki uniwersum i jestem pod ogromnym wrażeniem tak ciekawie zaprojektowanego ciągu wydarzeń.

 

Ale co mi się naprawdę rzuciło w oczy, to to, że to po stronie Helgan jest więcej racji. :o

 

Moje zdanie jest bardzo podobne. Wydarzenia sprzed Killzone1 są bardzo wykręcone i ciężko wskazać jednoznacznie kto ma racje, zapewne leży ona pośrodku. Osobiście także jestem nieco po stronie Helghan , Panowie zostali pozbawieni swojej własności , swojej planety i nie chodzi tu już o korporacje , lecz o cywili , wkońcu wtedy byli jeszcze zwykłymi ludźmi, którzy zachowując swoją godność przenieśli się na Helghan , więc jak widać ich żal jest w pełni uzasadniony. Wydaje mi się , że poszukiwania Visariego z którego to właśnie ludzie zrobili straszliwego imperatora na wzór hitlera są tylko wymówką dla ISA, natomiast stawka w K2 będzie toczyć się o wiele więcej...

Jakby nie patrzeć punktem zwrotnym w grze jest Vekta , bez kontaktu z którą obie rasy są , że tak powiem w ciemnej ***** , co prowadzi do nieuniknionej wojny.

PS. Równie dobrze mógłbym grać w singlu Helghastami starając się odeprzeć najazd ludzkości i już nie mogę się doczekać jakie kolejne pytania pozostawi po sobie druga część KILLZONE !?!

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w pełną wersje.

Gra jest fajna, filmiki renderowane przeplatają się z akcją. Dwie postacie przypominają mi czarnucha i markusa z GOW.

Ogółem gra robi to wrażenie, lecz czasem intelekt przeciwników daje wiele do życzenia, raz się kryją, a raz biegają pod lufą, najzabawniejsze jest to, gdy jeden z naszych otwiera drzwi i dostaje z shotguna w twarz... sposób leczenia fajny, paralizatorem po twarzy dostać osobiście bym nie chciał.

W trakcie ładowania etapów możemy oglądać obrazki 3D, którymi możemy "sterować" ( zbyt wiele powiedziane ) sixaxisem. Za wiele nie widziałem do 4tego etapu. BTW: etap z dema tak na marginesie jest pierwszym etapem, później dopiero gierka się rozkręca. Lecz zbyt wiele akcji, mniej myślenia od taki shooter, co nie zmienia faktu, że najlepsza gra na PS3.

 

Nie pytać skąd mam grę. "Not for Resale"

 

Ale jeśli miałbym wybierać FPP ostatniego czasu:

GOW2

Dead Space

COD4

KillZone2

Resistance2

 

Na prawdę dobra gra, ale bez mega wodotrysków.

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Jak pamiętacie siedziałem tutaj i broniłem z całych sił KillZone 2. Dziś po ZAGRANIU w demo, mogę już z czystym sumieniem stwierdzić że poziom najlepszych produkcji na RodPudło, został pobity. Gra prezentuje się naprawdę fenomenalnie, trochę irytuje mnie męczący oczy filtr. Fajnym patentem są ślady butów zostawiane przez postać w glebie. Szczegóły zostały dopracowane niemal perfekcyjnie, świetnie animowane łuski, wybuchy to pierwsza liga. Śmiem stwierdzić iż prezentują się ładniej niż w Crysisie, jednak porównywanie do siebie tych gier jest krzywdzące i z lekka nieetyczne :). Ślady po kulach też wrażenia nie robią, ot, było to w BF 2. Fizyka? Dobra, coś na wzór FC2, chociaż w zasadzie sam nie wiem jak opisać fizykę :), po prostu jest dobra, wszystko się sypie, toczy, lata i co tam sobie jeszcze gracz zażyczy. Pozostawiając już aspekty graficzne, przejdę do gameplaya. Przede wszystkim nie widzę powodów z racji których recenzenci narzekali na słabe AI wrogów. Jak dla mnie jest ono bardzo dobre, helgaści zachowują się wzorcowo, zachodzą od tyłu, bluźnią i nawet się cieszą jak kogoś zatłuką. Oczywiście śmierdzi to wszystko trochę skryptami, jednak akcje jakie wyprawiają żółtoocy są za(pipi)iaszcze.

Według mnie gdyby nie dziwny filtr, i trochę zbyt połyskliwe powierzchnie w niektórych miejscach, oraz słabsze tekstury, prawdopodobnie dostałbym zawału serca. A w tym momencie są to majtasy do wymiany :D I nadal uważam że ocena 9+ jest krzywdząca. Widać że w grę włożono dużo pracy.

 

KILLER!

Odnośnik do komentarza

Dabman wytlumacz mi prosze jakie "skomplikowanie" jest w GOW2 (bo pewnie dlatego go cenisz wyzej jako gre fpp ? :P). W ogule jakiego skomplikowania oczekiwales po KZ2 ?.

A tak w ogule to uczepiliscie sie go, chlopak ma gre przed nami i sie nia juz cieszy - zazdrosnicy :P.

 

 

 

 

BTW: Jakby ci sie KZ2 nie podobal moze ....... opylisz ? :lol: .

 

BTW2: Tez chyba kupie pudelko sniadaniowe Dzejdzej - ale mocno zastanawiam sie nad wydrukowanie "swojej wlasnej okladki - z tego theme z helghastami w czerwonym tle, wyglada to niesamowicie !.

 

BTW3: Soniak - Raczej atakowales anizeli "broniles" (albo szczerzej mowiac - trollowales).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Dabman wytlumacz mi prosze jakie "skomplikowanie" jest w GOW2 (bo pewnie dlatego go cenisz wyzej jako gre fpp ? :P). W ogule jakiego skomplikowania oczekiwales po KZ2 ?.

A tak w ogule to uczepiliscie sie go, chlopak ma gre przed nami i sie nia juz cieszy - zazdrosnicy :P.

 

 

 

 

BTW: Jakby ci sie KZ2 nie podobal moze ....... opylisz ? :lol: .

 

BTW2: Tez chyba kupie pudelko sniadaniowe Dzejdzej - ale mocno zastanawiam sie nad wydrukowanie "swojej wlasnej okladki - z tego theme z helghastami w czerwonym tle, wyglada to niesamowicie !.

 

Atak f ogule to myśmy się go nie uczepili :D. Dla mnie nawet granie w demo, to niszczenie sobie przyjemności. Wolę czekać jak najdłużej w niepewności niż kupować nielegalnie grę przed premierą.

Odnośnik do komentarza

kto mówi o kupowaniu nie legalnie gier? :/ po prostu czasem trafiają takie cacka do ziomka jak Resistance2/LBP/KZ2 i wiele innych przed premierą. Sony i Cenega dba o woje interesy, wiele osób już gra w KZ2. Tylko się nie chwalą. Swoją drogą serwery multi jeszcze nie działają... a szkoda, jestem ciekaw multi najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...